Doğal Taşlar Nasıl Aktif Edilir?

Doğal taşlar nasıl aktif edilir? Siz de doğal taşların bizlere sunduğu mucizelerden faydalanmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri bilmelisiniz. Doğal taşlar, kişinin enerjisine göre fayda sağlayan ve aktive edilmesi gereken özelliklere sahiptir. Hangi doğal taşı kullanacak olursanız olun öncesinde bir arındırma ve aktive etme işleminden geçirmeniz gerekecektir.

Evde Doğal Taşlar Nasıl Aktif Edilir?

Doğal taş kullanımı hakkında bilmeniz gereken detayların başında aktive etme işlemi geliyor. Doğal taşlar ve özellikleri, ancak bu aktive etme işleminden sonra ortaya çıkmaya başlıyor. Evde kendiniz uygulayabileceğiniz bu işlemler sayesinde taşın enerjisinden faydalanmaya başlayacaksınız. İşte doğal taşları aktive etmek için uygulamanız gerekenler:

  • İlk önce taşın arındırılması gerekiyor. Bu arındırma işleminde de birden fazla teknik uygulanabiliyor. Hemen hemen her doğal taşın arındırma işleminde benzer yöntemler uygulanıyor.
  • Daha sonrasında doğal taşınızı selenit ya da kuvars gibi diğer taşlarla bir arada bekletebilirsiniz. Selenit ve kuvars taşları, doğal taşların enerjisini açığa çıkartma özelliğine sahiptir.
  • İsterseniz meditasyon yaparak da doğal taşınızı aktif hale getirebilirsiniz. Meditasyon, doğal taşları aktive etmek ve enerjiyi açığa çıkartmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikle de aksesuar formunda olan doğal taşları aktive etmek için meditasyon tekniğini uygulayabilirsiniz. Örneğin sitrin 925 ayar gümüş kolye aktive etmek için kesinlikle meditasyonu tercih etmelisiniz.

Evinizde rahatça uygulayabileceğiniz bu yöntemler, taşın enerjisinden faydalanmanıza yardımcı olur. Evde doğal taş arındırma yöntemleri sayesinde çok kısa sürede taştan gerekli enerjiyi almaya başlamanız mümkündür.

Doğal Taş Temizliği Nasıl Yapılır? - Doğal Taşlar Nasıl Aktif Edilir?

Doğal taşlar nasıl aktive edilir sorusuna doğal taş temizleme teknikleri ile yanıt verebiliyoruz. Evde kendiniz uygulayabileceğiniz bu arındırma yöntemleri sayesinde taşlarınızı aktive edebileceksiniz. Öncelikle şu tekniklerden birini seçerek taşınızı arındırabilirsiniz:

Tuzlu Su ile Arındırma

Ay Işığı Etkisiyle Arındırma

Adaçayı ile Arındırma

Esmer Pirinç ile Arındırma

Başka Doğal Taşlar ile Arındırma

Şimdi isterseniz arındırma yöntemlerine tek tek daha da yakından bakalım. Hangi yöntem sizin için uygunsa evde bunu uygulayabilirsiniz.

1- Tuzlu Su ile Doğal Taş Temizleme

Doğal taşlar nasıl aktif edilir sorusundan yola çıkarak taşları nasıl arındıracağınıza bakacağız. Söz konusu doğal taş arındırma olunca da akla ilk gelen teknikten bahsetmek isteriz. Tuzlu su, doğal taş temizliğinde kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Hatta tuzlu su ile taş arındırma, antik dönemlerde dahi uygulanmıştır.

Tuzlu suda doğal taş arındırmak için de şu adımları izlemeniz yeterlidir:

  • Öncelikle taşınızı kapsayacak kadar suyu geniş bir kaba alın.
  • Sonrasında deniz ya da kaya tuzunu suyun içerisine ilave edin.
  • Taşın suya tamamen battığından emin olun ve taşınızı bu durumda en az 24 saat bekletin.

Tuzlu su ile temizleme yöntemini kuvars ve ametist gibi taşlara rahatça uygulayabilirsiniz.

2- Ay Işığı ile Doğal Taşlar Nasıl Aktif Edilir?

Doğal taşları arındırmak ve aktive etmek için uygulanan bir diğer teknik ise ay ışığı temizliğidir. Ay ışığı ile doğal taş temizliği yapmak için ilk önce taşı gün batımında dışarıya koymanız gerekiyor. Taş, tüm gece boyunca dışarıdan kalarak ay ışığı enerjisiyle arınabiliyor. Dışarıda beklettiğiniz taşı, gün doğumu ile birlikte yine içeri almanız da önem taşıyor.

Ay ışığı ile doğal taş temizleme tekniği her doğal taşa uygulanabiliyor. Hatta doğal taş bileklik nasıl aktif edilir gibi sorulara da ay ışığı yöntemi yanıtı veriliyor. Siz de pembe kuvars 925 ayar gümüş bileklik gibi aksesuarları ay ışığında arındırabilirsiniz.

3- Adaçayı ile Doğal Taşlar Nasıl Aktif Edilir?

Adaçaynın zaten iyileştirici ve arındırıcı özelliğe sahip olduğu bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla doğal taşları aktive edebilmek için de adaçayı kullanabilirsiniz. Bunun için atacağınız adımlar ise gayet kolaydır:

  • Öncelikle aktive etmek istediğiniz taşları bir kase ya da tabak içine alın.
  • Daha sonra adaçayını tütsü yakar gibi yakın ve onu da ayrı bir kaba koyun.
  • Taşları ve yanmakta olan adaçayını en az 1 dakika boyunca aynı ortamda bekletin.
  • Adaçayının dumanları doğal taşlarınızın aktive olmasını sağlayacaktır.

Doğal taş kolye nasıl aktif edilir sorusuna yanıt olarak da adaçayı arınmasını tavsiye edebiliriz. Özellikle de ay taşı 925 ayar gümüş kolye gibi aksesuarlar için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

4- Esmer Pirinç ile Doğal Taşlar Nasıl Aktif Edilir?

Doğal taş temizliğinde tıpkı adaçayı gibi esmer pirinç de sıkça tercih ediliyor. Esmer pirincin de doğal taşlar üzerinde önemli ölçüde arındırıcı etkisi bulunuyor. Taşlarınızı bu yöntemle temizlemek ve aktive etmek için bir kaseye esmer pirinç doldurmalısınız. Daha sonrasında taşınızı pirincin altına gizleyerek en az 24 saat boyunca bekletmelisiniz.

Bu işlemde önemli olan nokta esmer pirinci daha sonraki aşamada yeniden kullanmamanızdır. Doğal taşınızda bulunan negatif enerji, arındırma işleminde doğrudan esmer pirince geçmiş olacaktır.

5- Başka Doğal Taşlar ile Arındırma

Doğal taşlar nasıl aktif edilir sorusuna başka bir doğal taş kullanılarak yanıtı da sıkça veriliyor. Daha büyük bir taşla arındırma işlemi yapmak için de genellikle kuvars taşları tercih ediliyor. Ayrıca selenit gibi büyük levhalar da arındırma işlemlerinde kullanılabiliyor. Bu işlemi yaparken de arındırıcı özellikteki taşı aktive edeceğiniz taşın üzerine koymanız gerekiyor.

Özellikle de lapis lazuli 925 ayar gümüş küpe gibi aksesuarlar için bu tekniği uygulayabilirsiniz. Fakat bu işlemi yaparken kullanacağınbız arındırıcı taşın aksesuara zarar vermesine de engel olmalısınız.

Sık Sorulan Sorular

Doğal taşlar nasıl aktif edilir sorusundan yola çıkarak konuya dair merak edilen diğer sorulara da yanıt verebiliriz. Doğal taşlar nasıl aktif edilir sorusu için de zaten uygulanması gereken en kolay ve popüler yöntemleri sizlerle paylaştık. Şimdi isterseniz doğal taşların arındırılıp aktive edilmesi hakkındaki diğer sorulara da göz atalım:

Doğal Taş Aldıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Doğal taş adlıktan sonra kötü enerjilerden arındırma yöntemleri uygulamanız gerekiyor. Bu sayede taşı aktive etmeniz de söz konusu oluyor. Yukarıda sizlerle paylaştığımız yöntemlerden en uygun olanı uygulayarak taşınızı temizleyebilirsiniz.

Doğal Taşlar Nasıl Şarj Edilir?

Doğal taşları aktive etmek ve şarj etmek benzer işlemleri içermektedir. Taşınızı yeniden şarj edebilmek için de adaçayı ya da ay ışığı arındırma yöntemlerinden birini uygulamanız yeterlidir.

Doğal Taş Uyurken Takılır Mı?

Bazı doğal taşları uyurken ya da duşta dahi takabilmeniz mümkündür. Fakat bazı doğal taşlar enerjileri gereği uyurken takılmaya uygun değildir. Uyurken de doğal taş kullanabilmek için daha çok sakinleştirici etkiye sahip olan taşları tercih edebilirsiniz. Örneğin ametist ve kuvars gibi taşlar, uyurken de takılabilmektedir.

Doğal Taşlar Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Doğal taşlardan gereken etkiyi görebilmek ve enerji alabilmek için aktive etme işlemi uygulamanız şarttır. Taşı aktive ettikten sonra yavaş yavaş enerjisini almaya başlarsınız. Bir doğal taşın tam anlamıyla etki edebilme süresi ise genellikle bir hafta kadardır. Fakat bu süreç taştan taşa farklılık da gösterebilir.