Günlük Hayatta Doğal Taş Takı Etkileri Neler?

Doğal taş takı, aksesuar dünyasında geniş çapta yer edinen özel eşyalardandır. Geçmiş uygarlıklardan bu yana çeşitli alanlarda kullanılan doğal taşlar, günümüzde takı dünyasının bir numaralı üyesi olmaktadır. Kendinden olan renkleri ve içerdiği enerjiler sayesinde doğal taş takı, kişilerin yaşamlarında büyük paya sahiptir.

Doğal Taş Nedir?

Doğal taş, yerkabuğunda çevresel faktörlerin etkisiyle meydana gelmiş ve oluşumunda insan müdahalesinin bulunmadığı taşlardır. Yüzyıllardır ibadet amaçlı ritüellerde ve tıp uygulamalarında kullanılan doğal taşlar meditasyon açısından da tercih edilmektedir.

En eski inşaat malzemesi ve ziynet olarak tanımlanan doğal taşlar mimari ve sanatın da temelini oluşturmaktadır. Bu taşların oluşumu ise yüksek basınca ve ısı birleşimine dayanmaktadır. Milyonlarca yılda oluşan doğal taşlar, kombinlere de şıklık katmaktadır. Estetik görünüm ve güzelliğin ön planda olduğu doğal taş takı, enerji açısından da rağbet görmektedir.

Doğal Taş Takı Ne İşe Yarar?

Doğal taş takı, olumlu enerjileri bünyesinde barındırması açısından değerli bir konumdadır. Tıpkı niyet taşları gibi her doğal taş da belirli amaçlara hizmet etmektedir. Günlük yaşamın stresinden veya spesifik bir konudan şikayetçiyseniz kendinize uygun doğal taş takı ile bu sorununuzu kolayca çözebilirsiniz. Doğal taş takı denildiğinde akıllara gelen ilk aksesuarlar ve alanlarda faydaları şu şekildedir:

1 – Gündelik Yaşamda Doğal Taş Takı Faydaları!

İnsanoğlu, asırlardır doğanın bir hediyesi olan bu taşlara çeşitli anlamlar yüklemiştir. Bunun sebebi ise doğal taşların frekanslara ve enerjilere sahip olduğunun düşünülmesidir. Ayrıca bu taşlar tarafından çevreye yayılan titreşimlerin, kişilere belirli güçte ve oranda enerji sağladığı da kabul edilmektedir. Bundan dolayı da doğal taş takı kullanmanın bedensel ve ruhsal olarak birçok faydasının bulunduğu düşünülmektedir. Gündelik hayatta kullanılan bazı doğal taş takı ve faydaları şunlardır:

  • Akuamarin yüzük, hitabet yeteneğini güçlendirmektedir.
  • Kaplan Gözü bileklik, kişilere büyük bir cesaret sağlamaktadır.
  • Labradorit kolye, konsantrasyon üzerinde yoğun bir enerji sağlamaktadır.
  • Kalsedon küpe, iyi niyetin arttırılmasında etkili olmaktadır.

Etkileri bu şekilde uzayıp giden doğal taş takı, kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilmektedir. Kullanım amacına yönelik enerji bütünlüğü sağlayan bu taşlarla gündelik stresten uzaklaşabilirsiniz.

2 – İş Hayatında Doğal Taş Takı Neler Sunar?

Bazı doğal taşlar vardır ki para, bolluk, bereket ve başarı dendiğinde öncelikli olarak akıllara gelmektedir. Bu taşı içeren doğal taş takı da benzer özellikleri göstermektedir. İş yaşamında istenen başarıyı elde etmek için veya bereket için kullanılacak taş aksesuarlar şunlardır:

TAŞ

DOĞAL TAŞ TAKI

Sitrin Taşı

Sitrin 925 ayar gümüş küpe

Kaplan Gözü

Kaplan Gözü 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük

Akuamarin

Akuamarin 925 ayar gümüş kolye

3 – Akademik Başarı için Hangi Doğal Taş Takı Kullanılmalı?

Akademik başarılar için kullanılacak taşlar da odaklanmayı ve zekâyı keskinleştiren taşlardan olmalıdır. Çoğu doğal taş odak ve başarı üzerinde etkili olsa da akademik başarılar için tercih edilen özel taşlar da bulunmaktadır. Bu doğal taş takı türleri ise şunlardır:

  • Lapis Lazuli kolye ile odaklanmayı arttırabilirsiniz.
  • Akuamarin yüzük de ders esnasında kapasitenizi arttıracak özelliktedir.
  • Amazonit bileklik de sınav başarıları üzerinde olumlu etkiler göstermektedir.

4 – İkili İlişkilerde Etkili Olan Doğal Taş Takılar Hangileri?

İkili ilişkiler; karşılıklı sevgi, saygı, sadakat ve hoşgörü üzerinde yoğunlaşma istemektedir. Bazı doğal taşlar da asırlardır ikili ilişkileri iyileştirmek ve var olan bağı güçlendirmek adına sıklıkla kullanılmaktadır. Doğal taş takı da bu amaca hizmet eden eşsiz güzellikteki aksesuarlardır. İkili ilişkiler için kullanılan doğal taş takı ürünleri şunlardır:

Sık Sorulan Sorular

Doğal taş takı denildiğinde uçsuz bucaksız bir alana giriş yapılmaktadır. Özellikleriyle kişileri kendine hayran bırakan doğal taş takı ürünleri, kullanılmadan önce ve sonra birçok soruyu beraberinde getirmektedir. Bu kapsamda merak edilen sorular şu şekildedir:

1 – Doğal Taş Neye Göre Alınır?

Doğal taşı almadan önce taşın özellikleri iyice araştırılmalıdır. İhtiyaç duyduğunuz özelliği ve enerjiyi içerisinde barındıran taşlar sizlere büyük oranda yardımcı olacaktır.

2 – Gerçek Doğal Taş Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşlar pürüzsüz yapıda değildir. Yüzeylerinde baloncuklar ve çatlaklar bulunmaktadır. Sahte taşlarsa bu tür detayları barındırmaz ve az kusurlu gözükür. Taşınıza büyüteçle bakarak kusurlarını inceleyebilirsiniz. Ancak takı haline gelen taşlara mutlaka işlem uygulanmaktadır.

3 – Doğal Taşlar Nasıl Aktif Edilir?

Selenit veya Kristal Kuvars gibi doğal taşlar usta şifacı olarak adlandırılmaktadır. Yüksek arındırma enerjisine sahip olan bu taşlar ile arındırma ve aktifleştirme işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Aktifleştirmek istediğiniz taşı bu iki taştan birinin yanında bekleterek taşınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

4 – Doğal Taş Nereden Alınır?

Sertifikalı doğal taş takı, doğal taşlı ürün satan satıcılardan alınabilmektedir. Bunun dışında doğal taş takı toptan satışla da alınabilmektedir. Gümüş doğal taş takılar satan satıcılardan alacağınız ürünlerin gerçekliğine dikkat etmeyi unutmamalısınız.