En Şık Doğal Taş Küpe Modelleri

Doğal taş küpe modelleri doğal taşla aksesuar kullanımını bir arada gerçekleştirmek isteyen kişilerin ilgi odağındadır. Asırlardır hayatın çeşitli alanında kullanılmış olan doğal taşlar günümüzde dekor ve aksesuar alanında daha sık kullanılmaktadır. Son zamanlarda doğal taşlı küpe modelleri de ayrı bir önem kazanmıştır. Doğal taşların şifalı enerjisiyle birleşen küpeler, kuşkusuz ki şıklığın da öncüsü olmaktadır.

Doğal Taşların Özellikleri Nelerdir?

Kristal taşlı küpe için kullanılan doğal taşların birbirinden çok faydası bulunmaktadır. Her doğal taşın enerjisi kendi arasında özelleşmektedir. Bu da doğal taşların güzelliğinden sadece biridir. İyi niyetler ve pozitif enerjileri çekmek için kullanılan doğal taşlar bunların yanı sıra pek çok fiziksel durumlarda da etkilidir. Bu bilgiler doğrultusunda doğal taşların özellikleri nelerdir?

  • Doğal taşlar doğada kendiliğinden ve el sürülmeden oluşmaktadır.
  • Doğal taşlar toprak enerjisini içermektedir.
  • Başlı başına zarafeti sağlayan doğal taşlar, işlendiğinde de harika görüntüler sunmaktadır.
  • Yapılarına göre doğal taşların enerji ve etkileri değişebilmektedir.

Doğal Taş Küpe Faydaları Nelerdir?

Doğal taş küpe faydaları ise saymakla bitmeyecek ölçüdedir. Çünkü her doğal taşın sahip olduğu enerji farklıdır. Bundan dolayı da taşlı küpeler, kişilere birçok fayda sağlamaktadır. Örneğin Sitrin taşlı doğal taş gümüş küpe bereketi çekerken Pembe Kuvars doğal taşlı küpe ise aşkı çekebilmektedir. Taş enerjileri değişiklik gösterse de doğal taş küpe kullanımının fiziksel ve ruhsal etkileri şöyledir:

DOĞAL TAŞ KÜPE VE RUHSAL ETKİLERİ

DOĞAL TAŞ KÜPE VE FİZİKSEL ETKİLERİ

Kullanılan doğal taşlı küpeler şahane bir enerji dengeleyicidir.

Doğal taş küpe eklem, kas ve iskelet sistemini sağlıklı kılabilmektedir.

Kötü ve negatif enerjilerden koruma sağlar.

Vücut organlarının sağlıklı şekilde görevlerini yerine getirmesinde yardımcıdır.

Kişinin karmaşık düşüncelerine netlik ve derinlik kazandırır.

Özellikle doğal taş küpe baş ağrısı, sinüzit ve migren gibi hastalıklarda şifalı etkiler sunmaktadır.

Uykusuzluk ve geçmişe yönelik düşüncelerden kurtulmayı sağlar.

Doğal taşlar çakralarla bağlantılı olduğundan dolayı vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.

İstenmeyen duygulardan kurtulma sağlarken iyi niyetli duyguları çeker. Bu sayede günlük hayatın stresinden etkilenmezsiniz.

Cilt güzelliğinde de doğal taşların yeri büyüktür. Sivilce, akne ve yara izlerini iyileştirmek için şifalı enerjiler sunarlar.

Doğal Taş Küpe Modelleri

Doğal taş küpe modelleri de bir hayli çeşitlidir. Doğal taşlar işlendiği zaman kolye, küpe, bileklik ve yüzük yapısına dönüştürülmektedir. Kolay işlenebilen doğal taşlar, büyük taşlı küpe modelleri olarak da oluşturulabilmektedir. Tek taşlı küpe yapısında birbirinden güzel renkli taşlı küpeler ise şunlardır:

1 – Ametist 925 Ayar Gümüş Küpe

Morun cezbedici rengini taşıyan Ametist elbette ki doğal taş küpe denildiğinde akıllara ilk gelenlerdendir. Ametist 925 ayar gümüş küpe, kişilerin sevgi ve şifa enerjilerini çalıştırmaktadır. En güçlü ve koruyucu taşlardan biri olan Ametist, manevi açıdan kişileri doyuma ulaştırmaktadır.

Stres ve gerginliğe karşı doğal bir sakinleştirici olan Ametist 925 ayar gümüş küpe, motivasyonu da arttırmaktadır. Ruhsal farkındalığı harekete geçiren Ametist sayesinde kendinizin en iyi haline ulaşabilirsiniz.

2 – Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Küpe

Ay taşı 925 ayar gümüş küpe denildiğinde dişil enerjiden bahsetmemek imkansızdır. Geçmişten bu yana tanrıçalar ve ilahi enerjiyle özdeşleştirilen Ay taşı, şefkat ve merhamet duygularının öncüsüdür. Kendiliğinden ay yüzeyini andıran görüntüsü sayesinde de zarafeti temsil etmektedir.

İkili ilişkiler ve etkileşimlerde derin bağlar kurmaya destek olan Ay taşı 925 ayar gümüş küpe ile duygularınızı da kontrol edebilirsiniz. Net duygu ve düşünce için tercih edilen Ay taşı, empati becerilerini de geliştirmektedir. Etkisi saymakla bitmeyecek Ay taşı 925 ayar gümüş küpe ile huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz.

3 – Akuamarin 925 Ayar Gümüş Doğal Taş Küpe

Deniz ve suyun benzersiz güzelliğini renk olarak taşıyan Akuamarin taşının, deniz kızlarının taşı olduğuna inanılmaktadır. Esasında cesaret taşı olarak adlandırılan Akuamarinin zihni sakinleştirici etkisi de bulunmaktadır.

Akuamarin 925 ayar gümüş küpe sakin ve pozitif düşünceleri kolaylaştırmaktadır. Aurayı koruyan Akuamarin 925 ayar gümüş küpe aynı zamanda basireti de açmaktadır. Çakraları hizalayan bu taş sayesinde olumlu enerjileri kolaylıkla kendinize çekebilirsiniz.

4 – Amazonit 925 Ayar Gümüş Küpe

Sakinlik taşı olarak bilinen Amazonit taşı, Amazon savaşçılarının kalkanlarını kaplamıştır. Adını Amazon nehrinden alan bu taş barışçıl duyguların temsilcisidir. Amazonit 925 ayar gümüş küpe sayesinde yaşamınızda daha uysal ve hümanist davranışlar kazanabilirsiniz.

Kullanan kişiye sakinlik ve dinginlik katan Amazonit taşı, eril ve dişil enerjileri de dengelemektedir. Tamamen içsel denge üzerinde yoğunlaşan Amazonit 925 ayar gümüş küpe sinirsel uyarımları da kontrol altına almaktadır.

5 – Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Küpe

İnsanlık tarihinden bu yana en sık aranan doğal taştan biri de Lapis Lazuli’dir. Sümerler tarafından tanrı ruhunun bu taşın içinde yaşadığına inanılmıştır. Eski Mısırlılar ise bu taşı gökyüzü sembolü olarak görmüşlerdir. Bu doğrultuda da Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpe bilgelik ve akılla ilişkilendirilmiştir.

6 – Labradorit 925 Ayar Gümüş Doğal Taş Küpe

Labradorit bir dönüşüm taşıdır. Değişim yoluyla güç ve azim katan Labradorit 925 ayar gümüş küpe, aurayı dengelemektedir. Bilinci yükselterek kötü enerjileri topraklandıran Labradorit, sezgileri de güçlendirmektedir. Bu sayede psişik yetenekleri arttırmaktadır.

Kişinin benliğini kabullenmesini sağlayan Labradorit 925 ayar gümüş küpe ile yeni fikirlere merhaba diyebilirsiniz. Zihinsel keskinliği arttıran Labradorit ile bilginin derinliklerine erişebilirsiniz.

7 – Kalsedon 925 Ayar Gümüş Küpe

Mumsu parlaklığıyla görenleri sakinleştiren Kalsedon 925 ayar gümüş küpe, ruhu beslemektedir. Başarı ve gücün sembolü olarak görülen Kalsedon 925 ayar gümüş küpe ile maddi anlamda da yükselişe geçebilirsiniz.

Cömertlik duygusuna da hitap eden bu taş sayesinde ikili ilişkilerinizde dengeyi sağlayabilirsiniz. Alma verme dengesinin her şey olduğu karşılıklı ilişkilerde Kalsedon 925 ayar gümüş küpe ile derinliği elde edebilirsiniz.

8 – Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Küpe

Güç, cesaret ve zarafetle özdeşleştirilen bir diğer taş ise Kaplan Gözüdür. Bu taş geçmişten bu yana askeri korumalar ve ruhsal bütünlükte sıkça kullanılmıştır. Kaplan Gözü 925 ayar gümüş küpe zihin berraklığını ve odaklanmayı teşvik etmektedir.

Korku ve endişeleri gidermek için de kullanılan Kaplan Gözü doğal taş küpe, ruh hali dengesini de sağlamaktadır. Kişinin kendi ihtiyaçlarına odaklanmasını sağlayan Kaplan Gözü doğal taş küpe ile kendinizi iyileştirebilirsiniz.

9 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Küpe

Aşk mıknatısı unvanına sahip Pembe Kuvars ile aşkı kendinize çekebilirsiniz. Doğal taş küpe aksesuarında da sıkça tercih edilen Pembe Kuvars, koşulsuz sevgiyi çekmektedir. İlişkiler üzerinde şahane enerjiler çalıştıran Pembe Kuvars 925 ayar gümüş doğal taş küpe ile gerçek sevgiyi elde edebilirsiniz.

10 – Sitrin 925 Ayar Gümüş Küpe

Tüccar ve para taşı olarak bilinen Sitrin, maddi ve manevi zenginliği ifade etmektedir. Ticarette ve para akışında sıkça kullanılan Sitrin 925 ayar gümüş küpe, öz saygı ve sevgiyi de beraberinde getirmektedir. Kişilerin zihnini berraklaştıran Sitrin doğal taş küpe ile kendinizi daha net ifade edebilirsiniz.

Doğal Taş Küpe Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğal taş küpe, kullanım açısından kolaylık sunmaktadır. Kulağa takılarak kullanılan küpeler diğer doğal taş aksesuarlara göre daha avantajlıdır. Darbe ve zarar verici etkenlere karşı daha korunaklı olan doğal taş küpe için kimyasal maddelere dikkat edilmelidir.

Her taşın yapısı ve sertlik derecesi farklıdır. Bundan dolayı da seçeceğiniz doğal taş takının özelliklerini iyi bilmeniz gerekir. Taşınızın sertlik derecesine göre kullanacağınız ve arındıracağınız doğal taş küpe uzun ömürlü kullanım sunmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Doğal taş küpe denildiğinde taşlarla ilgili merak edilenler de çoğalmaktadır. Aksesuar dünyasının gözbebeği olan doğal taşlar için sorulan sorular daha etkili enerjiler için önemlidir. Bu kapsamda doğal taşlı küpe modelleri için merak edilen birkaç soru şu şekildedir:

Takıntı için Hangi Doğal Taş?

Takıntı ve sinir için kullanılabilecek en şifalı taş Ametisttir.

Doğal Taşa Başkası Dokunursa Ne Yapılmalı?

Doğal taşınıza başkası dokunursa veya doğal taş küpe başkası tarafından takıldığında, taşınızı arındırmanız önerilmektedir.

İki Doğal Taş Aynı Anda Kullanılabilir Mi?

İki doğal taşı beraber kullanmak enerji kombinasyonu oluşturmaktadır. Beraber kullanacağınız ve birbiriyle uyumlu enerjilerde olan taşlarla, taşın etkisini arttırabilirsiniz.