En Şık Doğal Taş Kolye Modelleri

Doğal taş kolye modelleri, doğal taşın eşsiz görüntüsüyle şık tasarımların birleşimini içermektedir. Eski zamanlardan beri aksesuar ve süslemelerde kullanılan doğal taşlar günümüzde kolye veya takılarda daha yoğun kullanılmaktadır. Doğal taş enerjisini üzerinde taşımak isteyen kişiler de doğal taş kolye modellerini ilgiyle araştırmaktadır.

Doğal Taş Kolye Özellikleri Nelerdir?

Doğal taş kolyeler ve anlamları özellikle enerjisini geliştirmek ve iyileştirmek isteyen kişilerin merakını oluşturmaktadır. Doğal taşlar kendiliğinden renkli ve canlı görüntüdedir. Pürüzlü yapıda bulunan doğal taşlar, sahip olduğu bu özellikleriyle de doğal şıklığı sağlamaktadır. Ancak orijinal doğal taş kolye özellikleri şu şekildedir:

  • Psişik saldırılara karşı koruma sağlarlar.
  • İçinden çıkılamayan karmaşık duygu ve düşüncelere netlik kazandırırlar.
  • Doğal taş kolye tasarımları ile günlük hayata kolayca uyumlanabilirler.
  • Kullanılan doğal taşa göre taşın enerjisinden faydalanılır.
  • Pozitif enerjiler elde edilir.

Doğal Taş Kolye Faydaları!

Doğal taşlar geçmişten bugüne kadar çeşitli amaçlar için kullanılmıştır. Tedavi, ritüel, savaş hatta inşaatta bile doğal taşlara rastlanmıştır. Elbette ki doğal taşların bu denli yoğun kullanılmasında taşların sahip olduğu faydalar etkilidir. Doğal taş kolye faydaları kısaca şu şekildedir:

Kullanan kişiye yoğun bir pozitif enerji sağlar.

 

Kullanılan taşın çalıştırdığı enerjiye göre etkiler görülür.

Bolluk, bereket, şans ve para sağlar.

Nazar, kötü şans ve kötü düşüncelere karşı koruma sağlarlar.

Konsantrasyonu sağlarlar.

İstenilen başarıları elde etmede dolaylı yoldan etkiler sunarlar.

Büyüleyici Doğal Taş Kolye Modelleri!

Doğal taş kolye isimleri farklılaşabilse de genellikle kolyede kullanılan taşların isimleriyle anılmaktadır. Birbirinden farklı tasarımlarla oluşturulan bu kolyelerde kullanılan doğal taşlar da renk ve şekil açısından harikalar sunmaktadır. Eşsiz renkleri olan doğal taşlar kolye yapısıyla hem kombin şıklığını hem de enerji geçişini sağlamaktadır. Sık kullanılan ve enerjisiyle kendine hayran bırakan doğal taş kolye modelleri şunlardır:

1 – Kalsedon 925 Ayar Gümüş Kolye

Mumsu parlaklığıyla kendini çok uzaklardan bile belli eden Kalsedon 925 ayar gümüş kolye, şık işlemesiyle ön plandadır. Gümüş ile birleşen bu Kalsedon taş, cömertlik ve iyilik duygularına vurgu yapmaktadır. Bu kolyeyi takan kişiler hitabet gücünü arttırırken var olan ilişkilerini de geliştirebilmektedir.

2 – Ametist 925 Ayar Gümüş Kolye

Mor ve kristalli yapısıyla eşsiz görüntüler sunan Ametist 925 ayar gümüş kolye, capcanlı görüntülerin öncüsüdür. El işçiliğiyle oluşturulan bu kolye ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz. Antik dönemlerden bu yana kalıcılığını koruyan bu taşın enerjisi ile kendinizin en iyi versiyonunu ortaya çıkarabilirsiniz.

3 – Akuamarin 925 Ayar Gümüş Kolye

Kelime anlamı olarak deniz suyu anlamına gelen Akuamarin 925 ayar gümüş kolye ile berraklığı yakalayabilirsiniz. Benzersiz su mavisi rengiyle kişilere huzur veren bu taş, sezgileri de kuvvetlendirmektedir. Genellikle sakinlik ve dinginlik enerjisini çalıştıran bu taş pek çok rahatsızlıkta da kullanılmaktadır.

4 – Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Kolye

Değerli taşlar arasında yer alan Ay Taşı, Ay Taşı 925 ayar gümüş kolye halinde de değerli kabul edilmektedir. Özellikle ikili ilişkiler üzerinde enerji çalıştıran Ay Taşı sayesinde şefkat ve merhamet duygusu de güçlendirilmektedir. Derin ve anlamlı bağlar, dişil enerji ve duygusal denge için seçilecek en uygun doğal taş kolye Ay Taşı kolyesidir.

5 – Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Kolye

En değerli şifalı taşlardan olan Kaplan Gözü taşı, şansın ve cesaretin taşıdır. Kaplan Gözü 925 ayar gümüş kolye de bu etkileri yoğun olarak göstermektedir. Duygusal açıdan şahane bir dengeleyici olan Kaplan Gözü doğal taş kolye sayesinde olaylara dair net bakış açıları kazanabilirsiniz. Zihin açıklığı da sağlayan bu taş ile başarılarınıza başarı katabilirsiniz.

6 – Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Kolye

Koyu lacivert rengi ve üzerindeki sarı piritleriyle en eski çağlardan bu yana süslemede kullanılan taş, Lapis Lazulidir. Hakikate ulaşma arzusunu güçlendiren Lapis Lazuli 925 ayar gümüş kolye ile bilginin derinliklerine ulaşabilirsiniz. Kemik ve iskelet sistemi için de faydalı olan bu taş ile fiziksel ve psikolojik sağlığınızı geliştirebilirsiniz.

7 – Labradorit 925 Ayar Gümüş Kolye

Labradorit 925 ayar gümüş kolye ise mavi, kahverengi ve yeşil renkleriyle yanardönerli bir aksesuardır. Özellikle geçmiş düşüncelerin etkisinde kalan kişiler için bu taş birebirdir. Geçmişin karanlık düşüncelerinden netlikle sıyrılmayı kolaylaştıran Labradorit taşı ile yoğun ve ezici duygulardan kurtulabilirsiniz.

8 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Kolye

Aşk ve sevgi mıknatısı olarak bilinen Pembe Kuvars ve Pembe Kuvars 925 ayar gümüş kolye sayesinde sevginizi güçlendirebilirsiniz. Özdeğer ve öz saygıyı da geliştiren Pembe Kuvars ile ilişkilerinizi iyileştirebilirsiniz. Güç ve canlılık katan Pembe Kuvars sayesinde kendinizde köklü değişimler yaratabilirsiniz.

9 – Amazonit 925 Ayar Gümüş Kolye

Turkuaz rengiyle görenleri cezbeden Amazonit 925 ayar gümüş kolye, sinir sisteminde rahatlama sağlamaktadır. Sükunete kavuşturan ve huzur getiren bu taş ile aşırı duygu değişimlerinin önüne geçebilirsiniz. Stresi yatıştıran etkisi sayesinde dinginliğe ve iç huzura kavuşabilirsiniz.

10 – Sitrin 925 Ayar Gümüş Kolye

Asırlardır para ile ilişkilendirilen Sitrin ve Sitrin 925 ayar gümüş kolye ile bolluğa ve berekete merhaba diyebilirsiniz. Sadece bereketle ilişkilendirilmeyen bu taş şansın da simgesi olabilmektedir. Kullanan kişiye iyi şans sağlayan Sitrin sayesinde istediğiniz konuma kolayca erişebilirsiniz. Depresyon gibi istenmeyen rahatsızlıklardan da Sitrin taşı sayesinde sıyrılabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Doğal taşlar geçmişten beri kişilerin aklını kurcalamaktadır. Son dönemlerde bu taşların doğal taş kolye olarak takı dünyasına girmesi de merakları arttırmaktadır. Daha etkili bir taş aksesuar kullanımı için merak edilen birkaç soru şunlardır:

Doğal Taş Kolye Fiyatları

Doğal taşlar nadir bulundukları için fiyat açısından yüksektir. Ayrıca bu taşların takı haline dönüşmesi de fiyatı değiştirebilmektedir. Bundan dolayı da fiyatlar hakkında net bir cevap mümkün değildir.

Doğal Taş Kolyesi Ne İşe Yarar?

Doğal taş kolye, taşa göre enerjisini çalıştırmaktadır. Kısacası kişinin kullanım amacına göre taşın sağladığı frekanslar değişkenlik göstermektedir.