Doğal Taş Bileklik Hangi Kola Takılır?

Doğal taş bileklik hangi kola takılır, doğal taş enerjisini her daim yanında taşımak için bileklik kullanacak kişilerin bir numaralı sorusudur. Doğal taşlar, enerji yönünden zengin değerli taşları ifade etmektedir. Günümüzde aksesuar dünyasında yoğun kullanım alanına sahip doğal taş bileklik hangi kola takılır da bu doğrultuda merak uyandırmaktadır.

Doğal Taş Nedir?

Doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusunu ortaya çıkaran doğal taşların ne olduğu iyice bilinmelidir. Çünkü doğal taşların sahip olduğu enerjiler ve çakra bağlantıları doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusunu doğurmaktadır. Peki bu doğal taşlar nedir?

Taşlar milyon yıl önce toprağın altında ısı ve basınç etkisiyle oluşan en eski yapı malzemeleridir. İşlenmemiş toprağın altında yapısı değişmemiş halde bulunan taşlara ise doğal taş denilmektedir. Bu doğrultuda doğal taş; mücevher ya da diğer süsleme eşyaları olarak kullanılmak üzere kesilen, cilalanan veya farklı şekillerde işlenebilen mineral, taş veya organik bir maddedir.

İşlenmemiş taşlar kendi titreşimleri ile olumlu enerji yayarlar. Doğal taşlar enerjisini asla kaybetmez, ölümsüz niteliktedir. Bundan dolayı da çok eski zamanlardan bu yana birçok uygarlıkta doğal taşların enerjisi şifa olarak görülmüştür. Doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusu da bu açıdan büyük önem kazanmaktadır.

Doğal Taşlar Ne İşe Yarar?

Değerli taş ve doğal taşlar doğru kullanıldığında ruhsal kişilikle bağlantı kurulmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede beden ve zihin olumlu yönden büyük değişimler geçirebilmektedir. Yoga ya da meditasyon yapıyorsanız veya sadece ruhani kişiliğinizle daha fazla temas istiyorsanız doğal taşlardan yararlanabilirsiniz. Şifalı olan doğal taşlar etraftaki enerji güçlerini harekete geçirerek:

  • Güneşin
  • Ayın
  • Okyanusun

İyileştirici etkileriyle fiziksel temas sağlamaktadır. Doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusunun ortaya çıkmasındaki bir diğer etken de budur. Bazı sık kullanılan doğal taşlar, sağ veya sol vücudun enerjisine daha uygun olabilmektedir.

Sık Kullanılan Doğal Taşlar Hangileri?

Dünya çapında yaklaşık olarak toplam iki bine yakın çeşit mineral bulunduğu bilinmektedir. Bu minerallerin ise ortalama 100 veya 200 çeşidi doğal taş şeklinde kullanılmaktadır. Bazı doğal taşlar ise herkes tarafından bilinmekte ve sıkça kullanılmaktadır. Sık kullanılan taşlardan birkaçı şu şekildedir:

Ay Taşı

Kalsedon

Sitrin

Kaplan Gözü

Pembe Kuvars

Ametist

Doğal Taş Bileklik Hangi Kola Takılır?

Doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusunun cevabı her doğal taş bileklikte farklı cevaplara sahiptir. Bu cevaplar doğal taşın özellikleri ve etkilerine göre şekillenmektedir. Sık kullanılan doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusunun yanıtları şöyledir:

1 – Sitrin Bileklik Hangi Kola Takılır?

Para taşı olarak da bilinen Sitrin 925 ayar gümüş bileklik, genellikle sağ kola takılmaktadır. Çünkü doğal taşların enerjisi sağ koldan vücudun enerji merkezine yayılmaktadır. Bu sayede Sitrin 925 ayar gümüş bileklik özellikleri kişinin zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlığına olumlu etkiler yapabilmektedir.

2 – Kaplan Gözü Bileklik Hangi Kola Takılır?

Cesaretle ilişkilendirilen Kaplan Gözü genellikle koruyucu enerjisi sayesinde Kaplan Gözü 925 ayar gümüş bileklik olarak bileklerde kullanılmaktadır. Bundan dolayı da Kaplan Gözü bileklik sol bileğe takılmaktadır. Sol taraf yin enerjisi olarak kabul görmektedir. Daha sakin ve rahatlatıcı etkisi olduğu düşünülen Kaplan Gözü 925 ayar gümüş bilekliğin sol bileğe takılması önerilir.

3 – Ametist Doğal Taş Bileklik Hangi Kola Takılır?

Mor renge sahip şifası bol olan Ametist, takı dünyasında ayrı bir yere sahiptir. Pozitifliğin ve mutluluğun öncüsü sayılan Ametist 925 ayar gümüş bileklik bu kapsamda sol bileğe takılmalıdır. Kalple bağlantılı olan bu taşın kalbe yakın kullanılması önerilmektedir.

4 – Akuamarin 925 Ayar Gümüş Bileklik Hangi Kola Takılmalı?

Mavi renk tonlarıyla sakinliği ve huzuru temsil eden Akuamarin 925 ayar gümüş bileklik sağ kola takılmalıdır. Sağ el olumsuz enerjileri vücudun dışına taşımaktadır. Sakinliği sağlayan Akuamarin taşının da bu amaçla sağ bileğe takılması daha uygundur.

5 – Pembe Kuvars Bileklik Hangi Kola Takılmalı?

Yıllardır aşk ve sevgiyle bağdaştırılan Pembe Kuvars 925 ayar gümüş bileklik sol bileğe takıldığında enerjisini daha yoğun göstermektedir. Kalple doğrudan bağlantılı olan sol kol Pembe Kuvarsın değerine değer katmaktadır.

6 – Amazonit Bileklik Hangi Kola Takılır?

Umut taşı olarak da isimlendirilmiş Amazonit 925 ayar gümüş bileklik sağ kol için daha uygundur. Fiziksel ve duygusal zihne doğrudan bağlantılı olan Amazonit taşı eşsiz mavi rengiyle dinginliği getirmektedir.

7 – Lapis Lazuli Doğal Taş Bileklik Hangi Kola Takılır?

İletişimi kuvvetlendiren Lapis Lazuli 925 ayar gümüş bileklik, isteğe göre sağ veya sol kolda kullanılabilmektedir. Lapis Lazuli taşının efsane lacivert görüntüsü her iki bilekte de şıklığı sağlamaktadır.

8 – Kalsedon 925 Ayar Gümüş Bileklik Hangi Kola Takılır?

Cömertlik ve hassaslık ile anılan Kadıköy Taşı olarak da bilinen Kalsedon 925 ayar gümüş bileklik, kötü enerjileri vücuttan uzaklaştırmak için sağ kola takılmalıdır. İstenmeyen durumlar için kullanılan özel el işçiliğiyle üretilen Kalsedon 925 ayar gümüş bileklik her yerde kendini belli etmektedir.

9 – Labradorit Doğal Taş Bileklik Hangi Kola Takılır?

Yıldızların Tapınağı tabiriyle ifade edilen Labradorit 925 ayar gümüş bileklik, gücü ve güzelliği belli etmek adına sağ kola takılmaktadır. Labradorit doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusunun cevabı taş özelliklerinden dolayı sağ kol olmaktadır.

10 – Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Bileklik Hangi Kola Takılır?

Ay Taşı doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusunda sol bilek önem kazanmaktadır. Dişil enerjiyle ilişkilendirilen Ay Taşı duygusal denge ve dişil enerjiyi güçlendirmede faydalıdır. Bundan dolayı da Ay Taşı 925 ayar gümüş bileklik sol kolda daha iyi çalışmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusu içerisinde birçok cevaplanmayı bekleyen soruları barındırmaktadır. Sık kullanılan doğal taş bileklik hangi kola takılır dışında merak edilen bazı doğal taş bileklik hangi kola takılır soruları şunlardır:

1 – Erkeklerde Bileklik Hangi Kola Takılır?

Erkeklerde doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusu kişiye göre cevaplanmaktadır. Erkekler genelde sağ kolda saat veya bileklik kullanmaktadır. Doğal taş bileklik hangi kola takılır da seçilen taşa göre değişkenlik göstermektedir.

2 – Kadınlarda Bileklik Hangi Kola Takılır?

Saati sol kolda tercih eden kadınlar için doğal taş bileklik hangi kola takılır sorusu sağ bilek şeklinde cevaplanmaktadır.

3 – Yeşim Taşı Hangi Kola Takılır?

Yeşim taşı hangi kola takılır, Hematit taşı hangi kola takılır ve Akik bileklik hangi kola Takılır sorusuyla aynı cevaba sahiptir. Bu doğrultuda bu üç sorunun cevabı da sağ kol şeklindedir. Kehribar bileklik hangi kola takılır sorusunun cevabı ise sağlık amacıyla kullanılacaksa sol bilek şeklindedir.