Çakra Bilekliği Ne Anlama Gelir? 10 Adımda Doğal Taşlar ve Özellikleri

Çakra bilekliği kullanımı sayesinde, bütün çakralarınızı aynı anda dengeleyebilmeniz ve hizalayabilmeniz kolaylaştırmaktadır. Peki, doğal taşlarla özel tasarım şekli ile yapılan çakra bilekliği anlamı nedir? İşte, detaylar!

Çakra bilekliği, vücudumuzda yer alan 7 ana çakranın dengeli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu enerji merkezleri, vücudun farklı bölgelerini temsil etmektedir. Yani çakra bilekliği kullanımı sayesinde, bu enerji merkezleri dengelenmiş olur. Peki, kök çakra nedir? 7 ana çakradan bir tanesidir. Diğerleri ise; sakral, mide, kalp, boğaz, alın ve tepe çakrasıdır.

Pozitif Enerjiye Sahip Çakra Bilekliği Hakkında Bilinmeyenler!

Farklı özelliklere ve renklere sahip doğal taşların olduğu çakra taşları; belirli bir çakra noktasının enerji dengesinin daha iyi olmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle oluşan denge ile sağlıklı bir yaşam elde edilebilir.

Çakra bileklik taşları, çakralarınızın uyum ve denge duygusunu oluşturulmasını sağlayan doğal taşlardır. Bu taşlardan yapılan çakra bilekliği kullanımı ile günün her saati enerji noktalarınızın gerektiği gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. İşte, çakra bilekliği ile ilgili tüm bilinmeyenler!

1 - 7’li Çakra Taşı Bileklik Nasıl Kullanılır?

Çakra bilekliği nasıl kullanılır? Çakra doğal taş bileklikler 24 saat boyunca toprakta bekletilmelidir. Ayrıca ay ışığında bir gece bekleterek ya da tütsüleyerek de kullanılabilmesi mümkündür. Kadın, çocuk, bebek ve erkek bileklik modeli olarak kullanılabilir.

2 - Çakra Bilekliği Hangi Kola Takılır?

Çakra bileklik sağ ve sol bileğe takılabilmektedir. Ancak hangi bileğe takıldığına göre, etkisi değişir.

Sol bileğe takılan bilekliğin etkisi; sahip olduğunuz auranızı taşlardan güç almada daha etkin bir hâle getirmektedir. Sağ bileğe takılan bileklikse; vücudunuzdaki belirli pozitif enerjileri daha etkin bir hâle getirmek ve olumsuzlukları yok etmek için kullanılır.

3 - 7’li Çakra Taşı Bileklik Faydaları Nelerdir?

Günümüzde çakra bilekliği kullananlar tarafından, bu bilekliğin pek çok faydasının bulunduğu belirtilmektedir. Peki, çakra bilekliği faydaları nelerdir?

 • 7 çakra bileklikler, vücutta bulunan enerjinin yeniden uyumlu hâle getirilmesine ve dengelenmesine yardımcı olmaktadır.
 • Acı veya gerginlik dahil olmak üzere vücuttaki bütün negatif enerjilerin yok edilmesini sağlar. Böylelikle bu bileklikler, iyileştirici ve pozitif canlılığı ortaya çıkarma yetisine sahip olmaktadırlar.

4 - Çakra Bilekliği Nasıl Yapılır?

Çakra bileklik yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; hangi çakranızın çalışmasını istiyorsanız, o bölgeye uygun olan doğal taşları kullanmanızdır. Yani hangi çakra için hangi doğal taşın kullanıldığının iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. Böylelikle pratik ve kolay bir şekilde bileklik yapımı sağlanır.

5 - Çakra Bilekliği Nasıl Temizlenir?

İyileştirici özelliklere sahip olan çakra bilekliği taşları, bilekliği kullanmadan önce temizlenmeli ve etkinleştirilmelidir. Oldukça önemli olan bu işlem, bilekliğin saflaştırılması anlamına gelmektedir. İşte, çakra bileklik temizleme yöntemleri!

 • Dumana ve ay ışığına maruz bırakmalısınız; bu bilekliğin bir gece ay ışığında kalması, ay ışığının negatif enerjiyi yok etmesini sağlamaktadır. Ayrıca ada çayı yakılarak, ortaya çıkan dumanla negatif enerjileri yok edebilirsiniz. Bu işlem için üzerlik otu da kullanabilmek mümkündür.
 • Çakra bileklikle meditasyon yapmazsınız; bu bileklikle yapmak istediğiniz şey için bir niyet belirlemelisiniz. Daha sonra bir elinizde ya da iki avuç arasında tutmalısınız. Ardından gözlerinizi tamamen kapatarak kendinizi merkeze almalı ve enerjinizi tümüyle niyetinize odaklamalısınız. Ardından niyetinizi yüksek sesle belirtin veya zihninizde canlandırın.

6 - Çakra Bilekliğinde Hangi Taşlar Var?

Bu bileklik taşları, çeşitli doğal taşlardan meydana gelmektedir. İnsan vücudunda bulunan çakraların belirli renkleri bulunur. Bu renkler ise çakralar gerektiği gibi çalışmadığında değişir.

Farklı enerji merkezleri için kullanılan çakra taşları bulunmaktadır. Belirli çakraların uyum içinde çalışması için özenle tasarlanan bilekliklerde kullanılan taşlar nelerdir?

Çakra Bileklik Taşları

Çakra Bölgesi

Taşı

Taç çakra

Mor akik, kristal kuvars, ametist, ay taşı, selenit

Üçüncü göz (alın) çakrası

Mavi kuvars, florit, lapis lazuli, azurit, mavi aventurin

Boğaz çakrası

Safir, turkuaz, mavi kalsit, apatit, mavi akik

Kalp çakrası

Aventurin, pembe kuvars, yeşim, turmalin, malakit, yeşil akik, zümrüt

Solar pleksus çakrası

Sitrin, kalsit, pirit, sarı topaz, amber

Sakral çakra

Sitrin, turuncu aventurin, kalsit, kaplan gözü

Kök çakra

Jasper, hematit, dumanlı kuvars, siyah akik, yakut, siyah obsidyan, garnet

7 - Çakra Bileklik Fiyatları Nedir?

Gosty Concept olarak farklı çakralar için uygun olan bileklik ürünleri sunuyoruz. Bu noktada sitemizde bulunan kategorileri inceleyerek, isteğinize uygun bir bileklik modeline sahip olabilirsiniz. Üstelik bu modelleri her bütçeye uygun bir şekilde sunuyor ve müşterilerimize kolaylık sağlıyoruz.

En Şifalı Çakra Bileklik Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Çakra bilekliği yapılırken kullanılan çeşitli doğal taşlar bulunmaktadır. Bu doğal taşlar çakra bölgeleri ile ilişkili olmaktadır. Böylelikle doğru doğal taşlarla oluşturulan çakra bilekliği kullanılması, enerji merkezlerinin dengelenmesini ve daha iyi çalışmasını sağlamaktadır.

Peki, en özel çakra bilekliği doğal taşları nelerdir? Bu taşların özellikleri nasıldır? İşte, Gosty Concept olarak sunduğumuz doğal çakra bilekliği taşları ve özellikleri!

1 – Pembe Kuvars

Kalp çakrasının taşı olan pembe kuvars yüzük, kolye, bileklik ve küpe olarak kullanılabilmektedir. Gül pembesi rengine sahip olan bu doğal taş insanı duygusal anlamda şifalandırmaktadır. Sertlik derecesi ise 7 olmaktadır.

2 – Ametist

Taç çakra taşı olan ametist taşı, en güçlü doğal taşlardan olmaktadır. Yüksek şifa enerjisi bulunduran bu taş, mor bir renge sahiptir. Ayrıca mitolojik kaynaklarda da yer almaktadır. Hem iletişimi güçlendirir hem ortamdaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir hem de kişilerin bağımlılıklardan kurtarmaktadır.

3 – Akuamarin

Boğaz ve kalp çakrası taşı olan akuamarin, iki farklı çakra üzerinde etkili olmaktadır. Denizci taşı olarak da bilinen bu taşın mavi ve yeşile çalan rengi oldukça zariftir. Zihin berraklığını sağlayan bu taş, iletişimin güçlendirilmesinde etkili olmaktadır.

4 – Kaplan Gözü

Solar pleksus çakrası taşı olan kaplan gözü taşı, oldukça yararlı bir kristaldir. Cesaretin ve özgüvenin temsili olmaktadır. Ayrıca dış ve iç huzurun oluşmasına yardımcı olur. İnsanların üzerinde olumsuz bir enerjiye sahip yıpratıcı duygulardan, kullanılan kişileri uzaklaştırarak motivasyon arttırılmasında etkilidir.

5 – Labradorit

Üçüncü göz ve taç çakra taşı olan labradorit taşı, pozitif anlamda bir enerji sunmaktadır. Bu doğal taş, kişilerin içsel görüşlerinin daha fazla arttırılmasında etkili olmaktadır. Ayrıca negatif enerjileri insanlardan uzaklaştırır. Yüksek bilinç düzeyine erişilmesini sağlayan bu taş, canlı bir görünüme de sahiptir.

6 – Ay Taşı

Taç çakra taşı olan ay taşı, tanrıça enerjisi ile özleşerek dişil enerjinin öncüsü olmaktadır. Kullanan kişilerde olumlu etkiler göstererek, özellikle kadın hastalıklarına karşı koruma ve insanlarda dinginlik sağlar. Ayrıca feminen bir enerjiye sahip olduğu için evliliklerdeki güçlü bağların kurulması için de tercih edilebilir.

7 – Sitrin (Para Taşı)

Solar pleksus çakrası taşı olan sitrin (para taşı), tüccar taşı olarak bilinir ve sarı renge sahiptir. Şifa kaynağı bu taş, içerisinde para enerjisi bulundurur ve maddi gücü yükseltir. Güç, bolluk ve bereket için bu taş kullanılabilir. Hatta sitrin taşı, nazara karşı da etkilidir.

8 – Kalsedon

Boğaz çakrasının taşı olan kalsedon, parlak ve canlı görüntüsüyle dikkat çekmektedir. Ayrıca olumsuz duyguları insanlardan uzaklaştırarak, duyguların dengelenmesini sağlar ve mantığı ön plana çıkarmaktadır. Üstelik demans gibi rahatsızlıklara karşı da koruyucu bir etki sunar.

9 – Amazonit

Boğaz çakrası ile ilişkilendirilen amazonit; denge, uyum ve iletişim konularında destekleyici bir etkiye sahiptir. Mavi rengi ile oldukça güzel olan bu taş, sakinlik ve dinginlik enerjisi sunmaktadır. Ayrıca stres önleyici bir özelliğe de sahiptir. Hem zihin berraklığı hem de içsel huzur erişebilmek için bu taş kullanılabilir.

10 – Lapis Lazuli

Göz ve boğaz çakrası taşı olan lapis lazuli, eski dönemlerden beri kullanılan değerli taşlar arasında yer alır. Lacivert taşı olarak adlandırılmaktadır. Bu taş, derin düşünceleri geliştirir ve fikirlerin daha net olmasını sağlar. Ayrıca insan sağlığında da olumlu etkileri bulunur. Bu noktada lapis lazuli taşından yapılan gümüş kolye, bilekli, küpe ve yüzüğün kullanılmasıyla kemiklerin kuvvetlendirdiğine inanılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Çakra bilekliği, vücut içerisindeki enerji akışını dengede tutabilmek için kullanılan bir aksesuar olmaktadır. Dolayısıyla bu aksesuar ile ilgili sık sorulan sorular mevcuttur. Açıklanacak olursa;

1 – Çakra Bilekliği Ne İşe Yarar?

Kullanan kişilerde doğal taşlı çakra bilekliği, kişilerin hayatını ve sağlığını değiştirmeye yardımcı olur. Yani belirli enerji özelliklerine sahip taşlar ile yapılan bu tasarım, negatif enerjinin insan vücudundan atılmasını sağlar.

Daha sonra negatif enerji bilekliğe hapsolur. Ardından ortaya çıkan pozitif enerji ise taşların hepsine yayılır ve çakraları dengeler.

2 – Çakra Bilekliği İşe Yarar mı?

Vücuttaki enerjinin dengede tutulabilmesi için kullanılan çakra bilekliği, hem enerjinin dengelenmesinde hem de sağlık konusunda oldukça yararlıdır. Çakra taşı doğal taş takı kullanan kişiler, kendilerini daha enerjik hissetmektedirler.

3 – 7 Çakra Taşları Nelerdir?

 Çakra bilekliği için kullanılan 7 çakra taşı şu şekildedir;

 • Pembe kuvars
 • Ametist
 • Akik
 • Jasper
 • Kaplan gözü
 • Kristal kuvars
 • Aventurine
 • Lapis lazuli

4 – Çakra Taşları Ne İşe Yarar?

Çakra bilekliği ve doğal taş kolye üzerinde yer alan bu doğal taşlar; insanların bedenlerinde yer alan enerji merkezleri dengesinin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.