Büyük Küpe Modelleri | En Şık Gümüş Küpe Modelleri

Büyük küpe modelleri, tasarımda farklılık isteyen kişilerin tercihini oluşturmaktadır. Değişik küpe modelleri kategorisinde de yer alan büyük küpeler, diğer küpelere nazaran daha büyük yapıdadır. Takı kategorisinde küpe çeşitliliğinin çok olması bu aksesuarların farklılık göstermesine neden olmuştur. Bu doğrultuda büyük küpe çeşitleri isimleri de merak edilmektedir.

Birbirinden İddialı Büyük Küpe Modelleri!

Büyük küpe modelleri denildiğinde iddialı görüntüler öncelikli olarak akla gelmektedir. Minimal küpelere kıyasla daha canlı, taşlı ve büyük olan bu küpeler özel gün şıklığında daha sık tercih edilmektedir. Taşlı küpe modelleri olarak da ele alınabilecek büyük küpe modelleri genel tabloda şu şekildedir:

BÜYÜK KÜPE MODELLERİ

 

Labradorit küpe

Kalsedon küpe

Ametist küpe

Sitrin küpe

Ay Taşı küpe

Akuamarin küpe

Pembe Kuvars küpe

Kaplan Gözü küpe

Lapis Lazuli küpe

Amazonit küpe

Büyük küpe modelleri içerisinde ayrı bir yere sahip olan bu küpelerin detayları da ilgi çekicidir. Sırasıyla bu küpelerin nasıl kombinleneceği, hangi renklerle kullanılabileceği ve nerelerde tercih edildiği şöyledir:

1 – Labradorit 925 Ayar Gümüş Küpe

Yanardöner bir görünüm sunan Labradorit 925 ayar gümüş küpe, yeni model aksesuarlarda önceliklidir. Kahverengi, mavi ve yeşil yansımaları içeren bu taşın küpesi özel gün şıklığında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Sallantılı küpe modelleri şeklinde de ele alınan bu küpede abiyelerde sade tasarımlara yönelinmelidir. Kendiliğinden tüm dikkatleri üzerine çeken Labradorit büyük küpe modelleri, makyajda da sadelik istemektedir. Bu küpeyle tercih edilebilecek renklerden birkaçı ise şu şekildedir:

  • Kahverengi
  • Yeşil
  • Mavi
  • Siyah
  • Zümrüt yeşili

2 – Ametist 925 Ayar Gümüş Küpe

Ametist 925 ayar gümüş küpe, büyük küpe modelleri denildiğinde rengiyle kendine hayran bırakmaktadır. Mor renginin canlılığını içeren Ametist taşı, küpe gibi aksesuarlarda benzersizlik sunmaktadır. Hatta son zamanlarda takı kullanımında Ametist küpe, altın küpe modelleri ve diğerlerinin üstüne çıkmıştır.

Büyük küpe modelleri içerisindeki Ametist küpe, mor renginden dolayı her renkle kullanılamamaktadır. Ancak beyaz, siyah, mor, eflatun, sarı, gri, mavi gibi çoğu renkle şahane bir uyum yakalayabilmektedir.

3 – Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Küpe

Ay Taşı 925 ayar gümüş küpe ise benzersiz rengiyle kendinden sıkça söz ettirmektedir. Beyaza yakın rengiyle esasında oldukça sade olan bu taş, büyük küpe modelleri yapısında iddialı bir görünüm sunmaktadır.

Renginden dolayı her elbise modeliyle kullanılabilen bu küpede renklerde de sınırlama yoktur. En açık tondan en koyu tona kadar kullanılabilecek Ay Taşı küpe, elbiseyi de ön plana çıkarmaktadır. Özel günde veya gündelik hayatta tercih edilen bu küpe sayesinde tüm dikkati üstünüze çekebilirsiniz.

4 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Küpe

Pembe renginin benzersiz enerjisini içeren Pembe Kuvars 925 ayar gümüş küpe, takıların gözbebeğidir. Aksesuar dünyasında büyük küpe modelleri, halka küpeler hatta altın küpeler bile Pembe Kuvars ile oluşturulabilmektedir.

Her durum ve olayda kullanım olanağı bulan bu küpe, renginden dolayı risk yaratabilmektedir. Ancak pembe renginin benzersiz güzelliğini içeren bu taş her renkte kendini belli etmektedir. Makyajlarda ise daha canlı görünümlerle bu taşın enerjisini yansıtabilirsiniz.

5 – Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Küpe

Lacivert rengiyle kendine hayran bırakan Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpe, sarı piritleriyle de benzersizlik sunmaktadır. Daha çok özel günlerde tercih edilen Lapis Lazuli büyük küpe modelleri enerjisiyle günlük hayatta da kullanılmaktadır.

Lacivert renkli bu küpeyle tercih edilecek renkler daha çok koyu tonlar ve zıt renklerdir. Lacivert, siyah, kahverengi, zümrüt yeşili gibi renkler bu küpeyi parlatacaktır. Lapis Lazuli büyük küpe modelleri kullanıldığında yapılacak makyajlar da dumanlı göz makyajlarıdır. Gözü ön plana çıkaran makyajlar sayesinde bu küpenin güzelliği daha da belirgin kılınmaktadır.

6 – Kalsedon 925 Ayar Gümüş Büyük Küpe Modelleri

Mumsu parlaklığı ile daha minimal bir tasarım olan Kalsedon 925 ayar gümüş küpe, şıklıkta bir numaradır. Tıpkı Ay Taşı küpe gibi sınırlandırmalardan uzak olan bu taş, büyük küpe modelleri ile her olaya uyarlanabilmektedir.

Özel gün şıklığında makyajlar ve iddialı elbiselerle, günlük hayatta klasik kombinlerle kullanılabilecek bu küpe, tarz imkanına fırsat tanımaktadır. Her kombinin can alıcı parçası olan bu küpe sayesinde imajınızı geliştirebilirsiniz.

7 – Sitrin 925 Ayar Gümüş Küpe

Sitrin 925 ayar gümüş küpe ise bal sarısı rengiyle büyük küpe modelleri içerisinde benzersiz yere sahiptir. Kolay işlenebilen bu taş, küpelerde farklı boyutlarla sunulmaktadır. Tıpkı Kalsedon küpe gibi hayatın her alanında kullanılabilecek Sitrin doğal taş küpe, kombini üst noktalara taşıyacaktır.

Bu küpe ile kullanılabilecek renkler ise daha soluk renkleri içermektedir. Örneğin bej, sarı, beyaz, krem, kırık beyaz veya sütlü kahve bu küpeyle kullanılabilecek benzersiz renklerdir. Makyaj tonlarında ise daha soğuk tonlar tercih edildiğinde bu küpenin rengi görünür kılınacaktır.

8 – Akuamarin 925 Ayar Gümüş Küpe

Mavi rengiyle sakin görünümler sunan Akuamarin 925 ayar gümüş küpe, özel tasarımların esas parçasıdır. Her renkle kolayca uyumlanan bu taş, diğer taşların güzelliğini süslemektedir. Söz konusu büyük küpe modelleri olduğunda da Akuamarin taşının etkisi büyüktür.

Kıyafetlerde ve makyajda sınırlama istemeyen bu taş her tonda ışıl ışıl parlayacaktır. Mavi renginin benzersiz tonunu içeren Akuamarin taşı sayesinde sade şıklığı başlı başına elde edebilirsiniz.

9 – Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Küpe

Kaplan Gözü taşının kahverengi rengiyle birleşen Kaplan Gözü 925 ayar gümüş küpe, tasarımın üst boyutunu içermektedir. Taşın parlaklığının en net gözüktüğü bu takıda özel gün şıklığı daha belirgindir. Kaplan Gözü taşının benzersiz işlemeleri de büyük küpe modelleri seçeneklerini arttırmaktadır.

Her boyuta dönüştürülebilen bu taş sayesinde istediğiniz etkiyi kolayca elde edebilirsiniz. Kahverengi, bej ve sarı tonlarıyla kendini belli eden Kaplan Gözü taşı, işlemeli abiyelerde de kusursuzdur. Kahverengi tonlu makyajlarla görünüşünü destekleyeceğiniz Kaplan Gözü, modanın ta kendisini oluşturmaktadır.

10 – Amazonit 925 Ayar Gümüş Küpe

Ay Taşı, Kalsedon, Akuamarin küpe gibi Amazonit 925 ayar gümüş küpe de her alana hizmet etmektedir. Taşın soluk mavi tonu göz önüne alındığında tasarım imkanları da söz konusu olmaktadır. Büyük küpe modelleri içerisinde kusursuz uyum yakalayan Amazonit küpe her kıyafette göz kamaştırıcıdır.

Taşlı, tüllü abiyeler dışında saten abiyelerde de Amazonit küpe tercih edilebilmektedir. Parlaklaştırılarak aksesuarlara dahil edilen bu taşlar, ince işçilikte de kendinden söz ettirmektedir. Makyajla da parlatılan bu küpeler son zamana damga vurmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Büyük küpe modelleri renk ve tasarım açısından birden çok türü içermektedir. Herkesin moda ve tarz anlayışı birbirinden ayrıldığı gibi aksesuar tercihleri de ayrılmaktadır. Bu kapsamda söz konusu olan büyük küpe modelleri için sık sorulan sorular şu şekildedir:

Küpe Çeşitleri Nelerdir?

Büyük küpe modelleri, mıknatıslı küpeler, özel tasarım küpeler, taş küpeler, piercing şeklinde birden çok küpe modeli bulunmaktadır.

Küpe Kaç Gram Gelir?

Küpe gramları kullanılan materyale göre değişmektedir. Altın küpeler için bu gramlar 6-8 aralığına kadar ulaşabilmektedir.

Küpe Temizliği Nasıl Yapılır?

Kararan veya parlaklığını yitiren küpelerinizi karbonatlı sirkeli su içerisinde 30 dakika bekletebilirsiniz.