Beyaz Tenli Kadın için Yakışacak Birbirinden Güzel Kolyeler

Beyaz tenli kadın çekiciliği denildiğinde deyim yerindeyse süt gibi beyaz bir tenden söz edilmektedir. Her kadın çok ayrı bir güzelliğe sahiptir ancak beyaz tenli kadınlar bazı konularda birkaç adım öndedir. Beyaz tenli kadın, takı ve renkli kombinler noktasında daha avantajlıdır. Bu doğrultuda beyaz tenli kadın ve onlara en çok yakışan kolyeler de merak edilmektedir. İşte, detaylar!

Beyaz Tenli Kadın için Hangi Kolyeler Tercih Edilmeli?

Beyaz tenli kadın, geçmiş uygarlıklarda ve günümüzde bazı milliyetlerin güzellik algısını oluşturmaktadır. Örneğin Kore veya Çin’deki kadınlar beyazlığını korumak adına üst düzey önlemler almaktadır. Bazı ülkelerde ise esmer veya buğday ten doğrudan güzellik algısına uymaktadır.

Beyaz tenli kadın mı esmer mi anlayışı herkeste farklı bir güzellik canlandırmaktadır. Söz konusu beyaz tenli kadın olduğunda beyaz tenli kadın için en ideal kolyeler de şu şekilde sıralanabilmektedir:

1 – Beyaz Tenli Kadın ve Pembe Kuvars Kolye Uyumu

Pembe Kuvars kolye, her kadının güzelliğini taçlandıracak bir kolyedir. Dişil enerjinin, aşkın, sevginin ve sadakatin taşı olan Pembe Kuvars, diğer aksesuarlarıyla da beyaz tenli kadın için şahane bir tercihtir.

  • Pembe Kuvars Kolye
  • Pembe Kuvars Yüzük
  • Pembe Kuvars Bileklik
  • Pembe Kuvars Küpe

Aksesuarları içerisinden herhangi bir takı beyaz tenli kadın güzelliğini destekleyecektir. Pembe rengiyle göz büyüleyen Gosty Concept Pembe Kuvars kolye ten rengini doğrudan ortaya çıkarmaktadır. Özellikle boyun bölgesine dikkati çeken Kuvars kolye sayesinde enerjinizi de yükseltebilirsiniz. Bu sayede kendinizi ve kişilerin sizi algılayış biçimini iyileştirebilirsiniz.

2 – Sitrin Kolye

Para, bolluk ve bereketin enerjisini içeren Sitrin Kolye, bal rengiyle beyaz tenli kadın imajını yüceltmektedir. Bal sarısı rengiyle her cilt tonunda uyumlu olan nadir bir kolyedir. Oldukça şık bir görünüm sunan Sitrin kolye, duygusal açıdan da müthiş bir dengeleyicidir. Kullanan kişiye iyi şans ve bereket getirmenin yanında güzelliğini de yüceltmektedir.

3 – Akuamarin Kolye

Su mavisi rengi ve beyaz tenli kadın göz büyüleyici bir değerdedir. Deniz renginden gökyüzü mavisine kadar uzanan renk çeşidiyle Akuamarin kolye, ışıltılı bir görünüm sunmaktadır. Huzurlu bir enerji içeren Akuamarin kolye ile beyaz tenli kadın, stresten ve huzursuzluktan da uzaklaşmaktadır. Beyaz tende rengini doğrudan belli eden Akuamarin kolye, mavi veya yeşil gözlü kadınlara da çok yakışmaktadır.

4 – Ametist Kolye

En güçlü şifalı taş denildiğinde ilk sıralarda yer alan Ametist, beyaz tenli kadın için en şık kolye modellerinde de yer almaktadır. Ametist kolye, buğday tenli kadın veya beyaz tenli kadın kısacası her kadına yakışmaktadır.

AMETİST KOLYE

 

Duygusal açıdan şifalandırıcıdır.

Bedendeki fazla yükü toplar.

Pozitif enerjiler yayar.

Negatif enerjilere karşı güçlü bir kalkandır.

Zihinsel dağınıklığı toparlar.

Sindirim sistemi dahil olmak üzere birçok sistemi dengeler.

Pembe Kuvars kolye gibi kutsal ve gerçek aşkı yüceltir.

Hormonları korur ve metabolizmayı dengeler.

Bu gibi faydaları bulunan Ametist kolye, kombinlerde de çeşitlilik sağlamaktadır. Açık renk kombinleri başta olmak üzere blok renkli kombinlerde de Gosty Concept Ametist kolye kullanılmaktadır. Mor rengiyle büyüleyen Ametist kolye her daim favori aksesuarlar içerisindedir. Ve her kadına benzersiz bir güzellik katmaktadır.

5 – Ay Taşı Kolye

Pembe Kuvars kolye tasarım takı gibi Ay Taşı kolye de dişil enerjinin öncüsüdür. İlahi enerjilerle bağ kurduğuna inanılan Ay Taşı, beyaz tenli kişiler için uyumlu bir tercihtir. Beyaz, opak veya yarı opak renkteki Ay Taşı, beyaz tene doğrudan uyum sağlamaktadır. Hem sade hem de şık bir kolye isteyen beyaz tenli kadın için Ay Taşı kolye mükemmel bir tercihtir.

6 – Kaplan Gözü Kolye

Hayatınızdaki beyaz tenli kadın koyu renkli ve detaylı kolyeleri seviyorsa Kaplan Gözü kolye tamamen onlar içindir. Cesaretin, nazarın ve korkusuzluğun taşı olan Kaplan Gözü, kahverengi ve siyah detaylardan oluşmaktadır. Koyu renkli zarif bir taş olan Kaplan Gözü, enerjisiyle de kendinden söz ettirmektedir. Zamanında asker miğferlerinde kullanılan bu taş, şimdilerde cesaretin ve özgüvenin temsilcisidir.

7 – Amazonit Kolye

Mavi ve su renkli bir diğer taş ise Amazonit taşıdır. Amazonit Kolye, beyaz tenli kadınların en çok tercih ettiği modellerdendir. Takı süslemelerinde vazgeçilmez bir taş olan Amazonit, sadeliğiyle kendine hayran bırakmaktadır. Görenlerde huzuru ve sakinliği uyandıran Amazonit taşı, sakinleştirici etkisinden dolayı oldukça sevilmektedir.

8 – Lapis Lazuli Kolye

Lacivert rengi üzerinde sarı piritlerin yer aldığı Lapis Lazuli taşı, değerli doğal taş kristallerden biridir. Lapis Lazuli kolye bu doğrultuda beyaz tenli kişiler için öne çıkarıcı bir unsur olmaktadır. Boyun bölgesinde göze çarpan bu kolye detaylarıyla görenleri büyülemektedir. Güçlü ve frekansı yüksek olan Lapis Lazuli kolye ile güzellik başta olmak çoğu pozitif enerjiyi çekebilirsiniz.

9 – Labradorit Kolye

Kahverengi, mavi ve yeşil renklerinin bir yansıma sunduğu Labradorit kolye, beyaz tenli kadın için birebirdir. Özellikle ela veya renkli bu taşın renkleriyle gözlerini ön plana çıkarabilmektedir. Aynı şekilde bu taş kıyafet renklerinde de kendini yansıtmaktadır. Şahane bir duruşu olan Labtadorit kolye sayesinde tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

10 – Kalsedon Kolye

Mumsu parlaklığıyla sade şıklığın temsilcisi olan Kalsedon kolye, kadınların sevdiği aksesuarlardandır. Tıpkı Pembe Kuvars kolye gibi her kadının güzelliğine uyumlanan bu kolye ile enerjinizi yükseltebilirsiniz. Sakinlik ve ruh dinginliği veren Kalsedon kolye ile girdiğiniz her ortamda auranızı konuşturabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Beyaz tenli kadın denildiğinde herkesin aklına belirli bir görüntü gelmektedir. Ten rengini bilmek, kombinleri, makyajı hatta takıları bile çeşitlendirmektedir. Bu doğrultuda beyaz tenli kişiler hakkında sık sorulan sorular şu şekildedir:

Siyah Saçlı Beyaz Tenli İnsanlara Ne Denir?

Siyah saçlı beyaz tenli insanlara genellikle esmer denilmektedir. Ancak beyaz tenli kadın veya erkek olarak da nitelendirilebilmektedirler.

Kumral Diye Kime Denir?

Kumral ten rengi, buğday tonlarında bir tene sahip olmaktır. Beyaz ten ile esmer ten rengi arasındaki ten renkleri kumral diye nitelendirilir.

Buğday Tenli Olduğumu Nasıl Anlarım?

Buğday ten rengi beyaza yakındır ancak hafif kavruk görünmektedir. Yani buğday ten rengi beyaz ten ile esmer ten arasında kalmaktadır. Bundan dolayı da buğday ten renginde sarı pigmentler daha etkin olmaktadır. Hafif kavrukluğu veren de sarı renk tonlarıdır.

Esmer Diye Kime Denir?

Esmer ten rengi ise buğday tenden daha koyu renklidir. Bundan dolayı da bu kişilere esmer denilmektedir.

Kaç Tane Ten Rengi Var?

İnsanlar sarıdan kızıla veya beyazdan siyaha birçok farklı ten rengine sahip olabilmektedir. Ten rengini deride bulunan melanin pigmentinin türü ve miktarı belirlemektedir.