Beyaz Nikah Elbisesi ile Bütünleşecek Pembe Kuvars Takıları

Beyaz nikah elbisesi, ömrünüzü birleştirmek istediğiniz kişiye ‘evet’ derken sizleri saran özel kıyafetlerdir. Bu elbise, nikahta veya düğünde tercih edilir. Anlamlı ve özel günlere eşlik eden beyaz nikah elbisesi, bir nevi gelinlik niteliğindedir.

Nikahta tercih edilen bu elbise şıklığıyla göz büyülerken aksesuarlarla görünüşünü güçlendirmektedir. Burada beyaz nikah elbisesi denildiğinde akla gelen ilk aksesuar ise Pembe Kuvars olmaktadır. Aşkın ve sevginin taşı, nikah elbisesinde nasıl kullanılır?

Beyaz Nikah Elbisesi Modellerinde Pembe Kuvars Aksesuar Kullanımı!

Beyaz nikah elbisesi hiç kuşkusuz ki sizleri peri gibi hissettirecektir. Bu elbiseler kendiliğinden şıktır ancak makyaj, saç, ayakkabı hatta aksesuarlar da bu elbiseyi ön plana çıkarmada etkilidir. Burada beyaz nikah elbisesi için en anlamlı aksesuar Pembe Kuvars taşlı aksesuarlardır.

Gerçek aşkın ve sevginin simgesi kabul edilen Pembe Kuvars, bu anlamlı günde sizleri destekleyecektir. Enerjisi ve özellikleri dışında efsanevi rengi de beyaz nikah elbisenizi öne çıkaracaktır. Evlilik ve ilişki bağlarını güçlendiren Pembe Kuvars, beyaz nikah elbisesi ile şu şekilde kullanılmaktadır:

1 – Sade Şık Nikah Elbiseleri ve Pembe Kuvars Kolye

Sade şık beyaz nikah elbisesi denildiğinde hafif işlemeleri içeren elbiseler akla gelmektedir. Bu modellerde ince tüller, inci boncuklar veya kol işlemeleri yer almaktadır. Aynı şekilde bu elbiselerin etek kısmı da pileli şekilde tasarlanabilmektedir. Sade şık nikah elbiseleri denildiğinde beğenilen modeller şunları içerir:

  • Carmen yaka elbiseler
  • Tüllü kalp yaka midi elbise
  • Prenses kare yaka incili elbiseler

Kendiliğinden şık olan bu elbiseler Pembe Kuvars kolye ile bütünleşmektedir. Hafif detaylara sahip bu elbiselerin parlamak için ihtiyaç duyduğu şey Pembe Kuvars kolyedir. Beyaz nikah elbisesi yakasında yer alan Pembe Kuvars kolye aşkınızın da alevlendiricisi niteliğindedir.

2 – Sade Nikah Elbisesi Modellerinde Pembe Kuvars Bileklik Şıklığı

Sade beyaz nikah elbisesi ise şıklıktan ziyade sadedir. Kesimlerle detaylandırılan bu elbiselerde kloş etek, V yaka, kemerli modeller gözdedir. Elbiselerin üst kısmında genellikle yaka ve kol tiplerinde değişiklik vardır. Etek kısmı ise güpürlüdür. Bundan dolayı da sade bir kumaşta şık bir elbise tasarımı ortaya çıkar.

SADE NİKAH ELBİSESİ MODELLERİ

 

Balon kollu elbise

Yarım kol elbise

Kare yaka tişört kol elbise

Kruvaze yaka güpürlü elbise

Bu modellerde kol ve boyun tasarımı, etek kısmından ayrılır. Elbisenizin etek ve üst kısmı arasında yumuşak geçişi sağlayan unsur ise Pembe Kuvars bileklik olmaktadır. Bununla birlikte imza atarken veya nikah cüzdanı ile fotoğraf çektirirken de Pembe Kuvars bileklik şıklığından faydalanabilirsiniz.

3 – Beyaz Nikah Elbisesi Tesettür Modellerinde Pembe Kuvars Yüzük

Beyaz nikah elbisesi tesettür kategorisinde de ayrı modellerde ele alınmaktadır. Bu modellerde kapalı şifon kollar, dik yakalar, pileli etekler ve kemerli elbiseler ilgi odağındadır. Tesettür giyime uygun tasarlanan beyaz nikah elbiselerinde en önemli aksesuar yüzüklerdir. Tesettür nikah elbisesi söz konusu olduğunda:

  • Şifon kuyruklu elbise
  • Saten kumaşlı kemerli elbise
  • Çapraz drapeli elbise
  • Kolu tüylü elbise
  • Boncuk detaylı elbise

Ön plandadır. Beyaz nikah elbisesi tesettür modellerini tamamlayan en önemli aksesuar da Pembe Kuvars yüzüktür. Bilek ve boyun kısmının kapalı olduğu bu elbiseler için Pembe Kuvars yüzük ideal bir seçimdir. Parmakta şık duran bu yüzük, tektaşı bile arka plana atabilecek düzeydedir. Aşkın en önemli betimleyicisi olan yüzükler, aşk taşı Pembe Kuvarsla birleştiğinde efsanevi bir görüntü yaratmaktadır.

4 – Detaylı Beyaz Nikah Elbisesi için Pembe Kuvars Küpe

Detaylı beyaz nikah elbisesi, uçuş uçuş nikah elbisesi olarak da adlandırılmaktadır. Bu elbiseler mini, midi veya maxi boylarda üretilmektedir. Pile veya kuyruklarla süslenen detaylı elbiseler, göz alıcı bir görünüm sunar. Bundan dolayı da bu elbiselere en uygun aksesuar Pembe Kuvars küpe olmaktadır.

Detaylı olan bu nikah elbiselerinde saç, genellikle bağlı veya topuz modellerde yapılır. Toplu olan saç modellerinde Pembe Kuvars küpe, ışıltılı bir duruş sergileyecektir. Elbisenin yakasını ve saçınızı öne çıkaran Pembe Kuvars küpe sayesinde eşinizle, yan profilden çekilmiş fotoğraflarınız da güzelliğini katlayacaktır.

5 – Pembe Kuvars Gelin Takı Seti ile Beyaz Nikah Elbisesi Kombinleri!

Pembe Kuvars gelin takı seti, gelinler için tasarlanan ve aşkı yansıtan aksesuarlardan oluşur. Bu sette bir gelinin ihtiyaç duyabileceği tüm takılar yer alır. Bundan dolayı da gelinler, beyaz nikah elbisesi veya gelinliklerini bu aksesuarlarla donatır. Gosty Concept Pembe Kuvars gelin takı seti, Pembe Kuvars aksesuarlarının tümünü içerir.

GELİN TAKI SETİ AKSESUARLARI

 

Pembe Kuvars kolye

Pembe Kuvars küpe

Pembe Kuvars yüzük

Pembe Kuvars bileklik

Bu setin tamamını da kullanabileceğiniz gibi birkaç takıyı da kullanabilirsiniz. Gelinler için tasarlanan bu tasarım takılar, elbisenin detaylarını belli edecektir. Gelinler, kendini rahat ve güzel hissetsin diye özel bir taştan oluşturulan bu set sayesinde düğününüz veya nikahınızda enerjinizi geliştirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Beyaz nikah elbisesi, son zamanlarda nikahında gelinlik giymek istemeyen gelinlerin yöneldiği elbiselerdir. Daha resmi ve kısa süren nikah merasimlerinde beyaz nikah elbisesi şıklığından yararlanmak isteyenlerin tercih ettiği bu model hakkında sık sorulan sorular şunlardır:

Yakın Akraba Nikahında Ne Giyilir?

Yakın akraba nikahında, diğer misafirlere kıyasla daha şık olmanız gerekir. Yakın akraba nikahında kadife, şifon, saten veya güpürlü elbiseler giyebilirsiniz.

Nikahta Ne Renk Elbise Giyilir?

Nikahta gelinler genellikle beyaz, krem veya nadir de olsa bej renkli elbiseler giymektedir. Gelini temsil ettiğine inanılan beyaz, nikahta da gelinlerin tercihidir. Nikaha davetli kişiler ise genellikle beyaz dışındaki renkleri tercih etmektedir.

Nikahta Gelinlik Yerine Ne Giyilir?

Nikahta gelinlik giymek istemeyen gelinler, daha sade beyaz nikah elbisesi veya son zamanlarda ceket, pantolon takımı giymektedir. Burada gelinin tercihi ve isteği doğrultusunda beyaz nikah elbisesi tercihi yapılmaktadır.

Düğünde Gelin Harici Beyaz Giyilir mi?

Adetler ve gelenekler göz önüne alındığında nikahta ve düğünde sadece gelin, beyaz elbise giymektedir. Yine bu çerçeve içerisinde düğüne davetli kişilerin beyaz giymemesi önerilmektedir.

Gelinlik Beyaz Olmak Zorunda mı?

Gelinlik, elbette ki beyaz olmak zorunda değildir. Sadeliği ve masumluğu temsil eden beyaz, zamanla gelinlikle özdeşleşmiştir. Ancak günümüzde beyaz nikah elbisesi krem, nude veya bej tonlarda da olabilmektedir.