7 Best Friend Kolye Örnekleri ile Dostluğunuzu Pekiştirin!

Best Friend kolye, yakın arkadaşlarınızla takmanız için tasarlanmış özel kolye modelleridir. Bu kolyeler iki, üç veya dört kişilik olarak tasarlanmaktadır. Bu kolyelerin amacı arkadaşınızla ortak bir aksesuar kullanmanızı sağlamak ve enerjilerinizi yükseltmektir. Doğal taş kristallerden veya çeşitli figürlerden oluşan best friend kolye için birçok modelden bahsedilmektedir.

Birbirinden Anlamlı Best Friend Kolye Modelleri!

Best Friend kolye, manevi açıdan değerli bir hediyedir. Bu kolyeler arkadaşlık bağınızı güçlendirmenin yanında unutulmaz bir armağandır. Doğal taşlar ve doğal kristallerle desteklenen Gosty Concept kolyeleri, sizlere şahane enerjiler sunmaktadır.

Arkadaşlık ve ilişki bağlarını güçlendiren doğal taşlardan oluşturulmuş kolyeler ile can dostunuzla yeni anılara evet diyebilirsiniz. Arkadaşlık denildiğinde bu bağı destekleyen doğal taş kolyeler genel tabloda şu şekildedir:

BEST FRİEND KOLYE MODELLERİ

 

Pembe Kuvars kolye

Ay Taşı kolye

Akuamarin kolye

Sitrin kolye

Ametist kolye

Kalsedon kolye

1 – Pembe Kuvars Best Friend Kolye 3lü

Pembe Kuvars kolye, ilişkilerin ve sevginin taşıdır. Daha çok romantik ilişkilere yönelik olduğu düşünülse de Pembe Kuvars genel anlamıyla bağların ve ilişkinin taşıdır. Sevginin en saf halini oluşturan Pembe Kuvars kolye arkadaşlıkta da oldukça etkilidir. Pembe Kuvarsın ilişkilere olan etkileri kısaca şu şekildedir:

 • Barış ve huzur sağlar.
 • Var olan ilişkiyi güçlendirerek ilerletir.
 • Pembe Kuvars küpe geçmiş travmalarından kurtulmaya yardım eder.
 • Pembe Kuvars Best Friend kolye gibi Pembe Kuvars yüzük de bağları kuvvetlendirir.
 • Güveni arttırır.
 • Kıskançlık ve kin gibi nefret duygularını azaltır.
 • Pembe Kuvars bileklik özellikle affetmeyi kolaylaştırır.

2 – Ay Taşı BFF Kolyeleri 4’lü

Dişil enerji, ilişki bağı denildiğinde bir diğer taş ise Ay Taşı olmaktadır. Ay Taşı Best Friend kolye modellerini 4lü olarak da tercih edebilirsiniz. Dört kişiden oluşan bir arkadaş grubuna sahipseniz bu kolye sizlere şu faydaları sağlayacaktır:

AY TAŞI FAYDALARI

 

İletişimi güçlendirir.

Etkileşimi kuvvetlendirir.

Alma- verme dengesini sağlar.

Yıldızı ve şansı düşük kişilerin yıldızını ve şansını yükseltir.

Sevgiyi, duyguyu ve şefkati arttırır.

Aşırı egoyu dengeler.

Sakinleştirici ve yatıştırıcı bir taştır.

Rahat bir uyku sağlar.

3 – Akuamarin Best Friend Kolye

Deniz renginin sakinliğini sunan Akuamarin kolye, Best Friend kolye denildiğinde en çok tercih edilenlerdendir. Tasarım takı modellerinden olan Akuamarin kolye ile arkadaşınıza benzersiz bir armağan vermiş olursunuz. Taş özellikleri ve etkileri de göz önüne alındığında Akuamarin Best Friend kolye şu şekilde ele alınmaktadır:

 • Duyguları açığa çıkarmayı kolaylaştırır.
 • Utangaçlığı, sıkılganlığı ve depresifliği ortadan kaldırır.
 • Negatif enerjilerden korunma sağlar.
 • Yapılan işlerde veya atılan adımlarda tatmin duygusu sağlar.
 • Uğur taşıdır.
 • Bereket sağlar.
 • Sakinleştirir ve uysallık katar.
 • Anlatma ve anlaşılma potansiyelinizi yüceltir.

4 – Sitrin BFF Kolyeleri

Para taşı olarak bilinen Sitrin, enerjisi şifalı bir doğal taştır. Bundan dolayı da para başta olmak üzere ilişkilerde ve yaşamda da kullanılmaktadır. Best Friend kolye olarak tercih edilecek Sitrin kolye dostluğunuza bereket katacaktır. Uzun süreli bir ilişkiye olanak tanıyan Sitrin kolye burada tıpkı Pembe Kuvars kolyeye benzemektedir.

Şans, bereket ve pozitif enerji sağlarken nazardan da koruyan Gosty Concept Sitrin Best Friend kolye, ilişkinizi kem gözden korumaktadır. İstediğiniz arkadaşınıza armağan ederek ve kendiniz de kullanarak bu taşın enerjisine dahil olabilirsiniz. Bu da Sitrinin enerjisini hayatınızın her alanında hissetmek için etkili bir adımdır.

5 – Ametist BFF Kolyeleri 2’li

Güçlü bir şifacı olan Ametist kolye, arkadaşlık denildiğinde enerjisiyle kendini belli etmektedir. Mor renkli bir Kuvars grubu taşı olan Ametist, dostluğun ve sadakatin tasviri niteliğindedir. Bunlar dışında Best Friend kolye olarak tercih edilecek Ametist sizleri radyasyon gibi olumsuzluklardan da koruyacaktır.

İletişim ve bilgelikle ilişkilendirilen Ametist kolye, kalp ve boğaz çakrasına etki etmektedir. Bu etkileri sayesinde iletişim sorunlarını ve kalpte oluşan blokajları ortadan kaldırmaktadır. Ruhsal farkındalığı da destekleyen Ametist kolye sayesinde dostunuzla yepyeni frekanslara ulaşabilirsiniz.

6 – Kalsedon Best Friend Kolye

Mumsu parlaklığı ve görünüşüyle kendine hayran bırakan Kalsedon, Best Friend kolye modellerinin sonuncusudur. Kalsedon taşı enerjisi sayesinde yatıştırıcı ve geliştirici bir doğal taştır. Kolye yapısı sayesinde hem iletişimi geliştirir hem de melankoliyi neşeye dönüştürmektedir. Kalsedon kolye faydaları da şu şekilde sıralanabilmektedir:

KALSEDON KOLYE FAYDALARI

 

Boğazda meydana gelen sorunları ortadan kaldırır.

Hafızayı güçlendirir.

Olumsuz duyguları pozitife çevirir.

Bütün çakralarla uyumlu çalışır.

Saldırgan ve zararlı enerjileri uzaklaştırır.

Dürtüleri ve duyguları kontrol eder.

İyi ifade etme yeteneğini güçlendirir.

Kişinin kendine yönelik şüphelerini ortadan kaldırır.

7 – Labradorit Kolye

Best Friend kolye kategorisinde Labradorit kolye yansımalarıyla kendini öne çıkarmaktadır. Kahverengi, mavi ve yeşil renklerinin oluşturduğu bu taş dönüşüm taşı şeklinde de bilinmektedir. Arkadaşınızın yeniliğe ve güzel enerjilere ihtiyaç duyduğunu hissediyorsanız bu kolye tam onun içindir. Aynı şekilde bu kolyeden sizin de takmanız alışılmışın dışında bir Best Friend kolye modeli ortaya çıkaracaktır. Farklılığı destekleyen Labradorit ile alışılmışın dışına çıkmanız an meselesidir.

Sık Sorulan Sorular

Best Friend kolye denildiğinde birçok modelden bahsedilebilmektedir. Ancak son dönemlerde doğal taşların enerjisinden faydalanmak isteyenler bu kolyelerde bile doğal kristallere yönelmiştir. Birçok farklı taş arkadaşlığı ve dostluğu desteklemektedir. Bu doğrultuda BFF kolye hakkında sık sorulan sorular şu şekildedir:

BFF Kolye Ne Demek?

BFF kolye, en yakın arkadaşların ortak taktıkları aynı kolyelere denilmektedir. Bu modeller best friend kolye 2'li ucuz mıknatıslı, bff kolyeleri 3'lü mıknatıslı veya doğal taşlı olabilmektedir. Burada tercih tamamen size aittir.

Kız BFF Nedir?

Kız BFF, en yakın kız arkadaş anlamına gelmektedir. Erkek BFF ise en yakın erkek arkadaş anlamındadır.

Best Friend Kime Denir?

Best Friend, en yakın arkadaş demektir. Bundan dolayı da yakın arkadaşlarınıza best friend diyebilirsiniz.

Best BFFS Forever Ne Demek?

Best BFFS Forever ise sonsuza kadar en yakın arkadaşlar demektir. Burada bir arkadaştan ziyade birkaç arkadaş veya arkadaş grubu söz konusudur.