Başak Burcu Doğal Taş Tercih Rehberi

Başak burcu doğal taş, astrolojinin çalışkanları Başaklar için uyumlu değerli taşları ifade etmektedir. Geçmiş uygarlıklar burçlar ve doğal taşlarla yoğun olarak ilgilenmiştir. Hatta öyle ki ev inşaatlarında, hastalık tedavisinde ve çeşitli amaçlarla doğal taşlardan yararlanmışlardır. Günümüzde de burçlar ve enerjilerle ilişkilendirilen doğal taşlar özellikle Başak burcu doğal taş açısından zengindir.

Başak Burcu Özellikleri Nelerdir?

24 Ağustos ve 22 Eylül arasında dünyaya gelen kişiler Başak burcu olmaktadır. Astrolojide altıncı burç olan Başak, toprak grubuna aittir. Başak burcu da tıpkı Boğa ve Oğlak burçları gibi toprak elementinden dolayı değişken niteliğe sahiptir. Başak burcu denildiğinde titizlik, düzen ve mükemmeliyetçilik akıllara gelmektedir.

Detaylara önem veren Başak burcu ince düşüncesi sayesinde bütünü görmede zorluk çekmektedir. Duygularını kolayca belli edemeyen ve özgürlüğüne önem veren Başak burçları, bağlanmaktan korkabilmektedir. Sakral çakrayla uyumlanan Başak burcu, destekleyici bir yapıdadır.

Esasında Başak burçları hayat akışında tertipli ve disiplinli olmayı daha ön planda tutmaktadır. Eleştirel olarak anlaşılan Başak burçları yüksek kalitede analitik zekâya sahiptir. Bundan dolayı da sizlerin en iyi haline ulaşması için sizleri sıklıkla eleştirebilmektedir. Mantıklı kararlar almada öncü olan Başak burcu doğal taş ile enerjisini geliştirebilmektedir.

Başak Burcu Doğal Taş ve Özellikleri!

Başak burcu doğal taş kullandığında günlük yaşamda zorluk yaşadığı alanlarda kendini iyileştirebilmektedir. Başak burçları, toprak elementinde daha yoğun etki gösteren taşlarla enerjisini sağlıklı şekilde çalıştırabilmektedir. Burç özellikleriyle de büyük ölçüde örtüşen Başak burcu doğal taş ve özellikleri şu şekildedir:

1 – Amazonit Taşı

Adını Amazon nehrinden alan Amazonit taşı, Başak burcunun enerjisine uyumlanan taşlardan olmaktadır. Kaplan Gözü gibi cesaret taşı olarak da bilinen Amazonit ve Amazonit 925 ayar gümüş kolye detaylara önem veren Başaklar için ideal taşlardandır.

Duygu durumlarını ve enerjilerini dengeye getiren bu taş sayesinde Başak burçlarının kusursuz olmayan durumları kabul etmelerini kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda Amazonit taşı iletişimi ve yaratıcılığı da vurgulamaktadır. Zihinleri durmadan çalışan Başak burçları için Amazonit 925 ayar gümüş kolye oldukça faydalıdır.

2 – Ametist Taşı

Efsanevi mor rengiyle kendinden sıkça söz ettiren Ametist, Başak burçları için uyumlu bir diğer taştır. Şifalı ve olumlu enerjiyle dolu olan Ametist taşı Başak burcunun ihtiyaçlarını büyük oranda gidermektedir.

 • Sakinleştirici
 • Olumlu enerjiyi çeken
 • Strese karşı etkili
 • Sağlıklı düşünceleri ve karmaşık zihni çözücü Ametist Başak burçları için vazgeçilmez niteliktedir.

Ametist 925 ayar gümüş bileklik ile bu enerjilerden faydalanan Başak burçları karmaşık zihin örgüsünden de kurtulabilmektedir.

3 – Başak Burcu Doğal Taş ve Sitrin

Sitrin taşı geçmiş uygarlıklarda tüccar taşı olarak da anılmıştır. Para, bolluk ve bereket enerjisi çalıştıran Sitrin taşı, faydalarıyla Başak burcu doğal taş ihtiyacını gidermektedir. Kısaca Sitrin taşı ve Sitrin 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük faydaları şu şekildedir:

 • Negatif enerjilerden koruma sağlar.
 • Şans ve başarı taşıdır.
 • İş hayatında kişilere şans kapıları açmaktadır.
 • Bolluk ve bereket geliştirmektedir.

4 – Kalsedon Taşı

Mumsu parlaklığı ile görenlerde berraklık oluşturan Kalsedon, Aslan burcu doğal taş kadar Başak burcu doğal taş kategorisinde de ele alınmaktadır. Kalsedon 925 ayar gümüş küpe ile Başak burçları hem sade şıklığı yakalamakta hem de enerjilerini dengelemektedir.

5 – Başak Burcu ve Yeşil Yeşim Taşı

Başak burcu doğal taş denildiğinde Yeşil Yeşim taşından bahsetmemek olmaz. Yeşim taşı kullanan kişileri sorumluluk almaya teşvik etmektedir. Başak burçlarına eylemlerini ve eylemleri sayesinde olmak istedikleri yere ulaşabileceklerini hatırlatmaktadır. Aynı zamanda bu taş çalışmak için de harikalar sunmaktadır.

6 - Başak Burcu Taşı Akik

Başka bir Başak burcu doğal taş ise Akiktir. Akik stresli bir Başak burcunun gerginliğini gidermede etkilidir. Sakinleştirici etkiler sunan Akik taşı duygusal yanların kilidini de açmaktadır. İnsanlarla olan duygusal ilişkilerde etki gösteren Akik, Başak burcunun iletişimini kuvvetlendirmektedir.

7 – Ay Taşı

Evlilik ve ikili ilişkilerde sık rastlanan Ay Taşı şifalı enerjisiyle Başak burçlarına tam uyumlanabilmektedir. Özellikle Ay Taşı 925 ayar gümüş küpe ile Başak burçları bu enerjiden yoğun olarak etkilenmektedir. Başak burçları sağlıklı bir ilişki, evlilik, kariyer ve gündelik yaşam için Ay Taşı enerjisinden destek almalıdır.

Burcu Doğal Taş ile Kullanılabilecek Taşlar Nelerdir?

Doğal taşlar yapıları gereği başka doğal taşlarla kullanılabilmektedir. Örneğin Ametist ve Pembe Kuvars taşları beraber kullanıldığında daha yoğun etki göstermektedir. Başak burcu taşı ve rengi de bu doğrultuda birçok doğal taşla beraber kullanılabilmektedir. Bu taşlar ise:

 • Sitrin
 • Dumanlı Kuvars
 • Ametist
 • Zümrüt
 • Obsidyen olmaktadır.

Başak Burcuna Alınabilecek Doğal Taş Aksesuar Hediyeleri Nelerdir?

Doğal taşlar geçmiş uygarlıklarda alternatif tıp, çeşitli ritüeller ve dekorasyon amacıyla sıkça kullanılmıştır. Hatta öyle taşlar vardır ki savaşlarda koruma sağlaması adına miğferlere işlenmiştir. Günümüzde ise artık doğal taşlar daha çok dekoratif ürünlerde ve aksesuarlarda karşımıza çıkmaktadır.

Başak burcu doğal taş ürünleri de bu kapsamda sıkça merak edilmektedir. Başak burcuna iyi gelen taşlarla oluşturulan aksesuarlarla gündelik yaşamda kolaylıkla doğal taş enerjisinden faydalanılmaktadır. Kısaca Başak burçları için oluşturulan Başak burcu doğal taş aksesuarları şunlardır:

Doğal taş 925 ayar gümüş bileklik

Doğal taş 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük

Doğal taş 925 ayar gümüş küpe

Doğal taş 925 ayar gümüş kolye

Sık Sorulan Sorular

Başak Burcu için Hangi Doğal Taş?

Başak burcu doğal taş denildiğinde en değerlileri Yeşim, Amazonit, Sitrin ve Kalsedon olmaktadır.

Başak Burcu Sevdiği Şeyler?

Yapısı gereği Başak burcunun en sevdiği şey zekâsını ve potansiyelini ispat edebileceği şeylerdir.

Başak Burcunun Özel Gücü Nedir?

Başak burçlarının özel gücü karşısındaki kişiye yol göstericilik yapmasıdır. Karşısındaki kişinin amaçlarına hizmet eden ve hayatını kolaylaştıran Başak burçları varlığıyla kendini belli etmektedir.