Enerjisi Yüksek Ay Taşı Özellikleri Nelerdir?

Ay taşı özellikleri ilk uygarlıklardan beri yakından takip edilir. Gösterişli ve zarif duruşu ile hem gözünüze, enerjisi ile bedeninize iyi gelecek bu taşın saymakla bitmez faydaları da elbette ki vardır. Ay taşı nedir? Ay taşı özellikleri faydaları nelerdir gibi sorularınızın tüm cevapları burada!

Ay taşı özellikleri hakkında bilgi sahibi olduğunuz taktirde bu taşın enerjisinden en üst seviyede faydalanabilirsiniz. Şimdi gelelim bu taşın sizin için faydaları neler ve nasıl kullanılmalı bunların cevabına.

Ay Taşı Nedir?

Dünya çapında oldukça değerli ve tercih edilen bir taş olan ay taşı sevenleri oldukça fazla. Özellikle göz alıcı güzelliğiyle mücevherat sektöründe oldukça sık kullanılmaktadır.  Ay taşı özellikleri ilk medeniyetlerde Romalılar tarafından çok fazla tercih edilmiştir.

Ay taşı “moon stone” olarak isimlendirilir. Başka bir ifade ile toprak ana taşı denildiği de görülmüştür. En değerli madenlerden biri olarak kabul edilir. Ay taşı özellikleri arasında beyaz ve yarı şeffaf halde olması vardır.

Dünyanın birçok yerinde bulunur ve çıkartılır. Bu ülkeler arasında;

 • Brezilya
 • Madagaskar
 • Amerika
 • Hindistan gibi ülkeler bulunur. Bu ülkelerde çıkarılan bu değerli taş işlenir ve farklı amaçlarla kullanılabilir.

Ay Taşı Özellikleri Nelerdir?

Ay taşı özellikleri sıralanacak olursa birçok faydasını saymak mümkün olacaktır. Hem fiziksel hem ruhsal iyi hissettiren bu taş güneşe tutulduğu zaman ay taşı rengi hoş bir mavi yansıma çıkarır. Bu da hem zarif hem göz alıcı bir taş olmasını sağlıyor. Taşın genel yapısı ise şu şekildedir;

Yapısı

Opak, yarı saydam

 

Bulunduğu grup

Labradorit grubu

 

Sertlik

6-6,5

 

Narin bir yapısı olan ay taşı özellikleri arasında kolay zarar görebilme ve aşınma özelliğini saymak yanlış olmayacaktır.  Bu sebeple oldukça dikkatli kullanılması gereken bir taştır.

Ay Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Ay taşı özellikleri ve sağladığı yararlar ile bu taşın tercih edilme oranını arttırmıştır. Ay taşı özellikle dengeleyici özelliği sayesinde metabolizma hızlandırdığı ve bu nedenle zayıflamak isteyenler tarafından sıklıkla kullanıldığı da tespit edilmiştir.

 • Ay taşı dengeleyicidir. Özellikle güneş taşı ile kullanıldığında etkisinin çok daha arttığı gözlemlenmiştir.
 • Vücudun günlük dengesini korumaya yardımcı olur.
 • Kişilerin duygusal boşluklarını dengelemesi konusunda etkilidir.
 • Östörojen hormonu dengeler. Özellikle ay taşı özellikleri arasında bulunan bu fayda sayesinde gebe kalmak isteyenler kısa zamanda hayallerine kavuşabilir.
 • Menapoz dönemindeki şikayetleri azaltır. En az etkiyle geçirmenize yardımcı olur.
 • Ay taşı yıldızı düşük olan insanların taşıdır. Bu sebeple bu taş enerji arttırmak için kullanılır.
 • İhtiras, sevgi, şefkat gibi duyguları güçlendirir.
 • Kimi zaman nazardan korunmak içinde kullanılan ay taşı olumsuz enerjileri sizden uzaklaştırır.
 • Sevgi gibi duygusal bağları güçlendirdiği için insan ilişkilerini kuvvetlendirdiğine inanılır.
 • Çok yeme problemlerini ya da iştahsızlık gibi sorunları ay taşı faydaları sayesinde yenebilirsiniz.

Ay Taşı Nasıl Kullanılır?

Ay taşı özellikleri arasında birçok fayda bulunduğu için bu taşı hangi amaçla kullandığınız önemlidir. Taç çakra için ay taşı kullanacaksanız bu sezgilerinizi kuvvetlendirme konusunda size yardımcı olur. Eğer ay taşı özellikleri bu yönde kullanılacaksa ay taşını kucağınıza alıp taşın enerjisine niyetinizle birlikte odaklanın.

Eğer ay taşını regl ağrılarından kurtulmak için kullanmak istiyorsanız kasık bölgesinde ay taşını bir süre bekletmeniz yeterli olacaktır. Bunu düzenli aralıklarla tekrarlayın.

Ay Taşı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Her doğal taşın olduğu gibi ay taşının da fiyatı belirlenirken bazı özellikleri göz önüne alınır ve fiyat bu kriterlere göre belirlenir. Bu kriterler;

 • Hangi bölgeden çıkarılıyor.
 • Ne derece yaygın olduğu ve ne kadar değerli olduğu
 • Boyut, renk ve sertlik derecesi
 • Yapısındaki bozukluklar ve meydana gelen deformasyonlar

Bu faktörlerin hepsi taşın değerini etkileyen faktörlerdir.

Ay Taşı Nasıl Temizlenir?

Doğal taşlar genel olarak kötü enerjiyi uzaklaştırdıkları için bu negatifliklerinden zaman zaman arınmaları gerekir. Bu taşın tekrar enerjisini toplaması için oldukça faydalı bir işlemdir. Ay taşı arındırma işlemi farklı yöntemlerle yapılır.

 • Taşınızı deniz suyu ile ya da akan bir suyun altında yıkayabilirsiniz. Deniz suyunda bekletecekseniz eğer 24 saat bu suda bekletmeniz yeterli olacaktır.
 • Ay taşını evde bulunan bir saksının içine gömebilir ve 24 saat orda kalmasını sağlarsanız taşınız enerjisini geri toplayacak ve kötü enerjilerden arınacaktır.
 • Ay ışığında bekletme özellikle ay taşı özellikleri aktifleştirmek için oldukça önemlidir. Bu yöntemde taşınızı bir cam kenarında bekleterek ay ışığının etkisinden yararlanabilirsiniz.
 • Tütsü ile temizleme yöntemi de doğal taşları arındırma yöntemlerindendir. Öncelikle taşınızı akan suyun altında yıkayın daha sonra taşın yanında yaktığınız tütsü taşınızın enerjisini temizleyecektir.

Ay Taşı Hangi Çakra İle Bağlantılıdır?

Ay taşı genel olarak taç çakra ile bağlantılıdır. Elinizde tutarak ya da mide kasık bölgenize yerleştirerek meditasyon sırasında kullanabilirsiniz. Bu taşın hem sezgiyi hem de dişil enerjiyi yükselttiğine inanılır. Doğurganlığı arttırdığına inanılan bu taş gebe kalmak isteyen kadınlar tarafından sıklıkla kullanılır.

Merak Edilen Sorular

Doğal taşlar özellikle kullanılırken birçok konuda kafada soru işaretleri oluşturabilir. Bu soruların cevaplarını bilmek taştan alacağınız verimi maksimum düzeye çıkaracaktır.

1 – Ay Taşı ve Ametist Birlikte Kullanılır mı?

Ay taşı ve ametist taşı spiritüel anlamda kendilerini geliştirmek isteyenler için mucizevi olabilir. Birbiriyle etkileşimleri enerjinizi yükseltecektir.

2 – Ay Taşı Hangi Burca İyi Gelir?

Ay taşı terazi, yengeç ve akrep burcu enerjisi için ideal taşlardan biridir. Ay taşı özellikleri bu burçlar tarafından yoğun bir şekilde görünülür.

3 - Ay Taşı Uyurken Kullanılır mı?

Ay taşının yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi sayesinde uykuya kolay dalmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Kolye uyurken rahatlıkla yanınızda bulunduracağınız aksesuarlardandır.

4 – Ay Taşı Ten ile Teması Önemli mi?

Her doğal taşın olduğu gibi ay taşının da ten ile teması oldukça önemlidir. Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Küpe ve Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Ayarlanabilir Yüzük bu konuda sizin için en değerli enerjiyi yansıtacaktır.