En Şık Ay Taşı Kolyesi Modelleri

Ay taşı kolyesi son zamanların en iddialı doğal taş aksesuarlarındandır. Ay taşının efsanevi görüntüsü ve büyülü enerjisi, Ay taşı kolyesi kullanımını arttırmıştır. Geçmiş uygarlıklardan beri özellikle pozitif etki için kullanılan doğal taşlar, günümüzde de kalıcılığını sürdürmektedir. Dişil enerji, evlilik ve sevgi denildiğinde akıllara ilk gelen Ay taşı ve Ay Taşı kolyesi de kişilerin sıkça kullandığı doğal taşlardan biridir.

Ay Taşı Özellikleri Nelerdir?

Ay taşının kullanımı eski çağlara uzanmaktadır. Özellikle yeni evlenen çiftlere armağan edilen bu taş doğrudan kadınlıkla ve sevgiyle ilişkilendirilmiştir. Değerli taş olarak kıymet gören ve takı yapımında da kullanılan Ay taşı genellikle Romalılar tarafından etkin şekilde kullanılmıştır.

Moonstone veya Toprak ana taşı olarak da bilinen Ay taşı yarı şeffaf şekilde beyaz olarak bulunmaktadır. Turuncu ve mavi renk yansımalarını da içeren bu taşın gökkuşağı yapısı bulunmaktadır. Çünkü Ay taşı ve Ay taşı kolyesi ışığa tutulduğunda mavi ışıltılar saçmaktadır. Bundan dolayı da ay yüzeyine benzetilmektedir.

Ay Taşı Faydaları

Ay taşının kullanımının hala daha bu denli yoğun olmasında elbette ki faydaları da etkilidir. Ay taşını Ay taşı 925 ayar gümüş kolye gibi takı olarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde dekor amaçlı da bu taş sıkça evlerde yer edinmiştir.

Alt karın, kalp çakraları ve güneş sinirağı için kullanılan bu taş, duygusal bir dengeleyicidir. Vücudun günlük ritmini düzenleyen Ay taşı ve Ay taşı kolyesi gibi aksesuarların faydaları şu şekildedir:

 • Özellikle Ay taşı 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük kişinin duygusal stresten kurtulmasına yardımcı olmaktadır.
 • Ay taşı kadınlar için şifalı bir taştır. Üreme sistemini ve östrojen hormonunu sağlıklı bir dengede tutar. Bundan dolayı da hamile kalmak isteyen kadınlar Ay taşı kolyesi kullanmalıdır.
 • Yine aynı şekilde Ay taşının doğumu kolaylaştırdığı söylenmektedir. Doğum acısını hafiflettiğine inanılmaktadır.
 • Kadınların regl periyodlarını düzenlemede yardımcıdır.
 • Menopoz döneminde yatıştırıcı etkiler sunmaktadır.
 • Aşırı tepki verdiğiniz ve stresli olduğunuz anlarda Ay taşı kolyesi sizleri dengeler. Bu sayede hem kendinizin hem de karşınızdaki kişilerin hislerine duyarlı olabilirsiniz.
 • Ay taşı 925 ayar gümüş bileklik duygusal dengelenmeyi kolaylaştırmaktadır. Egolara iyi gelen Ay taşı bileklik ile istenmeyen kötü duygulardan arınabilirsiniz.
 • Ay taşı kolyesi insanlarla aranızdaki şefkat ve sempati duygularını arttırmaktadır.
 • Etki bakımından Ay taşı 925 ayar gümüş küpe, sezgilerinizin daha da kuvvetlenmesini sağlamaktadır.

Ay Taşı Efsanesi Nedir?

Faydaları kadar Ay taşı efsanesi de merak edilmektedir. Ay taşı efsanesi değişiklik gösterse de genel olarak Ay ışığının değmesi sonucunda Ay taşının oluştuğuna inanılmaktadır. Özellikle yeni evlenen çiftlere iyilik ve güzellik getirmesi adına Ay taşı hediye edilmektedir.

Eski Romalılarda ise Ay taşının tanrıçası Diana’nın suretini yansıttığına inanılmıştır. Zafer, refah, erdem ve bilgi verecek özel bir taş olarak kullanılmaktaydı.

Ay Taşı Kolyesi Faydaları Nelerdir?

Ay taşı kolyesi faydaları da Ay taşının faydalarını yansıtmaktadır. Ay taşı kolye faydaları denildiğinde şıklık ve olumlu enerjilerden söz etmek mümkündür. Çünkü kendiliğinden albenili olan Ay taşı özellikle Ay taşı kalp kolye sembolü ile sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kapsamda Ay taşı kolyesi faydalarından birkaçı şu şekildedir:

AY TAŞI KOLYE FİZİKSEL FAYDALARI

AY TAŞI KOLYE PSİKOLOJİK FAYDALARI

Oburluğa iyi gelmektedir. Bundan dolayı diyet yapan kişiler kolaylıkla tercih edebilir.

Nazar ve kötü göze karşı koruyucudur.

Ödem atıcıdır. Vücutta su tutulmasını engellemektedir.

Yıldızı düşük olan kişilerin yıldızını yükseltmektedir.

Uyuyamama veya korkulu rüyalar gibi uykuyla alakalı sorunlarda etkilidir.

Aşk ilişkilerinin daha ihtiraslı olmasını sağlamaktadır.

Vücuttaki toksinleri atmada Ay taşı kolyesi kullanılabilmektedir.

İletişimi ve etkileşimi iyileştirmektedir. Bu sayede daha dışadönük bir insan olmanızı kolaylaştırır.

Ay Taşı Kolyesi Anlamı Nedir?

Ay taşı kolye anlamı, Ay taşının yumuşak ve opak görünümünden dolayı dişilin gizemli taşı olarak da bilinmektedir. Doğurganlık ve bereket anlamına gelen bu kolye tarih boyunca tanrıçalarla bağdaştırılmıştır. Tanrıça enerjisi taşıdığı düşünülen bu taş için Ay taşı 925 ayar gümüş kolye de aynı etkileri göstermektedir.

Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Kolye Nasıl Kullanılmalı?

Özel el işçiliği ve A kalite Ay taşları ile oluşturulan Ay taşı 925 ayar gümüş kolye, günlük kullanımda rahatlık sunmaktadır. Eşsiz rengi ve yansıttığı renklerle gündelik yaşamda kolayca Ay taşı enerjisinden faydalanabilirsiniz. Gerçek Ay taşı ile oluşturulan Ay taşı kolyesi orta sertliktedir. Bundan dolayı da taşınızın veya Ay taşı 925 ayar gümüş kolyenizin sert darbe almamasına özen göstermelisiniz.

Özellikle kalp çakrası ve alt karınla ilişkilendirilen Ay taşını, Güneş taşı ile kullanabilirsiniz. Ay taşını, Güneş taşı ile beraber kullanmak dengeyi ve etkiyi arttırmaktadır. Bunun yanı sıra Ay taşını;

 • Labradorit
 •  Lapis Lazuli  
 • Ametist

Gibi doğal taşlarla da kullanabilirsiniz. Ay taşının etkisini arttırmada etkili olan bu taşlar ile enerjinizi genişletebilirsiniz.

Ay Taşı Takılarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Söz konusu Ay taşı olduğunda taşın hasar görmemesine özen gösterilmelidir. 6- 6,5 sertlik derecesine sahip olan Ay taşı için darbeler ve kimyasallar zarar vericidir. Ay taşı 925 ayar gümüş küpe gibi ürünler için de bu hasarlara dikkat edilmelidir.

Bununla birlikte Ay taşı ürünlerinizi belirli aralıklar arındırmalısınız. Sık kullanılan Ay taşı kolyesi negatif enerjilere maruz kaldığında etkisini net olarak gösterememektedir. Bundan dolayı da Ay taşı kolyesi tütsü veya suyun altında 2 dakika bekletilerek arındırılmalıdır. Ardından taşınızı iyice kurutarak, kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ay Taşı Türkiye’de Nerede Bulunur?

Ay taşının anavatanının Brezilya olduğu düşünülse de pek çok coğrafyada Ay taşı çıkarılmaktadır. Ülkemiz için Akdeniz bölgesi Ay taşı yönünden zengindir. Hatta ülkemizde bazı yörelerde bu taşa Toprak Ana adı verilmektedir. Bunun nedeni ise Ay taşının doğurganlığa iyi gelmesidir.

Sık Sorulan Sorular

Ay taşı kolyesi denildiğinde zarafetin yanında enerjiler de söz konusu olmaktadır. Bu taş için merak edilen sorular ise etkili bir Ay taşı kullanmak için önemlidir. Gündelik hayatta herkesin en az bir kere duyduğu ve aşina olduğu Ay taşı kolyesi için merak edilen birkaç soru şu şekildedir:

Ay Taşı Kolye Ne İşe Yarar?

Ay taşı kolyesi dişil enerji, doğurganlık ve pozitifi enerjiler için kullanılmaktadır.

Ay Taşı Kimler Kullanabilir?

Ay taşını genellikle herkes kullanabilmektedir. Özellikle nazar gibi negatif enerjilerden kolayca etkilenen kişilerin Ay taşı kolyesi kullanılması önerilmektedir.

Ay Taşı Ne Enerjisi Verir?

Ay taşının geçmiş uygarlıklardan bu yana tanrıça ve ilahi enerji taşıdığına inanılmaktadır.

Ay Taşı ile Duşa Girilir Mi?

Ay taşınızı yanınızdan ayırmıyorsanız örneğin Ay taşı kolyesi olarak kullanıyorsanız kolyenizle duşa girmenizde bir sakınca yoktur.

Ay Taşı Tene Değmeli Mi?

Ay taşının özelliğini daha iyi anlamak adına bu taşın tene değmesi gerekir.

Ay Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Ay taşıyla enerjisini daha iyi hissedecek burçlar Yengeç, Terazi ve Akrep’tir. Ancak her burç bu taşı kullanabilir.

Ay Taşı Kadınlarda Ne İşe Yarar?

Ay taşı kadınların üreme sistemini sağlıklı kılmaktadır.