Aslan Burcu Doğal Taş Önerileri | Aslan Burcu Uğurlu Taşları

Aslan burcu doğal taş önerileri özellikle ateş grubunun iddialı burçlarından olan Aslan burçlarının ilgisini çekmektedir. Tıpkı doğal taşlarda olduğu gibi burçların da kendiliğinden sahip olduğu enerjiler bulunmaktadır. Element ve enerji doğrultusunda birbiriyle uyumlanan burçlar ve doğal taşlar, uygun kullanımda enerjiyi geliştirmektedir. Bu kapsamda Aslan burcu doğal taş ve önerileri!

Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

23 Temmuz ile 23 Ağustos arasında doğan kişiler Aslan burcu olmaktadır. Ateş grubunda yer alan Aslan burcu, Koç ve Yay burçlarıyla aynı elemente sahiptir. Zodyağın beşinci burcu olan Aslan burcu, ateş elementinden dolayı sabit niteliktedir. Yönetici gezegeni Güneş olan Aslan burcu, enerjisiyle kendini fark ettirmektedir.

Özgüven denildiğinde akla ilk gelen Aslan burcu, karakteri ve dış görünüşüyle kendini belli etmektedir. Zekâsı ve enerjisiyle kişileri enerji alanlarına alan Aslan burçları herhangi bir ortamda dikkatleri kolayca üzerine çekebilmektedir. Gururlu ve bağımsızlığına özen gösteren Aslan burcu doğal taş önerileri de bu özelliklerini besleyici niteliktedir.

Aslan Burcu Doğal Taş ve Özellikleri!

Aslan burcu olan kişilerin bu gibi iyi yönlerini güçlendirmek ve enerjilerini geliştirmek için Aslan burcu doğal taş yardımı alabilmektedir. Her Aslan burcu farklı karaktere ve değer yargılarına sahiptir. Hedefler ve hayaller her Aslan burcu için değişiklik gösterse de kullanılan doğal taşların amacı değişkenlik göstermektedir. Aslan burçlarının enerjisini tamamlamaya yardımcı olan Aslan burcu doğal taş önerileri şu şekildedir:

1 – Sitrin Taşı

Tüccar veya para taşı olarak da bilinen Sitrin taşı, bolluğun simgesidir. Sarı rengiyle kendini belli eden Sitrin taşının Aslan burcu üzerindeki etkisi de yadsınamayacak değerdedir. Aslan burcu doğal taş ve Sitrin denildiğinde, özellikle Sitrin 925 ayar gümüş bileklik ve Aslan burcuna etkileri şu şekildedir:

  • Sitrin taşı enerji arttırıcıdır.
  • Aslan burcu nadiren kendini güvensiz hissettiği anda bu taş ile özgüvenine ulaşabilmektedir.
  • Sitrin taşı yapıcı eleştirileri kabullenmeyi öğretir.
  • Aslan burcu Sitrin taşı sayesinde bolluğu, bereketi, parayı ve enerjiyi kendine çekebilmektedir.

2 – Kaplan Gözü Taşı

Cesaret taşı olarak da adlandırılan Kaplan Gözü, Aslan burcu doğal taş önerisi içerisinde enerjisiyle kendinden söz ettirmektedir. Oğlak burcu doğal taş içerisinde ve Aslan burcunda Kaplan Gözü taşının etkileri de bir hayli fazladır. Bu kapsamda Kaplan Gözü 925 ayar gümüş kolye kullanan Aslan burçlarına taşın etkileri şu şekildedir:

Manevi enerjilerde istikrar sağlamaktadır.

Zihinde karmaşa ve dikkatsizlik yaratan fikirleri filtreler.

Aslan burçlarının karar verme aşamasını kolaylaştırır.

Öz disiplini teşvik eder.

Muhakeme yeteneğini güçlendirir.

Aslan burçlarının dünya ve ruh arasındaki bağlantıyı sağlamasına yardımcı olur.

 

3 – Aslan Burcu Doğal Taş: Akuamarin Taşı

Benzersiz mavi rengiyle kişileri kendine hayran bırakan Akuamarin taşı Aslan burcu doğal taş önerisi içerisinde ayrı yere sahiptir. Bu taş Aslan burçlarının özellikleri arasında yer alan çabuk sinirlenmenin önüne geçmektedir. Bu taş özellikle Aslan burcu kadınları için önerilse de Akuamarin 925 ayar gümüş küpe kullanımın Aslan burcuna faydaları şu şekildedir:

  • Aslan burçlarının mantıklı ve düşünceli davranmasına destek olur.
  • Gerginliğe karşı yatıştırıcı etkiler sunar.
  • Cesaret, özgüven ve en önemlisi denge sağlar.
  • Duyguların kolay ifade edilmesini sağlar.
  • Zihin ve beden arasındaki ilişkiyi kolaylaştırır.
  • Sezgileri güçlendirir.

4 – Kalsedon Taşı

Başak burcu doğal taş cevabını da oluşturan bir diğer taş Kalsedondur. Işıltı ve parıltıyı seven Aslan burçları için Kalsedon 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük kullanmak pozitiflik sağlayacaktır. Her zaman pozitif görünmek istemek Aslan burçları için oldukça önemlidir. İşte Kalsedon da iddialı görüntüsü sayesinde Aslan burçlarının bu isteğine hizmet etmektedir. Güç ve başarının temsilcisi olan bu taş Aslan burcu doğal taş kolye olarak da tercih edilebilmektedir.

5 – Labradorit Taşı

Yanar döner görüntüsüyle Aslan burçlarının ihtişamını yücelten bir diğer taş ise Labradorit taşıdır. Aynı şekilde bu taş göz sağlığı, kan basıncı düşürme, ruh dengesini sağlamada da faydalıdır. Aslan burcu doğal taş denildiğinde Labradorit 925 ayar gümüş bileklik kullanımı odaklanmayı da arttırmaktadır. Aslan burçlarını ruhsal anlamda iyileştirecek olan Labradorit taşı Aslan burçları için şifalı taşlar arasında yer almaktadır.

6 – Ametist Taşı

Mor rengiyle Kuvars ailesinin gözdesi olan Ametist, Aslan burcu için harika enerjiler çalıştırmaktadır. Ametist 925 ayar gümüş küpe aşk ve sevgi için kullanılabilmektedir. Aslan burcunun taşı ve rengi olarak da karşımıza çıkan Ametist, Aslan burcunun tılsım taşı olarak kabul edilmektedir.

Aslan burcu doğal taş bileklik olarak da kullanılabilecek Ametist taşı kötü enerjileri uzaklaştırmada bir numaradadır. Etraftaki enerjiyi sevgiye dönüştüren Ametist, Aslan burcunun negatif enerjilerden uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır.

7 – Aslan Burcu Pembe Kuvars Enerjisi!

Aslan burcu Pembe Kuvars denildiğinde öz sevgi ve ilişkilerden bahsedilebilmektedir. Kendine olan sevgisi sonucunda egoist olarak nitelendirilebilen Aslan burçları Pembe Kuvars 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük ile en iyi haline dönüşebilmektedir.

Kalp çakrasını temsil eden Pembe Kuvars bundan dolayı sevgi taşı olarak da bilinmektedir. Güç enerjisiyle kalbi iyileştiren Pembe Kuvars, Aslan burcunun ihtiyaç duyduğu empati ve sakinliği onlara sağlamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Aslan burcu doğal taş hakkında merak edilen sorular geçmişten bu yana kalıcılığını sürdürmektedir. Astroloji ile bağlantılı olan doğal taşlar 12 burçta farklı etkiler sunmaktadır. Söz konusu Aslan burcu olduğunda Aslan burcu doğal taş hakkında sık sorulan sorular şu şekildedir:

Aslan Burcu Hangi Kuvars Taşı?

Aslan burcu için Kristal Kuvars taşı önerilmektedir.

Aslan Burcu Pembe Kuvars Kullanabilir Mi?

Aslan burcunun yönetici gezegeni Güneş’tir. Bundan dolayı da Aslan burçlarının hayat dolu bir özelliği vardır. Ancak bu coşkular her zaman kontrol edilememektedir. Bu coşkuyu kontrol etmek için de Pembe Kuvars kullanılabilmektedir.

Aslan Burcu Akik Taşı Kullanabilir Mi?

Aslan burçları tehlikeden ve kötü enerjiden korunmak için Akik taşı kullanabilir.

Aslan Burcunun Değerli Taşı Nedir?

Aslan burcunun en değerli taşı Kuvars taşlarıdır.