Aşkı Çeken Doğal Taş Hangisidir?

Aşkı çeken doğal taş olma özelliğine sahip olan birden fazla taş bulunuyor. Aşk hayatınızı etkileyecek doğal taşların özenle seçilmesi gerekiyor. Aşk taşı olarak bilinen bu taşlar, kalp çakrasına da etki ediyor. Romantizmi arttırmak ve aradığınız aşkı bulabilmek adına siz de bu taşlarla yapılan aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Aşkı Çeken Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Aşk taşı olarak sıralayacağımız listede bazı popüler taşlar da yer alıyor. Özellikle de şu doğal taş çeşitleri aşka ve kalp çakrasına iyi gelebiliyor:

Pembe Kuvars Taşı

Ay Taşı

Amazonit Taşı

Lapis Lazuli Taşı

Aşkı çeken doğal taşlar söz konusu olduğunda akla ilk gelenler arasında bu dörtlü grup yer alıyor. Fakat bazı kimseler kaplan gözü ya da ametist aşk taşı  gibi doğal taşları da bu listeye ekleyebiliyor. Siz de yukarıda bshi geçen taşlardan yapılan bazı aksesuarları tercih edebilirsiniz. Örneğin pembe kuvars 925 ayar gümüş kolye, size ve aşk hayatınıza olumlu etkiler sunabilir.

1- Aşk ve Evlilik Taşı Pembe Kuvars

Aşk taşı denildiğinde akla ilk gelen elbette her zaman pembe kuvars oluyor. Gül rengine sahip olan kuvars taşı, evliliği, aşkı ve romantizmi simgeliyor. Ayrıca pembe kuvarsın özellikleri ve faydaları arasında şunlar da yer alabiliyor:

 • Pembe kuvars, aşk taşı olmanın yanı sıra iletişim bakımından da önemlidir. İkili ilişkilerde sağlıklı bir iletişim kurabilmek adına pembe kuvars tercih edilebilir. Zaten sağlıklı bir iletişim olmadan da aşkı bulabilmek çok mümkün değildir.
 • Duygusal engelleri yıkabilmek için de pembe kuvars 925 ayar gümüş küpe gibi aksesuarlar tercih edilebilir.
 • Pembe kuvarsın bir diğer önemli özelliği ise yeniden sevebilmeye yardımcı olmasıdır. Geçmişte hayal kırıklıkları yaşayan kişiler aşk hayatlarında ikinci bir şans için bu doğal taşı tercih edebilir.
 • Geçmişteki duygusal travmaların unutulabilmesi için de pembe kuvars kullanmanız önerilmektedir.

Kuvars taşının negatif etkilere karşı güçlü bir savunucu olduğunu da ifade etmemiz gerekir. Zaten zarifliği ile öne çıkan bu taş, gül rengi ile görenlerde her daim pozitif etki bırakmaktadır. Kalp çakrası taşlarından biri olan pembe kuvarsın aksesuar olarak üzerinizde taşınması oldukça faydalıdır.

2- Dişil Enerjiyi Yükselten Taşlardan Ay Taşı

Aşkı çeken doğal taş kategorisine giren bir diğer popüler taş da ay taşıdır. Ay taşının özellikleri arasında da romantizm, aşk ve evlilik ön plana çıkar. Ayrıca ay taşının dişil enerjiye de olumlu yönde etki verdiği bilinmektedir. Bunların yanı sıra aşkı çeken doğal taş olan ay taşı şu özelliklere de sahiptir:

 • Ay taşı aşkın yanı sıra aynı zamanda ihtirası da önemli ölçüde simgeler. Özellikle de tutkulu ilişkiler için ay taşı tercih edilebilir.
 • Taşın bir diğer özelliği de sezgileri kuvvetlendirmesidir. Kalp gözünü açabilmek adına ay taşı ile bezeli aksesuarlar tercih edilebilir. Örneğin ay taşı 925 ayar gümüş bileklik modelleri bunun için çok uygundur.
 • Ay taşı, dişil enerjiyi yükselten ve libidoyu arttıran bir etki de sunar. Saf bir görünüme sahip olan bu taş, dişiliğin de önemli simgelerinden biridir.

Ay taşı da tıpkı pembe kuvars gibi negatif etkileri yolunuzdan çeken bir taştır. Zaten görüntüsü sebebiyle göze hoş gelen bu taşı aksesuar olarak mutlaka tercih etmelisiniz.

3- Duyguları Dengeleyen Aşk Taşı Amazonit

Aşkı çeken doğal taş kategorisine girebilen bir diğer taş da amazonittir. Aşk için doğal taş arayışında olanlar amazonit taşlı aksesuarlara göz atabilir. Özellikle de amazonit 925 ayar gümüş kolye gibi aksesuarlar zarif ve ilgi çekicidir.

Amazonit taşının öne çıkan özellikleri arasında ise genellikle şunlar yer almaktadır:

 • Amazonit taşı, kalbi simgeleyen taşlardan biridir. Ayrıca taşın sinir sistemine de iyi geldiği iddia edilmektedir.
 • Duygusal denge arayanların mutlaka amazonit taşından fayda görmeleri gerekmektedir. Özellikle de inişli çıkışlı romantik ilişkilerde amazonit taşından yararlanılabilir.
 • Amazonit taşı, stresi azaltan bir etki de sunar. Yoğun stresli dönemleriniz olduğunda biraz da olsa rahatlamak adına amazonit taşını etkin hale getirebilirsiniz.
 • Taşın ikili iletişimlerde de önemli rol oynadığı bilinmektedir. Aşk hayatında sağlıklı iletişim arayan kişiler amazonit taşlı aksesuarları kullanabilir.
 • Amazonit, negatif enerjinin yok edilmesini de sağlar. Pozitif bir etki bırakan taş, duygu yoğunluklarını da dengede tutar ve yerine göre azaltır.

Amazonit taşının bir diğer önemli özelliği de değişikliklerin sorunsuz olarak kabullenilmesini sağlamasıdır. Özellikle de değişimlere açık bir karakteriniz yoksa köklü değişiklikleri kabullenebilmek için amazoniti tercih edebilirsiniz.

4- Aşkta Akılcılık Arayanlar İçin Lapis Lazuli

Aşkı çeken doğal taş kategorisinde son olarak da lapis lazuli taşı yer alıyor. Lapis lazuli de tıpkı diğerleri gibi aşk taşı olma özelliğine sahip bulunuyor. Aşkı çeken doğal taş seçenekleri arasındaki bu taş rengi ile de her daim ön plana çıkabiliyor.

Bir nevi aşk taşı olan lapis lazuli genellikle şu faydaları ile de biliniyor:

 • Aşkı çeken doğal taş katgorisinde yer alan taşın evliliği simgelediği bilinen bir gerçektir.
 • Rengi ile herkesi cezbeden lapis lazuli, iletişim kabiliyeti de sağlayabilir. Daha sağlıklı bir ilişki için bu doğal taşın sağlayacağı iletişimden faydalanmak gerekebilir.
 • Aşk taşı olarak popüler olan lapis lazuli, enerjisi önemli ölçüde yüksek olan bir taştır. Dolayısıyla çok hassas dönemlerde bu taşı kullanmanız halinde baş dönmesi yaşamanız da söz konusu olabilir.
 • Aşkı çeken doğal taş statüsünde olan taşın akılcılığı simgelediği de düşünülür. Aşkta mantık arayanlardansanız siz de lapis lazuliyi tercih edebilirsiniz. Örneğin lapis lazuli 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük tam da size göre olabilir.

Lapis lazuli, aşkı çeken doğal taş kategorisinde yer alan en göz alıcı seçeneklerden biridir. Diğer taşlara kıyasla lapis lazulinin rengi daha canlı ve koyudur. Göz alan bir lacivert renge sahip olan taş, Antik Mısır Medeniyeti’nde de kutsal kabul edilmiştir.

Aşkı Çeken Doğal Taş Seçenekleri Neye İyi Gelir?

Aşk taşı olarak bilinen doğal taşlar, kişiye daha sağlıklı bir aşk hayatı sunabiliyor. Aşk taşı demek kimi zaman evlilik anlamına da gelebiliyor. Sağlıklı bir iletişim kurulabilmesi de bu taşlar sayesinde mümkün olabiliyor. Siz de hem daha stabil hem de tutkulu bir aşk hayatı için bu taşlardan yapılan aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Aşkı çeken doğal taş söz konusu olduğunda akla gelen sorular da olabilir. Biz de bu sorulara en güzel yanıtları vermek ve sizi de konu hakkında olabildiğince bilgilendirmek istedik.

Aşk Çeken Taş Hangisidir?

Aşkı çeken doğal taş kategorisinde yukarıda da bahsi geçen taşlar yer alır. Pembe kuvars, ay taşı, amazonit ve lapis lazuli en çok tercih edilen akş taşlarıdır.

Aşk Taşı Var Mı?

Aşkı simgeleyen taşlar, zarfi ve incelikli taşlardır. Bu taşlar arasında pembe kuvars ile ay taşı rengi ile zarfiliği de temsil eder. Ayrıca lapis lazuli taşı da aşkı simgeleyen en göz alıcı taşlardan biridir.

Pembe Kuvars Aşk Getirir Mi?

Aşkı çeken doğal taş denildiğinde ilk akla gelen pembe kuvarstır. Bu doğal taşın hem aşk hem de evlilik getirdiği düşünülmektedir. Ayrıca ilişkide sağlıklı bir iletişim için de pembe kuvars tercih edilebilir.

Aşk Kolyesi Doğal Taş Ne İşe Yarar?

Aşkı simgeleyen doğal taşların iyi bir ilişki sunduğu bilinir. Ayrıca iyi iletişim ve evlilik gibi durumlar için de bu taşlar tercih edilebilir.