Aşk Taşları | Sevginizi Yansıtacak Doğal Taş Takı Modelleri

Aşk taşları, yeni bir aşka yelken açmak isteyen kişilerin ilgisini çekmektedir. Doğal taşlar, enerjilerinden dolayı başta sakinlik olmak üzere aşkta da çok sık kullanılmaktadır. Özellikle de saf sevgi enerjisini çalıştıran aşk taşları, burada benzersiz etkiler sunmaktadır. İkili ilişkilerin başlatıcı ve yürütücü elemanları olan aşk taşları, etkileriyle kişileri aşka doyurmaktadır.

Aşk Taşları Nelerdir?

Aşk taşı veya kısmet açan doğal taşlar, asırlardır özel yaşamın dengeleyici parçalarını oluşturmaktadır. Enerji ile bağdaştırılan aşk ve sevgide olumlu duygulara sahip olmak çok önemlidir. Aynı zamanda alma-verme dengesi ve dişil enerji ile bütünleştirilen aşkta, sevgi enerjisi yayan taşlara büyük özen gösterilmektedir.

Eski zamanlardan bu yana hayatın her alanında çeşitli taşlar kullanılmıştır. Örneğin Sitrin yani para taşı, Sitrin 925 ayar gümüş kolye haliyle iş yaşamında tercih edilmiştir. Aynı şekilde aşk taşları da aksesuar dünyasına dahil edilerek kalıcılaştırılmıştır. Bu doğrultuda aşk taşı hangisidir diye sorulduğunda en bilinen taşlar şunlardır:

AŞK İÇİN DOĞAL TAŞ

 

Pembe Kuvars

Kaplan Gözü

Ametist

Gül Kuvars

Ay Taşı

Lapis Lazuli

1 – Kuvars Aşk Taşı

Aşk taşı hangisidir diye araştırıldığında Pembe Kuvars cevabıyla karşılaşılır. Aşk taşı hatta aşk mıknatısı olarak adlandırılan Pembe Kuvars, enerjisinin büyük kısmını aşk ve sevgi üzerinde çalıştırmaktadır. Pembe rengiyle aşkın betimleyicisi olan Pembe Kuvarsın ikili ilişkilere olan faydaları da kısaca şu şekildedir:

  • Pembe Kuvars; tutku, saf ve masum sevgiyle ilişkilendirilmektedir. Gönül ve ruh gibi manevi kavramlarla güçlü bir ilişki kurmaktadır. Bundan dolayı da kalp çakrasına yakın oluşundan dolayı Pembe Kuvars 925 ayar gümüş kolye duygusal dengeleyici olarak tanıtılmaktadır.
  • Saf ve çıkarsız aşka ulaşmayı kolaylaştırır.
  • Bu taş kişilerin kendini sevmesini de sağlamaktadır. Unutmayınız ki kendini yeterince sevemeyen bir kişi karşısındakinin sevgi ihtiyacını gidermede de zorluk yaşayabilir. İşte Pembe Kuvars 925 ayar gümüş yüzük tam da bu noktada sizinledir.

2 – Ametist Aşk Taşı

Ametist taşı aşkı çeker mi diye sorulduğunda alınan yanıt evet olmaktadır. Çünkü Ametist taşı, güzelliği ve duyguları harekete geçiren değerli bir taştır. Ametist taşı aşk hikayesi geçmiş uygarlıklara kadar uzanmaktadır. Tarihte belirli zamanlarda Şubat ile ilişkilendirilen Ametist taşı, Romalılar tarafından Neptün’e adanmıştır.

Bu yüzden de o ayın geleneksel doğum taşının Ametist olması şaşırtıcı olmamaktadır. Ametist taşı aynı zamanda çok güçlü şifalı taşlar içerisindedir. Duygusal dengeleme özelliği dışında Ametist taşının aşk üzerine etkileri şu şekildedir:

AMETİST TAŞI AŞK ÖZELLİKLERİ

 

Aurayı temizler. Bu sayede koşulsuz aşkı çekmede kolaylık sağlar.

Ametist 925 ayar gümüş küpe, zihin berraklığını sağlamada oldukça etkilidir. Zihin berraklığı ile olaylarla hatta size yaklaşan kişilerle daha etkili iletişim kurabilirsiniz.

Ametist 925 ayar gümüş bileklik ile var olan ilişkinizi güçlendirerek bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Karar vermeyi ve altıncı hissi güçlendiren Ametist taşı ile saf sevgiyi ve çıkar ilişkilerini doğrudan anlamlandırabilirsiniz.

3 – Ay Taşı

Aşk taşları denildiğinde tanrıça enerjisiyle özdeşleştirilen Ay Taşından bahsetmemek mümkün değildir. Dişil enerjinin bir numaralı taşı olarak kabul edilen Ay Taşı, aşk taşları içerisinde her ilişkiyi etkilemektedir. Henüz flört aşamasındaysanız hatta evliyseniz bile Ay Taşının enerjisinden faydalanabilirsiniz. Çünkü Ay Taşının enerjisi oldukça yoğundur!

Bereket, eril ve dişil enerji, doğurganlık ve dengeleyici taş anlamına gelen Ay Taşı, ilahi enerjilerle bağdaştırılmaktadır. Bu özellikleri dışında Ay Taşının aşk üzerine etkileri şu şekildedir:

  • Ay Taşı 925 ayar gümüş yüzük, yeni evlenen kişilerin veya evlilik teklifi yüzüklerinin baş tacıdır. Evlilikte kalıcı bağların ve huzurun sağlanmasında büyük rol oynayan Ay Taşı, bekeret enerjisiyle de evliliği bütünleştirmektedir.
  • Ay Taşı iletişimi de kolaylaştırmaktadır. Sağlıklı iletişimin büyük bir paya sahip olduğu ikili ilişkilerde, Ay Taşı ile birbirinizi kolayca anlayabilirsiniz. Bu da isteklerinizin ve ihtiyaçlarınızın karşılanmasını kolaylaştırır.
  • Ay Taşı 925 ayar gümüş kolye aynı zamanda şahane bir hediyedir. Tanrıça enerjisiyle ilişkilendirilen Ay Taşı enerjisi bu kolye ile doğrudan kalbe temas etmektedir. Bu da kalp çakrasının düzenli ve dengeli çalışmasını sağlar. Böylelikle aşka karşı olan yaklaşım değişir.

4 – Aşk Taşları İçerisinde En Şaşırtıcısı: Lapis Lazuli!

Aşk taşları listesinde yer alan Lapis Lazuli taşı ilk defa duyanları hayrete düşürmektedir. En değerli taşlardan biri olan Lapis Lazuli genellikle iletişim ve sağlamlık etkileriyle bilinmektedir. Ruhun gerçeğe ulaşma arzusunu güçlendiren Lapis Lazuli, aşkta kararlılık enerjisi çalıştırmaktadır.

Ruhu sakinliğe kavuşturan ve düşüncelere netlik kazandırmada etkili olan Lapis Lazuli, aşk ve sevgide de benzersizdir. İçsel düşünce ve duygularla bağlantı kurulmasına yardım eden Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpe ile duygularınıza netlik kazandırabilirsiniz.

5 – İlk Buluşmaların Aşk Taşları: Kaplan Gözü!

Aşk taşları temelde sevgi ve aşk üzerinde yoğunlaşsa da özgüven ve cesareti de beraberinde getirmektedir. Birbirinden ayrılması güç olan aşk ve cesaret, harekete geçirici iki temel duygudur. Aşık olduğumuzda durmadan aşkımızı güçlendirmek adına hareketler sergileriz. Cesaret de bu noktada aşkın ortaya çıkardığı duygulardan biridir.

İlk buluşmada veya aşkınızı itiraf etmek istediğinizde Kaplan Gözü 925 ayar gümüş bileklik sizlere yardımcı olmaktadır. Cesaret ve korkusuzlukla anılan Kaplan Gözü, duygu dengeleme özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Bu da Kaplan Gözünün aşk taşları içerisinde çok amaca hizmet etmesini sağlamaktadır.

Aşk Taşları Nasıl Kullanılmalı?

İlk olarak aşk taşları içerisinden sizi en çok çeken taşa sahip olmalısınız. Ardından bu taşı sevmeniz gerekir. Bu da taşınıza kendinizden anlamlar yüklemenizi ve taşınızın sizi anlamasını sağlayacaktır. Taşlar evrenin en değerli parçalarından biridir.

Taşıdığınız özel aşk taşları size bazı güçler katar. Taşınızı pozitif enerji ve aşk üzerine dileklerle kullanmalısınız. Sizin enerjinizi alan ve size kendinden enerji yayan aşk taşları için düşüncenizi aşka çevirmeniz önemlidir. Bu bakış açısı doğrultusunda var olan potansiyelinizi keşfedebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Aşk taşları, benzersiz etkileriyle hep merak edilen ve üzerine sıkça düşünülen doğal taşlardan olmaktadır. Aşk, herkes tarafından farklı anlama sahiptir. Kimisi için aşk bir insanken kimisi için aşk sınırsız bir kaynaktır. Durum böyle olduğunda aşk hakkında bu denli ayrı görüşler varken aşk taşları ile ilgili de sık sorulan sorular bulunmaktadır.

Aşkı Çeken Doğal Taş Hangisi?

Aşk taşları içerisinde yer alan Ay Taşı, Pembe Kuvars ve Ametist taşı aşkı çeken doğal taşlardandır.

Dişil Enerji için Hangi Doğal Taş?

Dişil enerji denildiğinde Ay Taşı ve Pembe Kuvars etkileriyle ilk sıralarda yer almaktadır.

Ametist Taşı Tene Değmeli mi?

Ametist taşının enerjisini daha yoğun ve doğrudan hissetmek adına Ametist taşı, tene değmelidir.

Ametist Taşı Bileklik Hangi Kola Takılır?

Sevgi ve mutluluğu arttıran Ametist taşı, içsel dünyayla alakalı olarak sol bileğe takılmalıdır. Sol bileğe takılan Ametist bileklik duyguları ve enerjileri geliştirmektedir.

Taş Kodlama Nedir?

Taş kodlama taşınızın enerjisiyle uyumlanmak ve hedefinizi daha kolay çekmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerdendir. Taşı avucunuzda tutarak niyetinize odaklanarak, niyetinizi güçlendiren cümleler kurabilirsiniz. Aşk taşları için kodlama aşk ve sevgi üzerine yapılmalıdır.