Arkadaşa Kolye Modelleri | En Şık Gümüş Kolyeler

Arkadaşa kolye, yakın dostlarımıza vereceğimiz manevi değeri yüksek hediyelerdendir. Kolyeler çok klasik olsa da akılda kalıcı şahane hediyelerdendir. Bir de o kolyeyi arkadaşınıza uygun seçtiğinizde, hatıralarda derin bir yer tutmaktadır. Bu kapsamda arkadaşlık kolyesi 2’li veya arkadaş sayınıza göre değişen kolyelerle, dostluğunuzu kuvvetlendirebilirsiniz!

Doğal Taşlı Arkadaş Kolye Modelleri Nelerdir?

Arkadaşa kolye denildiğinde birçok modelden ve tarzdan bahsedebilmek mümkündür. Fakat son zamanlarda doğal taş kolyeler daha revaçtadır. Bunda doğal taşların etkisi ve duygular üzerindeki rolü büyüktür. Best Friend kolyeleri olarak da adlandırılan doğal taşlı arkadaş kolyeleri, aranızdaki kalıcı bağları güçlendirmekte öncüdür. Bu kapsamda doğal taşlı arkadaşa kolye ve etkileri kısaca şu şekildedir:

  • Doğal taşlar, stres ve kaygı gibi istenmeyen duygularda giderici etkiler sergilemektedir.
  • İlişkiler üzerinde iyileştirici etkileri bulunmaktadır. Bu sayede var olan sorunlarda çözüm yolları üretme kapasitesi gelişmektedir.
  • Doğal taşlar neşe, iyi şans ve mutluluk kaynağıdır. Bundan dolayı da arkadaşa kolye olarak hediye edildiğinde huzurlu bir yaşama merhaba denmektedir.
  • Zihin bulanıklığı ve çaresizlik gibi kötü durumlar için de doğal taşlar harika bir yatıştırıcıdır.
  • İlişkiler üzerinde yoğunlaşan doğal taşlar arkadaşlık bağınızı her geçen gün arttırabilirsiniz.
  • Doğal taşlı kolyeleri arkadaşlık kolyesi 4lü veya 6lı olacak şekilde kendiniz oluşturabilirsiniz. Böylece arkadaşınızın ihtiyaç duyduğu taşı doğrudan ona armağan edebilirsiniz.

Faydaları bu denli yoğun olan doğal taşlar, kolye gibi takılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sayede seçenekler çoğalmaktadır. Arkadaşa kolye olarak armağan edebileceğiniz bazı doğal taşlı kolyeler şunlardır:

1 – Amazonit 925 Ayar Gümüş Kolye

Umut taşı olarak da bilinen Amazonit, arkadaşlık ilişkilerinde pozitif enerjiler çalıştırmaktadır. İletişim becerisini arttıran ve çakraları düzenleyen Amazonit 925 ayar gümüş kolye sayesinde dostunuzla harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Denizin ve gökyüzünün rengini içinde barındıran Amazonit taşı, şahane bir duygu dengeleyicidir. Olaylara net bakış açısı ve sakinlik kazanmak isteniliyorsa, arkadaşa kolye olarak birebir tercih olacaktır.

2 – Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Kolye

Enerjisini tanrıçadan aldığına inanılan Ay taşı, arkadaşlık ilişkileri içinde benzersiz etkiler sunmaktadır. Dişil enerji ile özdeşleştirilen Ay taşı 925 ayar gümüş kolye, vücudun günlük ritmini düzenlemektedir. Dengeleyici taş olduğuna inanılan Ay taşı kişinin duygularını kabullenmesini sağlamaktadır.

Duyguların kabul edilmesi ise ilişkilerde önemli bir etkendir. Aynı şekilde nazar ve kötü şansa karşı da Ay taşı kullanılmaktadır. Arkadaşa kolye olarak tercih edilecek Ay taşı karşınızdaki kişiyle iletişiminizi ve etkileşiminizi güçlendirecektir.

3 – Akuamarin 925 Ayar Gümüş Kolye

Rahatlama taşı olarak da ifade edilen Akuamarin, genç ruhun ve mutluluğun temsilcisidir. Kalp çakrasıyla ilişkilendirilen Akuamarin 925 ayar gümüş kolye arkadaşlık ilişkinizde cesaretlendirici etkiler göstermektedir.

Arkadaşlık ilişkiniz boyunca sakinlik ve dinginlik ihtiyacınız yüksekse Akuamarin taşından mutlaka faydalanmalısınız. Duygular üzerinde denizin rahatlatıcı etkilerini sergileyen Akuamarin ile iyi şansı da elde edebilirsiniz.

4 – Ametist 925 Ayar Gümüş Kolye

En şifalı taşlar arasında yer alan Ametist, arkadaşlık ilişkilerini taçlandıracak bir diğer taştır. Best Friend kolye 3lü şekilde tercih edilecek Ametist ile her alanda kazançlı çıkabilirsiniz. Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çeviren Ametist 925 ayar gümüş kolye sayesinde istediğiniz duyguları kendinize çekebilirsiniz.

Mor rengin güzelliğini içinde barındıran Ametist aynı zamanda çok da şıktır. Şıkır şıkır olmayı seven bir arkadaşınız varsa ona Ametist arkadaşa kolye armağan edebilirsiniz. Şıklığı ve olumlu enerjileri bünyesinde barındıran Ametist ile uzun oluklu sağlıklı bir arkadaşlık sürdürebilirsiniz.

5 – Sitrin 925 Ayar Gümüş Kolye

Para ve tüccar taşı olarak bilinen Sitrin, iyi şansın da mıknatısı niteliğindedir. Para, bolluk, bereket ve huzur enerjilerini içeren Sitrin 925 ayar gümüş kolye arkadaşlıkta da benzersiz enerjiler çalıştırmaktadır.

Yıldız düşüklüğü, nazar ve kem göz gibi olumsuz duygulara karşı koruyucu olan Sitrin, arkadaşa kolye olarak şahane bir tercihtir. Güçlü bir iyileştirici ve şifacı olan bu taş ile arkadaşınızın gücüne güç katabilirsiniz.

6 – Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Kolye

Dengeleyici ve arındırıcı bir taş olan Kaplan Gözü birçok duygusal sorunun çözümünde rol oynayabilmektedir. Özellikle arkadaşınızın cesarete, özgüvene ve güce ihtiyacı varsa Kaplan Gözü 925 ayar gümüş kolye ona çok iyi gelecektir.

 Lanetlere ve büyülere iyi geldiği için sıkça kullanılmış olan Kaplan Gözü, iyiliği çekmektedir. Odaklanma ve şifalanmada da etkileri büyük olan Kaplan Gözü, arkadaşa kolye olarak ayrı bir değere sahiptir.

7 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Kolye

İkili ilişkilerin mihenk taşı olan Pembe Kuvars, sevginin ta kendisidir. Aşk ve sevgi mıknatısı olarak adlandırılan Pembe Kuvars 925 ayar gümüş kolye arkadaşlıkta da yoğun olarak kullanılmaktadır. Kalp ve boğaz çakrasında etkili olan Pembe Kuvars ile gerçek sevgiyi ve kaliteli iletişimi kabul edebilirsiniz.

Arkadaşa kolye olarak tercih edilecek Pembe Kuvars kolye, hoşgörüyü sağlayacaktır. Duygusal sıkıntılardan kurtarıcı olarak tasvir edilen Pembe Kuvars ile arkadaşlık ilişkilerinizde tam doyumu elde edebilirsiniz.

8 – Labradorit 925 Ayar Arkadaşa Kolye

Işığa karşı renk değiştiren yanardönerli Labradorit taşı, takıntıların geçmesinde etkilidir. Geçmişin ezici bağlarından kurtulmaya destek olan Labradorit 925 ayar gümüş kolye ile arkadaşınızın bugünü yaşamasına vesile olabilirsiniz.

Özgüven ve cesareti arttıran Labradorit sayesinde, ikili ilişkilerde iletişimi canlandırabilirsiniz. Sağlıklı iletişimin her şey olduğu ilişkilerde içsel huzuru elde edebilirsiniz. Olumlu ve manevi dönüşümlerde etkili olan Labradorit sayesinde arkadaşınızla olumlu değişimler yaşayabilirsiniz.

9 – Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Kolye

Antik Mısır döneminden beri kullanılan Lapis Lazuli son derece değerli bir taştır. Renginden dolayı lacivert taşı olarak da adlandırılan Lapis Lazuli 925 ayar gümüş kolye yüksek pozitif enerjilere sahiptir. Ruha iyi gelen bu taş sayesinde canlılık kazanabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde kalıcı bağlar kurmaya destek olan Lapis Lazuli ile farkındalığınızı da arttırabilirsiniz.

10 – Kalsedon 925 Ayar Gümüş Kolye

Mumsu parlaklığıyla zarafetin simgesi olan Kalsedon taşı, kötülüklerden korumaktadır. İyi niyetlerin gerçekleşmesinde etkili olan Kalsedon 925 ayar gümüş kolye, hassasiyeti de arttırmaktadır. Çakraları dengeleyen Kalsedon sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her anda istediğiniz etkileri alabilirsiniz.

Arkadaşa kolye hediyesi olan Kalsedon, ilişkilerde uyum sağlayıcıdır. Bu sayede zıt görüşlerden veya farklı tarzlardan sıyrılarak bir olabilirsiniz. Arkadaşınız için seçeceğiniz Kalsedon kolye ile birbirinize daha pozitif yaklaşabilirsiniz.

Arkadaşa Kolye Seçimi Nasıl Olmalı?

Arkadaşa kolye seçiminde dikkat edilmesi gerekenler bir hayli fazladır. Öncelikle piyasada birçok ürün bulunmaktadır. Bu seçenekler bir hayli kafa karıştırıcı olabilmektedir. Ancak burada ilk dikkat etmeniz gereken arkadaşınızın neyi sevip neyi sevmediğidir. Bu adımdan sonra arkadaşa kolye seçerken uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir:

ARKADAŞA KOLYE SEÇİMİ NASIL OLMALI?

ARKADAŞA KOLYE SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Kolyede kullanılan taşa ve taş özelliklerine dikkat edilmelidir.

Kolyenin kullanım şekline hâkim olmalısınız.

Arkadaşınızın ihtiyaç duyduğu enerjileri çalıştıran kolyeyi tercih etmelisiniz.

Arkadaşınızın zevkine uygun olup olmadığını araştırmalısınız.

Kolyede kullanılan zincir, gümüş, eklenti gibi materyallerin kalitesine özen göstermelisiniz.

Kolyede kullanılan taşların A kalitede olmasına dikkat etmelisiniz.

Arkadaşlık Kolyesi Yapımı

Arkadaşa kolye olarak el emeği bir ürün ortaya çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kolye ucu ve zincir almaktır. Ardından arkadaşınız için en iyi tasarımı yapabilirsiniz. Ancak bu zahmetli ve emek isteyen bir süreçtir. Takı satıcılarından daha uyguna ve kaliteli ürünleri satın alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Arkadaşa kolye denildiğinde kişilerin beğenisi ve kurulan bağlar söz konusu olmaktadır. Tamamen karşınızdaki kişinin beğenisine göre şekillenen arkadaşlık kolyelerinde merak edilen sorular da değişkenlik göstermektedir. Ancak bu konu hakkında merak edilen sorulardan birkaçı şu şekildedir:

BFF Kolye Ne Demek?

Best Friend Forever şeklinde açılan BFF, sonsuza dek sürecek arkadaşlığı ifade etmektedir. BFF kolyeleri de bu arkadaşlık için tasarlanan özel kolyelerdir.

Kolye Nereden Alınır?

Almak istediğiniz türe göre kolyeleri doğal taş takıcılarından, kuyumculardan, gümüşçülerden alabilirsiniz.

Yatarken Kolye Çıkarılır Mı?

Kolye ile uyumak uyku kalitesini etkileyebilmektedir. Aynı şekilde kolyeye de zarar verebilmektedir. Bundan dolayı uyurken kolyenin çıkarılması önerilmektedir.

Hangi Kolye Kararmaz?

Rodyum kaplama, altın, gümüş kolye ve doğal taşlı kolyelerde kararma pek görülmemektedir.