Zarif Ametist Bileklik Modelleri

Ametist bileklik kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen ve sevilen modellerin başında gelmektedir. Hem yaydığı enerji hem de şık ve zarif görünümüyle gönüllere taht kurmuş bir modeldir. Ametist bileklik modellerinin özellikleri ve faydaları da oldukça fazla ve denemeye değer.

Kendinizi günün yorgunluğunda bulduğunuz an enerjinizi yükseltecek bir bilekliğe sahip olmak nasıl bir duygu olurdu? İşte ametist bileklik size tam da bu imkânı sunuyor.  Hissettirdiği enerjiyle siz de etrafınıza enerji saçacaksınız. İşte tüm detaylar

Ametist Bileklik Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Ametist bileklik özellikleri genel olarak A kalite taşlardan elde edilmektedir. Özel el işçiliğiyle yapılan bu bileklikler genel itibariyle 19-20 cm uzunlukta yapılmaktadır. Ten teması özelliği ile doğal taşların enerjisinin size geçmesi artık daha kolay!

Ametist bileklik modellerini kullanırken aşırı kimyasal temasından kaçınmalısınız. 925 ayar gümüş bilekliklerin su ile teması da ürüne zarar verebilmektedir. Ürünü ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanım ömrü o kadar artacaktır.

Ametist Bileklik Faydaları Nelerdir?

Ametist taşının günlük kullanımda insanı rahatlatıcı etkisinin yanında birden fazla faydası bulunmaktadır. Bu taşı ve ametist taşı 925 ayar gümüş bileklik tercih eden kişilerin en büyük tercih sebebi bu taşın verdiği olumlu enerjidir.  Ametist taşı ruhsal faydaları;

 • Etrafınızda negatif enerjiden rahatsızsanız ve her zaman pozitif olmak istiyorsanız işte sizin taşınız ametist taşı! Bu taşın enerjisiyle çevrenizdeki tüm negatif enerjiler dağılacaktır.
 • Ruhsal farkındalığınızı ametist bileklik sayesinde arttırabilirsiniz. Olaylara bakış açınız değişecek ve daha geniş penceren bakıp çözümler üretmeye başlayacaksınız.
 • Gerçek ametist bileklik sayesinde ruhsal sıkıntılarınızı daha rahat bir şekilde atlatabilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz.
 • Özellikle bağımlılıkları olan ve bunları bırakma konusunda sıkıntı yaşayan kişiler ametist bilekliğe bir şans vermeliler. Bu taşın enerjisiyle bağımlılıklardan korunmak ve kurtulmak sizin için daha kolay hale gelebilir.
 • Çevrenizdeki kişilerle iletişim kurma konusunda kendinizi geliştirebilir. İfade gücünüzü kuvvetlendirebilirsiniz. Ametist bileklik ile artık aklınızdaki fikir ve düşünceleri dışarıya doğru bir şekilde aktarmak sizin için mümkün olacaktır.
 • Korkularınızı yenmeye ve cesaretinizi arttırmaya yönelik taşlardan biri de ametist taşıdır. Bu taş sayesinde yeni adımlar atabilirsiniz.
 • Meditasyon sırasında en çok kullanılan taş ametist taşıdır. Bu taşın psişik sezgileri ve duyguları geliştirdiğine inanılır. Bu sebeple meditasyon sırasında enerji aktarımında en sık ametist taşı kullanılır.

Ametist taşı faydaları ruhsal rahatlatıcı etkilerinin yanında birden fazla fiziksel hastalığa karşı iyileştirici etkisi de bulunmaktadır. Bu fiziksel etkileri ise şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Beden sağlığını ve bağışıklığını destekleyici özelliğe sahip olduğuna inanılır. Ametist bileklik sayesinde hastalıklara karşı daha dirençli hale gelebilirsiniz.
 • Ruhsal sakinleşme sağladığı için depresyon riskinizi azaltmaya yardımcıdır. Bu sayede stres riskiniz azalır ve strese bağlı olarak meydana gelen migren ve şiddetli baş ağrısı gibi sorunlar ortadan tamamen kalkmış olur.
 • Ametist bileklik uyku kalitesini arttıran değerli taşlar arasındadır. Hem rahat bir uyku çekmenizi hem de kötü rüyalar görmenizi engelleyici etkisiyle daha sağlıklı bir uyku sunar.
 • Antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık düzenlemeye yardımcıdır. Aynı zamanda bağırsak florasını da düzene soktuğunu ve bağırsak sorunlarını ortadan kaldırdığına inanılır.

Ametist Bileklik Nasıl Arındırılır?

Ametist bileklik diğer doğal ve enerjisi yüksek taşlar gibi zamanla negatif enerjiyi bünyesinde toplar ve arındırılmaya ihtiyaç duyar. Bu arındırma yöntemleri birden fazla olabilir. Size en pratik gelen yöntemle doğal taşınızı eski enerjisine kavuşturabilirsiniz. Özellikle yeni aldığınız taşları ve bu taşlarla yapılan aksesuarları mutlaka arındırmadan kullanmamaya özen gösterin.

Ametist Bileklik Arındırma Yöntemleri Nelerdir?

Akan Su İle Arındırma

 

Akan su altında yıkayarak arındırma doğal taş temizleme yöntemlerinden en sık kullanılan yöntemler arasındadır. Akan bir musluk suyu altında ya da evinizde hazırlayacağınız bir tuzlu suda taşınızı bir süre bekleterek negatif enerjilerden arındırabilirsiniz.

 

Topraklama Yöntemi ile Arındırma

 

Evinizde bulunan bir saksı toprağına gömebileceğiniz gibi bir bahçe ya da açık alandaki bir toprağa gömerek de taşınızın negatif enerjilerini temizleyebilirsiniz. Evinizde gömdüğünüz saksıda bir canlı çiçek olmamasına ekstra özen gösterin aksi taktirde çiçekte bulunan negatif enerji taşınıza geçebilir.

Ay Işığında Arındırma

 

Ametist bileklik ürününüzü gece ay ışığı alan bir noktaya koyarak ayın negatif enerji arındırma özelliği ile arındırabilirsiniz. Bu da sık kullanılan yöntemler arasındadır.

 

Tütsü ile Arındırma

 

Taşınızın yanında ve dumanından etkileneceği bir alanda tütsü yakmak taşınızı arındırmanın en sık kullanılan yöntemlerinden biridir.

 

Ametist Bileklik Hangi Çakra ve Burç ile Uyumludur?

Ametist taşı iki kaşınızın ortasında bulunan üçüncü göz çakrası ile iyi bir şekilde aktifleşen bir doğal taştır. Enerjisini sevgiye dönüştürmesiyle dikkat çeken mor taşlı zarif taşın üçüncü göz çakrası ile sezgilerinizi de açtığına inanılır. Ayrıca bu çakra sayesinde psişik güçlerinizi kuvvetlendirir.

Ametist bileklik kadın aynı zamanda başın tepesinde bulunan taç çakra ile uyumludur. Taç çakra aktifleştiğinde size huzur getirir. Taç çakrası mutluluk ve huzur çakrası olarak bilinir. Bu nedenle sürekli huzursuz ve stresli olan kişilerin öncelikle taç çakralarını aktif etmeleri önerilir. Bunun da en güzel yöntemi ametist taşıdır.

Çakraların dışında ametist bilekliğin etkisi burçlarla da alakalıdır. En çok yay burcunu enerji olarak dengelediğine inanılan ametist taşının etkisiyle yay burcunun karar verme aşaması daha olağan geçebilmektedir.

Başak burçlarının detaycı ve titiz özellikleri yine ametist taşı ile bütünleşmektedir. Stresli ve takıntılı yapılarını bu taşın sakinleştirici ve dengeleyici etkisini kullanarak yenebilirler.

Ametist Bileklik ile İlgili Merak Edilenler

Ametist taşının birden fazla şifa verici etkisiyle beraber bu taşa olan merak ve ilgi artmıştır. Aksesuarlarda oldukça sık rastlanan doğal taş haline gelen ametist taşının etkilerinin yanında onun nasıl kullanılacağı ile ilgili de birçok soru işareti oluşmuştur. İşte ametist taş hakkında merak edilen diğer detaylar.

1 – Ametist Taşı Bileklik Hangi Kola Takılır?

Ametist taş ve diğer tüm enerjisi yüksek doğal taşların sağ kola takılması daha uygundur. Burada enerji akışının daha etkili olduğu savunulur.

2 – Ametist Taş Tene Değmeli mi?

Enerjisinin size geçmesini istediğiniz tüm doğal taşlar gibi ametist taşı da tene değdiğinde daha güzel enerji akışı olacaktır. Bu sebeple alacağınız aksesuarlarda bu detaya dikkat etmenizde fayda var.

3 – Ametist Aşkı Çeker mi?

Sevgi ve aşkı çeken doğal taşlar arasında pembe kuvars taşı ile anılan ve sıklıkla adı geçen ametist taşı bir doğal taştır.

4 – Ametist Taşı Nasıl Aktifleştirilir?

Ametist taşını aktifleştirmenin en önemli yolu onu arındırmaktır. Negatif etkileri uzaklaştıran taşın düzenli aralıklarla arındırılmaya ihtiyacı olur ve arındırılan taşın enerjisi daha çok aktifleşir.

5 – Doğal Taşlar Gece Takılır mı?

Doğal taşları kendi arasında enerji verenler ve sakinleştirenler olarak ayırmak mümkündür. Burada sakinleştirici etkiye sahip doğal taşları gece veya uyurken takmanızda herhangi bir sorun yoktur. Aksine ametist taşı gece uykularınızı düzene sokacaktır. Ve sakinleştirici etkisiyle çok daha rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır.