7 Başlıkta Amazonit Taşı Faydaları

Amazonit taşı faydaları doğal taş severler tarafından oldukça merak edilir. Diğer ismiyle uyum taşı olan amazonit taşı genelde mavi, koyu yeşil ve turkuaz arasında değişiklik gösterir. İçerisinde bol miktarda amazonit içeren ve Brezilya da Amazon nehrinden gelen bir taştır.

Peki amazonit taşı faydaları nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir. Diğer doğal taşlar gibi birçok rahatsızlığa iyi gelen amazonit taşı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar burada!

Amazonit Taşı Nedir?

İletişim bağlarını kuvvetlendirdiği için barış taşı olarak isimlendirilen bu taş birçok isimle de anılmaktadır. Doğru düşüncelerin yüzeye çıkmasında ve açıkça ifade edilmesini sağlar. Amazonit taşı ilk bulunduğu dönem 1800’lü yıllara dayansa da bu taşın kullanımı yaklaşık 4000 yıl önce olduğu düşünülmektedir.

Amazonit taşı özellikleri özellikle Mısır, Mezopotamya, Hindistan gibi medeniyetler tarafından sıklıkla kullanılmıştır. Hatta eski Mısır Kralı mezarında özel amazonit yüzük bulunmuştur. Kitleler halinde bulunması birçok medeniyet tarafından zırh, muska, Amazonit 925 ayar gümüş kolye gibi tılsım gibi kullanılmasına sebep olmuştur.

Kristal yapısı

Kafes, prizmatik

Rengi

Yeşil, mavi

Sertlik

6- 6,5

Şeffaflık

Yarım Saydam

Parlaklık

Camsı

İçinde bulunduğunuz niyetleri güçlendirici etkisi vardır. Uzmanların önerisine göre bu taşı elinizde tutarken niyetlerinizi içinizden geçirmeniz gerekiyor.  Amazonit taşı faydaları kullandığınız aksesuara göre de değişiklik gösterebilir.

Örneğin bir amazonit taşı 925 ayar gümüş bileklik direkt teninizle temas edeceği için enerjisinden maksimum düzeyde faydalanabileceksiniz. Amazonit taşı anlamı gerçeklik ve barış taşıdır.

Amazonit Taşı Faydaları Nelerdir?

Barış ve iletişim taşı olarak bilinen amazonit taşı faydaları hem ruhsal hem de fiziksel olarak birçok hastalığa iyi geldiğine inanılmıştır.

1 – Zihin temizliğinde yardımcı: Zihninizdeki kötü ve olumsuz düşüncelerden sizi uzaklaştırarak zihninizin arınmasına yardımcı olur. Amazonit 925 ayar gümüş küpe ile daha enerjik hissedebileceksiniz.

2 – Hedeflere odaklanma kolaylığı: hedef ve hayallerinize ulaşmanız konusunda gerekli enerjiyi sağlar. Bu sayede odaklanma gücünüz kuvvetlenir.

3 – Yaratıcı gücünüz kuvvetlenir: Amazonit 925 ayar gümüş kolye ile gerek sosyal hayatınızda gerekse iş hayatınızda gerekli yaratıcılığınızın arttığını hissedeceksiniz. Bu taş sayesinde daha güzel işlere imza atabilirsiniz.

4 – Bolluk ve bereket getirir: Amazonit taşı faydaları arasında finansal alanda size yardımcı olacak enerjiler verdiğine inanılmıştır. Yeni bir finansal adım atacaksanız bu taşın enerjisinden yararlanabilirsiniz.

5 -Metabolizmayı hızlandırır. Özellikle zayıflama konusunda zorluk çekenlerin bu taşı tercih ettikleri görülmüştür. Bunun sebebi ise amazonit taşı kolye, bileklik, yüzük gibi ürünlerin verdiği enerji ile metabolizmayı hızlandırdığıdır.

6 – Gece uykularınızı düzenler: Amazonit taşı uyku problemi yaşayanlar üzerinde oldukça faydalıdır. Amazonit taşı faydaları arasında sayılacak en önemli faydalardan biridir. Amazonit taşı enerjisi sayesinde daha rahat ve deliksiz uykular geçirebilirsiniz.

7 – Kemik erimesine dikkat! Amazonit taşı doğrudan kalsiyum ile ilgili konularda etkili olduğu için doğal olarak kemik erimesi hastaları üzerinde verdiği enerji ile iyileştirmeler gözlemlenmiştir. Kemik erimesi hastalarının amazonit taşı faydaları için Amazonit 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük gibi bu taşın aksesuarlarını sıklıkla tercih etme sebepleri bundandır.

Amazonit Taşı Hangi Çakra ile Bağlantılıdır?

Bilindiği üzere çakralar vücuttaki enerji ve şifa merkezleridir. Bu durumda sağlıklı olabilmek için en çok çakralarımızın açık olmasına ihtiyaç duyarız. Çakralar tıkandığında o çakradan alacağımız enerji minimum düzeye düşecektir ve bu da bize oldukça sıkıntı yaratır.

Amazonit taşı faydaları ile en çok boğaz ve kalp çakralarını etkilediğini söylemek mümkündür. Kalbinizin üzerine ya da boyun boşluğunda kullandığınız bir amazonit taşı faydaları aksesuar ile bu çakraları aktifleştirebilirsiniz. Genellikle yeşil ve mavi renkte bulunan bu taş kalp ve boğaz çakrasını etkinleştirerek bu çakradan alınacak enerjiyi arttırır. Bu doğrultuda Amazonit 925 ayar gümüş küpe işlev görecektir.

Amazonit 925 ayar gümüş kolye sayesinde kalp çakranızın aktifleşmesi ile kin, nefret, kıskançlık gibi kötü hisleri kalbinizden uzaklaştıracaksınız. Sevgi, hoşgörü gibi olumlu hisleri ise bedeninizde arttıracaksınız. Peki çakralarınızı açmayı nasıl başaracaksınız? Amazonit taş üzerine rahat bir şekilde uzanırsanız ve enerjisine inanırsanız çakralarınızı aktifleştirebilirsiniz.

Amazonit Taşı Nasıl Arındırılır?

Amazonit taşı faydaları aktifleşmesi için arındırılması oldukça önemlidir. Amazonit 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük en çok dengeleyici özelliği ile ön plandadır. Amazonit 925 ayar gümüş bileklik ve Amazonit 925 ayar gümüş küpe uyguları dengeler ve iç huzurunuzu arttırır. Zamanla taşınızın üzerinde biriken olumsuz enerjiyi temizlemeniz gerekebilir. Doğal taşların hepsinin kimyası birbirinden farklıdır. Ancak birçoğu temizlenmeye ihtiyaç duyarlar. Tabii ki temizlenme yöntemi de taştan taşa değişiklik gösterir.

Düzenli aralıklarla taşınızı temizlemek size kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Amazonit taşı ve Amazonit 925 ayar gümüş kolye arındıma işlemi ise şu yöntemlerle yapılabilir;

  • Birkaç saat tuzlu suda beklettiğiniz amazonit taşı faydaları aktifleşecek kötü enerjilerden arınacaktır.
  • Gül suyu diğer arındırma yöntemlerindendir. Gül suyu taşın enerjisinin tazelenmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Selenit kristali güçlü bir temizleme yöntemi olarak bilinir. Amazonit taşınızı selenit kristalinin üzerinde bekleterek kötü enerjilerden arındırabilirsiniz. Bu sayede amazonit taşı faydaları enerjisi artacaktır.

Amazonit Taşı Nasıl Anlaşılır?

Amazonit taşı yeşim taşı benzeri olarak parlak bir yapıya sahiptir. En çok yeşil ve mavi tonlarına rastlansa da gri rengi de mevcuttur. Özellikle Amazonit 925 ayar gümüş bileklik pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Net olmayan ve bulanık bir görüntüye sahipse eğer bu taşın sahte olma ihtimalinden söz edilebilir.

Yarı değerli taş sınıfında yer alan amazonit taşını fiyatlarına bakarak da değerlendirmek mümkündür. Her ne kadar çok yüksek fiyatlı olmasa da doğal taşların çok ucuz fiyata da satılamayacağını lütfen unutmayın.

Merak Edilen Sorular

Amazonit taşı faydaları hakkında merak edilen konularda olabilmektedir. Bu konular kafanızda netleştiğinde taşın enerjisine daha çok inanabilir ve daha fazla yarar sağlayabilirsiniz.

1 – Amazonit Taşı Hangi Burç?

Her taşın bazı burçlara etkisi ve faydası daha fazla olabilir. Amazonit taşı faydaları ise başak burcu kişilere enerjisi ve faydasını maksimum düzeyde etki eder.

2 – Amazonit Taşı Güneşe Çıkabilir mi?

Amazonit taşını akan bir suyun altında temizlediğiniz zaman güneşte kurutabilirsiniz. Fakat yine de çok uzun süre güneş ışığını seven bir taş olduğunu söylemek maalesef mümkün değildir.

3 – Gece Yatarken Doğal Taş Kullanılır mı?

Doğal taşların gece yatarken özellikle sakinleştirici etkide olan taşlar uyku düzeniniz üzerinde olumlu etki yapacaktır.