Abiye Saç Modelleri ile Uyumlu Doğal Taş Küpe Önerileri

Abiye saç modelleri ile uyumlu doğal taş küpeler, aksesuar şıklığını doğal taşlarla gidermek isteyenlerin ilgisindedir. Kendiliğinden ışıltılı olan doğal taşlar elbette ki küpe gibi takılarda da kendini belli etmektedir. Hele ki özel gün şıklığı denildiğinde elbiseye göre saç modelleri ve uyumlu takılar şahane görüntüler sağlamaktadır.  Bu doğrultuda abiye saç modelleri ile bütün şıklık sağlayacak doğal taş küpeler!

Abiye Saç Modelleri ile Kullanılabilecek Doğal Taş Küpeler!

Düğünlük saç modelleri her ne kadar iddialı olsa da abiye saç modelleri ile uyumlu olmayan takılar seçildiğinde istenen görüntüler elde edilememektedir. Açık saç modelleri düğünlük kategorisinde sık tercih edilen modeller arasındadır. Bundan dolayı da seçilecek takılarla kombininizi taçlandırmanız gerekmektedir.

Günden güne değişen moda anlayışı abiye saç modelleri alanında da değişiklik yaşatmıştır. Elbiseye göre seçilen saçlar, doğal görünümlü abiye saç modelleri anlayışına doğru kaymıştır. Doğal görünümlerin daha çok tercih edildiği saç modellerinde şıklık genellikle takılarla sağlanmaktadır. Bu kapsamda abiye saç modelleri ile tercih edilebilecek doğal taş küpeler şu şekildedir:

1 – Ametist 925 Ayar Gümüş Küpe

Ametistin mor rengi ve şifalı etkileri elbette ki başlı başına şıklığı sağlamaktadır. Mor rengin büyüsünü içeren Ametist 925 ayar gümüş küpe özellikle bazı abiye saç modelleri için vazgeçilmezdir. Bu saç modellerinden birkaçı şu şekildedir:

AMETİST KÜPE İLE KULLANILACAK SAÇ MODELLERİ

 

Salık düğün saç modelleri

Sıkı at kuyruğu modeli

Örgülü dağınık topuz modeli

Dalgalı saç modelleri

Elbette ki Ametist küpe kullanılacaksa, giyilecek elbisenin modeli ve rengi de önemlidir. Mor bir abiye tercih ettiyseniz Ametist küpe ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Bunun dışında mor ile uyumlu olan renkler seçildiğinde de Ametist 925 ayar gümüş küpe tercih edilebilmektedir.

2 – Akuamarin 925 Ayar Gümüş Küpe

Mavi renginin huzurunu hissedeceğiniz Akuamarin 925 ayar gümüş küpe, abiye şıklığında öncüdür. Doğal rengiyle göz büyüleyen Akuamarin, yarım toplu saç modelleri- düğün şıklığında şahane bir tercihtir. Bunun dışında Akuamarin 925 ayar gümüş küpenin kendini belli edeceği saç modelleri şunlardır:

 • Taç örgülü topuzlar
 • Saç aksesuarlı modeller
 • Kulak arkası saç modelleri

Mavi rengi içeren Akuamarin taşında elbise rengi de kombininizi üst noktalara çıkarabilmektedir. Mavi tonlarını tercih ettiğinizde özellikle açık maviye yöneldiğinizde Akuamarin küpe istenen görüntüyü sağlayacaktır. Daha soft renklerde kendini belli edecek Akuamarin küpe sade şıklıkta birebirdir.

3 – Amazonit 925 Ayar Gümüş Küpe

Su renklerini andıran Amazonit 925 ayar gümüş küpe abiye şıklığında gözde bir takıdır. Amazonit taşı kendiliğinden albenili doğal taşlar içerisindedir. Bundan dolayı da 2023 düğün saç modelleri ile tam uyum yakalamaktadır. Amazonit 925 ayar gümüş küpe ile kullanılabilecek abiye saç modelleri şu şekildedir:

ABİYE SAÇ MODELLERİ VE AMAZONİT KÜPE

 

Su dalgası modelleri

Düz taranan topuz modelleri

Saç boncukları ile yapılan salık modeller

Dalgalı at kuyruğu

Su tonlarını içeren Amazonit küpede elbise rengine önem vermek gerekir. Abiye saç modelleri ile taçlandırılacak Amazonit küpe için elbise büyük bir faktördür. Işıltılı ve göz alıcı bir abiye elbise tercih edildiğinde Amazonit küpe arka planda kalabilmektedir.

4 – Abiye Saç Modelleri ve Ay Taşı Küpe!

Dişil enerjiyle özdeşleştirilen Ay Taşı 925 ayar gümüş küpe, elbette ki düğün aksesuarlarının da başında gelmektedir. Eski inanışlarda yeni evlilere hediye edilen veya yüzük olarak tercih edilen Ay Taşı, şimdilerde enerji açısından kullanılmaktadır. Düğün saç modelleri genç türünde Ay Taşı küpe ile tercih edilebilecek saç modelleri şunlardır:

 • Doğal dalgalı saç modelleri
 • Dağınık saç modelleri
 • Yarım örgülü modeller
 • Sıkı bir topuz
 • Dalgalı saç kesimi modelleri

Kısacası Ay Taşı gümüş küpe her abiye saç modelleri ile uyumlanmaktadır. Beyaz rengiyle her elbise rengiyle kullanılabilecek Ay Taşı küpe sınırlandırmalardan uzaktır. En iddialı elbisede bile Ay Taşı küpe kendini doğrudan belli edecektir.

5 – Labradorit 925 Ayar Gümüş Küpe

Kahverengi, yeşil ve mavi renkleriyle yanardöner görüntüler sunan Labradorit 925 ayar gümüş küpe şüphesiz ki abiyelere en çok yakışan aksesuardır. Abiye saç modelleri ile de birebir şıklık sunacak Labradorit 925 ayar gümüş küpe ile kullanılabilecek modeller şu şekildedir:

LABRADORİT KÜPE VE SAÇ MODELLERİ

 

Düz saçlar

Dağınık balıksırtı örgüler

Yarım bağlamalı modeller

Topuzlu modeller

Bu küpe kullanılacaksa elbise rengi olarak mavi, yeşil veya kahverengi seçilmelidir. Labradoritin esas renklerini oluşturan bu renkler sayesinde elbisenizi de ön plana çıkarabilirsiniz.

6 – Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Küpe

Lacivert taşı olarak da bilinen Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpe formunda da asaleti temsil etmektedir. Koyu rengi içeren Lapis Lazuli taşı, saç modelleriyle kendinden sıkça söz ettirmektedir. İster maşa olsun ister dümdüz bir saç olsun Lapis Lazuli gümüş küpe her saçta efsane kombinler oluşturabilmektedir.

7 – Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Küpe

Kahverengi bir taş olan Kaplan Gözü özellikle kış düğünlerinde aksesuar olarak sıkça tercih edilebilmektedir. Kullanıldığı saç modeli ile kendisinden sıkça söz ettirecek olan Kaplan Gözü 925 ayar gümüş küpe, abiyelere son vuruşu yapabilmektedir. Bu doğrultuda bu küpe ile kullanılabilecek saç modelleri şu şekildedir:

 • Küt saçlar için dalgalı modeller
 • Sıkı at kuyrukları
 • Dalgalı at kuyrukları
 • Bukleli topuzlar
 • Yarım örgülü bağlamalar

8 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Küpe

Aşk mıknatısı olan Pembe Kuvars rengiyle abiye saç modellerine şıklık katmaktadır. Pembe Kuvars 925 ayar gümüş küpe ile bir düğün kombinini üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Tatlı ve hoş rengiyle görenleri hayran bırakan Pembe Kuvars küpe ile yapılabilecek saç modelleri şunlardır:

PEMBE KUVARS KÜPE İLE YAPILABİLECEK SAÇ MODELLERİ

 

Yan örgülü saç modelleri

Mısır örgülü bağlamalar

Maşalı saç modelleri

Hacimli kabarık saç modelleri

Bu küpede seçilecek elbisenin rengi de önemlidir. Daha çok yaz esintisini yansıtan Pembe Kuvars, yaz düğünlerinde aksesuar amaçlı yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu küpede seçilecek elbiseler saten veya düz kesim elbiseler olabilmektedir. Bu sayede Pembe Kuvars gümüş küpe daha görünür kılınmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Söz konusu abiye saç modelleri olduğunda merak edilen sorular da çeşitlenmektedir. Özel gün şıklığı olarak betimlenen düğün kombinlerinde, saç modelleri büyük bir yer kaplamaktadır. Kombinin tamamlayıcısı olan abiye saç modelleri hakkında merak edilen birkaç soru:

Hangi Saç Modeli Olgun Gösterir?

Aşırı spreylenmiş veya saç şekillendirici kullanılmış saçlar olgun gösterebilmektedir. Aynı şekilde sımsıkı bağlanan saçlarda yüze olgun ifade kazandırabilmektedir.

Tek Omuzlu Elbiseye Nasıl Saç Modeli Gider?

Tek omuzlu elbiselerde sık kullanılan saç modeli dalgalı salık saçlardır. Yarım topuzlu modellerle de tek omuzlu elbise ön plana çıkarılabilmektedir.

V Yaka Elbiseye Nasıl Saç Yapılır?

Odağı göğüs bölgesinde toplayan V yaka elbiselerde topuzlar veya saçı arkaya atan modeller kullanılmalıdır.

Straplez Elbiseye Hangi Saç?

Saçın salık bırakıldığı modeller straplez elbise için sıkça tercih edilmektedir. Saçınızı ister dalgalı isterseniz düz kullanabilirsiniz.

Sırtı Açık Elbiseye Nasıl Saç Gider?

Saçınızı açık bırakarak sırtı açık elbisenizi kapatmamalısınız. Bundan dolayı da saçınızı iki yana ayırabilir veya dalgalı topuzlar yapabilirsiniz.