925 Ayar Gümüş Kolye Modelleri İle Özel Günler Çok Anlamlı

925 ayar gümüş kolye modellerinin sahip olduğu doğal taşların şıklığıyla, özel günlerinizi daha anlamlı hâle getirebilirsiniz. Eşsiz görünüme sahip olan bu modeller, hem enerjisiyle hem de tasarımıyla iddialı olacaktır!

Çok eski dönemlerden beri kullanılan ve pek çok faydası olduğu bilinen doğal taşları, kolye gibi aksesuarla üzerinizde taşıyabilirsiniz. Üstelik bu taşların enerjisini de taktığınız andan itibaren üzerinizde hissedebilirsiniz.

Şık ve Zarif Tasarımlara Sahip Doğal Taşlarla Tasarlanan 925 Ayar Gümüş Kolye Modelleri!

Özellikle altın ve pırlanta gibi takılardan sıkılan ve doğal taşların enerjisini yaşamak isteyen kişiler için; 925 ayar gümüş kolye erkek ve kadın tasarımları bulunmaktadır.

Ayrıca bu kişiler için doğal taşlarla oluşturulmuş kolye tasarımları, özel günlerin en anlamlı hediyeleri olarak tercih edilir. Peki, hem zarif hem şık hem de büyüleyici kolye tasarımlarımız nelerdir?

Gostyconcept 925 Ayar Gümüş Kolye Modelleri

Pempe Kuvars

Lapis lazuli

Labradorit

Akuamarin

Kaplan Gözü

Amozanit

Sitrin (Para Taşı)

Ametist

Ay Taşı

Kalsedon

1 - Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Kolye

Son dönemlerde şık görüntüsüyle en çok tercih edilen modellerden olan pembe kuvars 925 ayar gümüş kolye, popüler bir ürün olmaktadır. Doğal pembe ve kristal renkli görünümüyle tasarımına hayran kalacağınız bu model, saf ve doğal güzelliğin temsili olmaktadır. Özel günlerinizde etkileyici bir kolye tasarımı arıyorsanız, pembe kuvars taşı tasarımları mükemmel bir tercih olacaktır!

2 - Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Kolye

Parlak, canlı görünümü ve içeriğindeki minerallerle en faydalı doğal taşlar arasında yer alan kaplan gözü tasarımları, oldukça dikkat çekicidir. Hem kadınlar hem erkekler tarafından kolye tasarımları, özel ve günlük kullanım için tercih edilebilir. Özellikle cesareti ve şansı yoğun hissedebileceğiniz bu modelle, duygusal anlamda rahatlama yaşayabilirsiniz!

3 - Amozanit 925 Ayar Gümüş Kolye 

Kendine has doğal turkuaz rengi ile şahane bir görünüme sahip olan amozanit taşı, çeşitli aksesuar tasarımlarında kullanılmaktadır. Bu taşın huzurunu ve enerjisini vücudunuzda hissetmek istiyorsanız, kolye tasarımı tam size göre! Amozanit gümüş kolye sayesinde hem sinir sisteminizi yatıştırabilir hem de iç huzura kavuşabilirsiniz.

4 - Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Kolye

Eski dönemlerden günümüze kadar aksesuar yapımında sıklıkla kullanılan lapis lazuli, koyu lacivert bir renge sahiptir. Lapis lazuli 925 ayar gümüş kolye tasarımıyla; hem taşın enerjisini hissedebilir hem de kombininizi şık bir parçayla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca psikolojik ve fiziksel açıdan rahatlayabilmenizi de sağlayacaktır.

5 - Labradorit 925 Ayar Gümüş Kolye

Yanar dönerli bir görünüme sahip olan bu modelle, kafanızı yoran ve yıpratıcı düşüncelerden arınmaya olanak sağlayabilirsiniz. Büyüleyici görüntüsüyle kendisine hayran bırakan labradorit gümüş kolye, karanlık düşüncelerden kurtulmak isteyen kişiler için idealdir!

6 - Akuamarin 925 Ayar Gümüş Kolye

Dinginlik ve sakinliğin temsili olan akuamarin taşı, su mavisi rengi ile eşsiz bir doğal taştır. Stresten ve sıkıntılardan etkilenmeyerek huzur bulmak istiyorsanız, akuamarin gümüş kolye tasarımını tercih edebilirsiniz. Çünkü taktığınız andan itibaren taşın enerjisi, sizin huzuru bulmanıza yardım edecektir!

7 - Kalsedon 925 Ayar Gümüş Kolye

Göz alıcı ve zarif işlemeleri ile dikkat çeken kalsedon gümüş kolye, mumsu parlak bir renge sahiptir. Bu tasarımı özel günlerinizde tercih ederek; kendinize olan güveninizi artırabilir ve duygusal anlamında ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.

8 - Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar Gümüş Kolye

Bereketin ve bolluğun simgesi olan sitrin taşı, aynı zamanda sizlere şansı da getirecektir. Bu hayatta en değer verdiğiniz kişilere Sitrin (para taşı) 925 ayar gümüş kolye modelini hediye ederek, hayatınızda depresyon gibi olumsuz rahatsızlıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu kolyenin enerjisi kullanan kişileri, hayatta daha şanslı bir konuma yükseltecektir!

9 - Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Kolye

Özellikle ay taşının sahip olduğu enerji duygusal ilişkiler açısından olumlu bir etki yaratmaktadır. Siz de ay taşı gümüş kolye tasarımını özel günlerinizde tercih ederek, ikili ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz! Merhamet ve şefkat duygusunun yer aldığı derin bağları, duygusal dengenizi ve enerjinizi, bu kolye tasarımıyla artırabilirsiniz.

10 - Ametist 925 Ayar Gümüş Kolye

Enerjik ve canlı bir görüntü sunan ametist gümüş kolye tasarımı, kristalli ve mor bir renge sahiptir. Özellikle el işçiliği ön planda olan bu modeli, sevdiğiniz kişilere eşsiz bir hediye olarak verebilirsiniz. Bu taşın sahip olduğu doğal enerji, sizleri daha iyi bir görünüme kavuşturacaktır!

Sık Sorulan Sorular

Doğal taşların güzelliği, geçmiş çağlardan günümüze kadar insanları cezbetmektedir. Özellikle bu taşların gümüş ile harmanlanarak çeşitli tasarımlarda sunulması, takı sektörünün gelişmesini sağlamıştır. Peki, doğal taşlı gümüş kolyeler ve diğer tasarımlarla ilgili sık sorulan sorular nelerdir?

1 - 925 Ayar Gümüş Para Eder mi?

Evet. Satın alacağınız 925 ayar gümüş kolye fiyatı belirlenirken; öncelikle model tartılır. Ardından ayar numarasına göre belirlenen birim fiyat ile ağırlığı çarpılır. Böylelikle modelin ne kadar para ettiği ortaya çıkar.

2 - 925 Ayar Gümüş Gram Fiyatı Ne Kadar?

Açıklanan son verilere göre gram bazında 925 ayar gümüş kaç TL? Alış fiyatı 18-19 TL arasında değişirken, satış fiyatı ise 17-34 TL arasında değişiklik göstermektedir.

3 - 925 Ayar İyi mi?

Özellikle takı ve mücevher yapımında 925 ayar kullanılmaktadır. Ayrıca en iyi olan ayar olarak tabir edilir. Oldukça zarif ve şık tasarımlarda kullanılan bu ayar, safa yakın bir niteliktedir. Sonuç olarak 925 gümüş kolye kadın ve erkek tasarımları, tercih edilen en iyi seçenek olacaktır.

4 - 925 Altın mı Gümüş mü?

Tasarlanan ürünler 925 ayar gümüş madeni ile yapılmaktadır. Ancak bazılarının 925 ayar altın kaplama gümüş modeller olduğu görülür.

5 - 925 Ayar Gümüş Yüzüğün Gramı Ne Kadar?

En güncel piyasa bilgisine göre 925 ayar gümüşün gramı, 18 TL olmaktadır. Ancak bu değer; alış ve satış fiyatı bakımından değişiklik göstermektedir.

6 - 925 Ayar Gümüş Kolye Ne Kadara Bozdurulur?

Bir 925 ayar gümüş takı bozdurulurken;

  • Öncelikle gümüş kolye, yüzük, küpe ve bileklik gibi tasarımlar tartılmaktadır.
  • Sonrasında 925 ayarın birim fiyatıyla, ürünün ağırlığı çarpılır.
  • Böylelikle ürünün ne kadara bozdurulacağı ortaya çıkar.

7 - 925 Ayar Gümüş Kaliteli mi?

En iyi kaliteye ve değere sahip olan 925 ayar gümüş, çeşitli mücevher yapımlarında kullanılmaktadır. Özellikle kaliteli yapısı, bu ayarın en iyi olarak nitelendirilmesini sağlamıştır.

8 - 925 Ayar Gümüş Kolye Kaç TL Eder?

1 gram gümüşün ne kadar ettiği merak edilen konular arasında yer almaktadır. Değişen piyasa koşullarından gümüş fiyatları da etkilenmektedir. Bu sebepten zaman zaman fiyatların değiştiği görülmektedir.

Ancak son verilere göre gümüşün alış ve satış fiyatının; 18 TL bazında olduğu belirtilmiştir. Ayrıca yüksek fiyatlı ya da toplu alımlarda, daha ekonomik fiyat seçeneklerinden yararlanabilme imkânı elde edebilirsiniz.

9 - 925 Ayar Gümüş Kolye Kaça Satılır?

Güncel olarak yenilenen 925 ayar gümüş kolye satış fiyatı verileri, sizlere gümüş kolyenin ne kadara satılacağı hakkında bilgi vermektedir.  Gümüş kuru üzerinde yaşanan değişmeler, satış fiyatlarını da etkilemektedir.

Bu sebepten farklı zaman dilimlerinde satılan gümüş kolyelerin fiyatlarında değişiklik gözlenebilir. Peki, en güncel bir gram 925 ayar gümüş fiyatı nedir? 18, 44 TL olmaktadır.

10 - Gerçek Gümüş Kolye Nasıl Anlaşılır?

Günümüz piyasalarında çok fazla sahte gümüşe rastlayabilmek mümkündür. Bir modelin otantik görünümlü bir damgaya sahip olması, gerçek bir gümüş olduğu anlamına bazen gelmeyebilir. İşte tam da bu noktada, gümüşün gerçek olup olmadığını anlayabilmek için bazı testler yapılması gerekir.

Nitrik asit testi, bu konunun anlaşılabilmesi için uygulanmaktadır. Gümüş kolye modellerine hafif bir çizik atarak, üzerine bir iki damla nitrik asit damlatmalısınız. Yalnızca gümüş kaplamalı olan modeller, sıvının yeşil renk olmasını sağlar. Eğer madde gerçek bir gümüşse, sıvı bulutlu gri bir renk alır. Böylelikle gümüşün gerçek olup olmadığı anlaşılır.

Tüm bunların yanında yumuşak bir bez alarak ürünü yavaşça ovalamalısınız. Daha sonra bez üzerinde siyah bir lekelenme görülüyorsa, bu gerçek bir gümüş olduğunu kanıtıdır. Çünkü gerçek bir gümüş, hava ile temas ettiğinde kararma göstermektedir.

11 - 925 Ayar Gümüş Kolye Satılır mı?

Piyasada gümüş alım satımı hakkında bazı prosedürler uygulanmaktadır. Özellikle ayar numarasına göre bir birim fiyatı belirlenir ve gümüş kolyeler bu fiyat üzerinden hesaplanır. İlk olarak kolye tartılarak, ağırlığı tespit edilir. Ardından kolye 925 ayar numarasına göre birim fiyatla çarpılır ve ürünün satış fiyatı ortaya çıkar.

12 - 925 Ayar Gümüş Kolye Ucu Fiyatları Nasıldır?

Günümüzde nazar boncuklu kolyeler, harfli gümüş kolyeler, doğal taşlı zincir kolyeler, zirkon taşlı kamelya çiçeği kolye, renkli taşlı ve kar tanesi gümüş kolyelere ait; kolye ucu modelleri oldukça fazladır.

Gümüş kolye bayan fiyatları kura göre nasıl değişiklik gösteriyorsa, kolye ucu fiyatları da aynı şekilde değişiklik göstermektedir. Ancak piyasaya genel olarak bakıldığında 100-600 TL arasında değişen fiyatların olduğu görülebilmektedir.

13 - 925 Ayar Gümüş Kolye Kararır mı?

Evet. Saf yani gerçek bir gümüşte kararmanın olması normal bir durum olarak karşılanmaktadır. Kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde gümüş takılarda kararma görülebilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için, düzenli bir şekilde aksesuarlarınızın bakımını yapmalısınız. Bu sayede gümüş kolyelerinizi ışıl ışıl kullanmaya devam edebilirsiniz!