En Sevilen 7 Çakra Taşı ve Muhteşem Özellikleri

7 çakra taşı özellikle en önemli çakralarla uyumlu taşların etkileri nelerdir? Burada ilk olarak çakraların neler olduğunu ve vücudumuzun hangi bölgesinde yer aldığını bilmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında bu çakralar ile uyumlu taşları bulabilir ve bu taşların çakranıza olan enerjisinden yararlanabilirsiniz.

İnsan vücudunun çeşitli bölgelerinde çakralar bulunmakta ve bu çakraları aktif ettiğinde o bölgedeki enerjileri de aktif etmiş olurlar. Bu çakralar ile uyumlu birden fazla doğal taş olabilir. Bu taşların nasıl kullanılacağı, nasıl aktif edileceği gibi faktörler çakralar için oldukça önemlidir.

Çakralar Nerelerde Bulunur?

Öncelikle auradan bahsedilecek olursa insanı çepeçevre saran elektromanyetik etki alanına aura denir. Çakralar ise bu auralar üzerinde dönen bir çarklı sistemler gibi düşünülebilir. İnsan vücudunda kuyruk sokumundan en tepeye kadar toplamda 7 etki alanı yani çakra merkezi bulunmaktadır. Bu alanlar ile etkileşime giren taşlar ise 7 çakra taşı olarak isimlendirilebilir. İnsanlar evrensel enerjiyi bu 7 merkezden vücutlarına alırlar.

                                                 Vücudumuzda Bulunan 7 Çakra Merkezi

 

Kök Çakra

Bacak arasından uzanan ve toprağa açılan enerji giriş bölgesidir ve kırmızı renktedir.

 

Sakral Çakra

Turuncu renk olan bu çakra zevk alma çakrasıdır.

 

Solar Pleksus Çakra

En önemli enerji buradan alınır. Güneş enerjisi buradan karın yoluyla tüm bedenimize yayılır.

 

Kalp Çakrası

Yeşil ve pembe renkte olan bu çakra sevgi çakrasıdır.

 

Boğaz Çakrası

 

Rengi tıpkı Lapis Lazuli taşınınki gibi mavidir. Kendimizi ifade etmeye yarayan çakradır.

Üçüncü Göz Çakrası

 

Mutluluk hormonunun salgılandığı alandır. Hipofiz bezi burada bulunur.

 

Taç Çakrası

 

Başımızın üzerinde yer alır evrene açılan enerjiyi taşır.

Çakraların Az veya Çok Çalışması Durumunda Ne Gibi Durumlar Gözlenir?

Çakraların az veya çok çalışması vücudunuz için birçok etkiye sahiptir. Özellikle 7 çakra taşı ile aktifleştirmeye çalıştığınız çakralarınızın bir düzen ve dengede olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde istediğiniz verimi yine alamayacaksınız. Çakralar az veya çok çalışırsa ne olur işte cevabı;

1 – Kök çakra az çalışırsa insanda güvensizlik ve yaşama isteğinde azlık meydana gelir. Çok çalıştığında ise kişi egoist ve maddiyata aşırı düşkün olur. En uygun olanı dengede olmasıdır. Bu çakranın dengeli çalışması durumunda kişi hoşgörülü ve çevresi tarafından oldukça sevilen biri haline gelir.

2 – Sakral çakra az çalışırsa kişi aşırı utangaç ve çekingen bir hal alır. Fazla çalıştığında ise hırslı ve başkalarının haklarına saygısız bir birey olmaya başlar. Dengede olması durumunda arkadaş canlısı bir birey ortaya çıkacaktır.

3 – Solar pleksus çakra az çalıştığı durumlarda ise yalnızlıktan korkma ve aşırı kıskançlık duygusu gelişebilir. Çok çalıştığı durumlarda mükemmeliyetçi ve kompleksli kişilik ortaya çıkar. Yine bu durumu dengede tutmak oldukça önemlidir. 7 çakra taşı ile dengelediğiniz solar pleksus taşınız sizi neşeli ve pozitif bir insan haline getirecektir.

4 – Kalp çakrası çok çalışıyorsa eğer panik atak olma riskinizde artıyor demektir. Az çalıştığı durumlarda kendine sürekli acıma hali gelişir. Dengede olduğunda ise şefkatli ve her konuda iyimser bir kişiliğe bürünürsünüz.

5 – Boğaz çakrasının az veya çok çalışması yine sizin için olumlu bir durum değildir. Az çalıştığı durumlarda iradesiz çok çalıştığında ise kibirli bir kişilik gelişir. 7 çakra taşı ile dengede tutmak en iyisidir bu sayede anı yaşama ve kendini ifade etme konusunda oldukça başarılı olursunuz.

6 – Üçüncü göz çakrası fazla çalıştığında egosu yüksek bir karakter meydana gelir. Az çalıştığında ise sürekli başkalarını düşünen biri haline gelir. Dengede olduğunda ise eşitlikçi bir karaktere sahip olursunuz.

7 – Taç çakrası son olarak az veya çok çalıştığında tıpkı diğer çakralar gibi sorunlara yol açabilmektedir. Az çalıştığında mutsuzluk ve hayal kırıklıkları gelir. Özellikle yapılan araştırmalarda kanser hastalarında bu çakranın az çalıştığına rastlanmıştır. Çünkü umutsuz ve mutsuzdurlar.

7 Çakra Taşı Hangileridir?

Yukarda belirtilen ve etkileri oldukça fazla olan çakraların bir de bu enerjileri yükselttiğine inanılan 7 çakra taşı vardır. Bu çakra taşları bir çakra için birden fazla olabilir. Bu 7 çakra taşı nedir? Ve hangi özellikleri ile çakra merkezlerini aktifleştirirler merak ediyorsanız işte cevabı;

1 – Kırmızı Kaplan Gözü Taşı ve Kök Çakra Uyumu

7 çakra taşı arasında yatıştırıcı enerjiye sahip olan kaplan gözü taşı aynı zamanda hayatta kalma taşı olarak anılır. Bu taş kök çakrayı aktifleştirir. Kadınlarda üreme fonksiyonlarını arttırdığına inanılır. Kaplan gözü 925 ayar gümüş bileklik kan akışını düzenler ve buna bağlı olarak meydana gelebilecek hastalıkları iyileştirme konusunda fayda sağlar.

2 – Sitrin Taşı ve Sakral Çakra Uyumu

7 çakra taşı arasında sakral çakra ile uyumlu olan sitrin taşı haz duygusunu en iyi yöneten taşlardan biridir. Aynı zamanda bereket taşı olarak anılır. Arzulanan durumları kendinize çekmeniz için kullanılacak bir taştır. 7 çakra taşı anlamı olarak sitrin taşı para taşı olarak bilinir. Cesaret ve özgüven veren taş dengeli kullanıldığında sakral çakrayı dengede tutmaya yardımcıdır.

3 – 7 Çakra Taşı Kaplan Gözü ve Solar Pleksus

Solar pleksus çakrasında da karşınıza çıkan aynı kök çakradaki gibi kaplan gözü taşıdır. Bu taşın odaklanmayı arttırdığı ve irade merkezi konumuna getirdiğine inanılır. Bu özellikleri tarafından oldukça fazla çakra açmada kullanılan taşlardan biridir.

4 – Kalp Çakrası ve Pembe Kuvars Taşı

Kalp çakrasını en fazla dengede tutan ve tıkanıklığını açtığına inanılan taş sevgi taşı olan pembe kuvars taşıdır. 7 çakra taşı arasında en çok sevgi ile bağdaştırılan pembe kuvars taşı sayesinde kalp çakranız aktifleşecek ve sevgi dolu biri olacaksınız. Ayrıca ikili ilişkilerinizde düzene girecektir.

5 – Boğaz Çakrası Akuamarin, Amazonit ve Kalsedon Etkisi

7 çakra taşı arasında üç önemli taşın boğaz çakrası ile uyumlu olduğunu söylemek mümkündür. Bu taşların tiroit düzenleme etkisiyle büyüme dengesi sağlanacaktır. Ayrıca kendinizi ifade etme konusunda Akuamarin 925 ayar gümüş küpe ve diğer taşlar sizi geliştirecek üç taştır.

6 – Üçüncü Göz Çakrası Taşı Lapis Lazuli

Üçüncü göz çakrası daha çok sezgilerle bağdaştırılır. Bu anlamda sezgileri en çok kuvvetlendirerek 7 çakra taşı arasında lapis lazulidir. Bu taşın sezgileri kuvvetlendirdiğine inanılır.

7 – Taç Çakrası Ametist Taşı

Ametist taşının en büyük etkisi negatif etkileri uzaklaştırmasıdır. 7. Çakra özellikleri aktifleştirmede kullanacağınız ametist taşı sayesinde negatiflikten ve stresten uzak kalacaksınız. Bu sayede pozitif bir insan olabilirsiniz.

7 Çakra Taşı Nasıl Kullanılır?

7li çakra taşı bileklik olarak kullanabileceğiniz gibi tek tek en çok aktifleştirmek istediğiniz çakraya yönelik taşı da kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey bilekliği sağ kolunuza takmanızdır. Vücudunuzun sağ tarafı aktif etmeye yöneliktir. 

Ayrıca 7 çakra taşı mutlaka ilk aldığınızda arındırmalısınız. Doğal taş arındırma yöntemlerinden akan su ile temizleme, toprağa gömerek temizleme gibi birbirinden farklı ve pratik yöntemleri deneyebilirsiniz. Bütün çakraları açan taş olarak araştırmanız yanıltıcı olabilir. Her taşın enerjisi farklıdır bunlar mutlaka dikkate alınmalıdır.

7 Çakra Taşı Hakkında Merak Edilenler

7 çakra taşı hakkında birçok bilgi bulunmaktadır. Bu taşların enerjisi, nasıl kullanılacakları gibi durumları ne kadar iyi bilirseniz taştan alacağınız enerji miktarı o kadar artacaktır.

1 – Hangi Çakra Taşları Birlikte Kullanılmaz?

7 çakra taşı içerisinde hem enerji veren hem de sakinleştirici taşları bir arada kullanmak uygun değildir.

2 – En Güçlü Çakra Hangisi?

En güçlü çakra kök çakradır.

3 – Cinsel Çakra Kaçıncı Çakra?

Cinsel çakra 2. Yani sakral çakradır. Cinsel enerji ve yaratıcılığın merkezi olarak bilinir.